Trójka w horrorze wygrywa z Kościuszko!

Ka2 ciągle w dołku i to oprócz sensacyjnej wygranej Trójki dwa najciekawsze wydarzenia VIII kolejki HLK. NT Ogólniak prezentujący wysoką formę pewnie zmierza po kolejny tytuł mistrzowski.

Mechaniczna vs. NT Ogólniak 14:83 (4:20,5:22,1:16,4:25). Mecz zgodnie z przewidywaniami toczył się do jednego kosza. Licealiści Staszica są nie do zatrzymania, i nawet grając w okrojonym składzie nie dają najmniejszych szans przeciwnikom. Tym razem o sile Mistrzów Województwa przekonali się Mechanicy, którzy mimo zdecydowanej przewagi rówieśników z LO dzielnie walczyli do ostatnich sekund meczu, zostawiając na parkiecie mnóstwo sił i potu. Ich siła ataku była jednak niewystarczająca przeciwko skutecznie i na luzie grającym licealistom, w których szeregach kolejny świetny występ zaliczył Hubert Chachler(39pkt) pewnie zmierzający po koronę najlepiej punktującego w sezonie.

Ka2Team vs. Ogólniak II 31:35 (2:16,14:7,6:4,11:8)- Mecz rozpoczął się katastrofalną niemocą Ka2-ek, która niestety okazała się brzemienna w ostatecznym rozrachunku. Przegrana 14 pkt I kwarta ustawiła cały mecz. Ka2 musieli rozpocząć pogoń za wynikiem. I udało im się to tylko częściowo. Wygrali bowiem wszystkie pozostałe kwarty, jednak koszmarna nieskuteczność w 100% sytuacjach odebrała resztki nadziei na korzystny wynik. Pogrzebali tym samym swoje szanse na odzyskanie 2 pozycji w lidze. Świetne otwarcie meczu przez Ogólniak to głównie zasługa gry Gąsiora(21pkt), który odważnymi wejściami pod kosz budował przewagę licealistów. W tym czasie nieskuteczność rzutowa Ka2-ek wręcz porażała- pudłowali bezlitośnie z kontr, z pod kosza a rzutów z półdystansu było jak na lekarstwo. Widać wyraźnie, że Ka2kom w II rundzie HLK zdecydowanie odcięło tlen. Ogólniakowi to cenne zwycięstwo dało awans z ostatniej pozycji w lidze.

Kościuszko vs. Trójka 33:35 (5:9,8:7,4:7,16:12)- Najciekawiej zapowiadające się spotkanie kolejki nie zawiodło pokładanych w nim oczekiwań. W tym meczu było wszystko- zacięta, twarda walka, mnóstwo zwrotów sytuacji, błędów, niefrasobliwych fauli i niesamowita końcówka. Mecz miał kilku bohaterów. W drużynie Kościuszki byli to Wrona(13pkt) zdobywca wszystkich 5 –ciupkt w I kwarcie meczu oraz Pokrywka (10pkt), który dwoma celnymi 3-kami wyprowadził swoją drużynę na 1pkt prowadzenie w końcówce IV kwarty. U niespodziewanych zwycięzców świetne partie zagrali Fijołek(7pkt), Daciuk(8pkt), walecznie i skutecznie w obronie zagrał Rodziewicz, ale ojcem sukcesu został Kowalski(16pkt) , który bardzo odważnymi wejściami w trumnę przeciwników odwrócił losy spotkania w końcówce IV kwarty. To właśnie jego zagrania zastopowały goniących wynik Kościuszkowców, i zamieniły w sukces ostatnie sek. meczu. Wprawdzie licealiści mieli jeszcze szanse na wyrównanie, ale nie udało im się przeprowadzić skutecznych akcji, tracili piłkę, a niesportowy faul Pokrywki który bezceremonialnie wypchnął Kowalskiego za boisko tylko pokazał jakie emocje towarzyszyły temu spotkaniu. Trójka wprawdzie nie awansowała w tabeli ale zrównała się z Ka2 punktami, i traci pozycję na pudle tylko różnicą małych punktów. Jednak ma dużo korzystniejszy układ przeciwników w ostatnich 2 kolejkach i przy dwóch swoich zwycięstwach zdecydowanie wskoczy na 3 miejsce w tabeli.

Emocji więc nie zabraknie, a zapraszamy na nie już w najbliższą niedzielę.

3. Ka2 Team                                      8             12pkt 300:330

4. Trójka                                             8             12pkt 241:340

5. Mechaniczna                                 7             8pkt 159:393

6. Ogólniak II                                      7             8pkt 171:382