Trzecie zwycięstwo Artura Kerna w Biegu Jezior

Łukcze – Krasne

W niedzielę – 1.08.2010 r. na dystansie 3,8 km odbył się 20 Bieg Jezior: Łukcze – Krasne, trzeci raz z rzędu ten prestiżowy bieg wygrał Artur Kern z Hrubieszowa, w swoich kategorich zwyciężyli również: Majka Hojda, Paweł Szostak, Wiktoria Ciesielczuk i Michał Kitliński otrzymując w nagrodę świetnej marki rowery.

(Na zdjęciu – Arur Kern po dekoracji Biegu Jezior 2010, foto: MAK)

***

Reportaż z biegu Telewizji Lubartów »

2 miejsce w juniorach zajął Albin Zacharczuk, 4 miejsce w kategorii pow. 35 lat zajęła Małgorzata Muzyczuk, ósmy ogólnie był Adrian Mielniczuk, biegali i inni z Hrubieszowa (w tym rodzina Wiktorii Ciesielczuk, łącznie z mamą), zajmując nieco dalsze miejsca, w tym niżej podpisany.

Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymywali dyplom ukończenia biegu i napój, który był szybko konsumowany, ponieważ w tym dniu słońce dawało „popalić”. Na szczęście bieg kończył się tuż przy jeziorze Krasne, więc zdecydowana większość korzystała z naturalnej ochłody, jaką dawała woda z tego akwenu. W sumie bieg ukończyło 399 osób.

W związku z tym, że był to 20 bieg, sporo wytrwałych organizatorów i sponsorów otrzymało różne odznaczenia i nagrody. Nagrodę otrzymał również jeden z zawodników, który uczestniczył we wszystkich 20 biegach. Zawodniczka z Hrubieszowa, zdobywczyni Korony Maratonów – Małgorzata Muzyczuk, uczestniczyła w tym popularnym i przyjemnym biegu po raz 17-ty. Tym razem nie udało się jej stanąć na podium, ale wylosowała nagrodę, ponieważ organizatorzy przygotowali mnóstwo cennych nagród, które zostały rozlosowane wśród wszystkich uczestników imprezy. Dodatkowo były występy artystyczne, wybory miss biegu, mnóstwo atrakcji dla dzieci, różne stoiska.

Michał Kitliński lat 12:

– Do biegu przygotowywałem się czasami ćwicząc pod okiem taty Piotra w zajęciach na ścieżkach biegowych, które prowadzi w Lublinie. Od 2 tygodni co drugi dzień biegałem trochę w hrubieszowskiej Dębince, walcząc szczególnie z komarami. Na samym starcie spotkała mnie niespodzianka, ponieważ ktoś mnie złapał za rękę i urwał pasek od zegarka, nie można się było zatrzymać, ponieważ był tłum startujących i by mnie stratowali. Cieszę się, że ktoś ten zegarek znalazł i przywiózł na metę i mi go oddał, za co serdecznie dziękuję. W czasie pokonywania trasy zapomniałem o tym incydencie. Podczas biegu obok mnie biegł tato, a na mecie czekała mama Agnieszka, babcia Ewa i młodszy brat Bartek. Upał był ogromny, pomimo tego myślałem, aby wygrać, ponieważ mi się to już raz udało. W mojej kategorii miałem groźnego przeciwnika, kolegę z klasy – Karola, który zawsze chce ze mną wygrać i również biegł z nim tato. Na szczęście moje tempo, jakie przyjąłem, wystarczyło aby go pokonać, ponieważ był drugi. Po biegu czułem się dobrze, nic mi nie dolega. Niestety, za rok przechodzę do starszej kategorii (chyba, że zmieni się regulamin) i myśl o zwycięstwie będę musiał przesunąć, ponieważ trudno będzie mi wygrać np. z osiemnastolatkami.

W poprzednich latach:

2009

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę sierpnia (2 08) w Krasnem Krzywem na jedynej ulicy było ciasno, gwarno i emocjonalnie. Nad Jeziorem Krasne tak samo i kibice to widzieli, jak po pokonaniu 3,5 km Artur Kern – ogólnie, Majka Hojda – w grupie nastolatków i Wiktoria Ciesielczuk z Hrubieszowa – w grupie do lat 10-ciu na metę wpadali jako pierwsi, O. Ciesielczuk była 5, w gr. pow. 35 lat M. Muzyczuk była piąta. W biegu uczestniczyła rodzina Ciesielczuków oraz 2 Marków Kitlińskich. Pięcioletnia Sandra Bęsiuk, która pokonała pełną trasę została wybrana miss biegu i jeziora.

2008

3 VIII Artur Kern zawodnik MKS „Unia” Hr. pokonał wszystkich rywali podczas 18 Biegu Jezior Łukcze – Krasne, na dystansie 3800 m, na podium stawali również M. Hojda (2 miejsce do 19 lat), M. Muzyczuk (3-cie powyżej 35 lat) i Michał Kitliński (1– wsze do 12 lat).

2007

5 sierpnia, na trasie uliczno – piaszczystej, liczącej 3.800 m., od Jeziora Łukcze do Jeziora Krasne odbył się XVII Bieg Jezior. Bieg ukończyło 357 osób. W oldboykach (powyżej 35 lat) na 10 startów w tej kategorii wiekowej, ósmy raz wygrała nauczycielka Zespołu Szkół nr 4 w Hrubieszowie i wychowanka Unii Hrubieszów p. Małgorzata Muzyczuk, pokonując m.in. młodszą od siebie, byłą wielokrotną reprezentantkę Polski w biegach długich Krystynę Chylińską (rek. żyć. w maratonie 2.33:46 godz.). Świetnie w grupie do lat 12 – tu spisał się 9 – letni Michał Kitliński, który uplasował się na 3 miejscu.

2006

6 sierpnia został rozegrany XVI Ogólnopolski Bieg Jezior, znad jeziora Łukcze do jeziora Krasne, na dystansie 3800 m. Bieg ukończyło 436 kobiet, dziewcząt, mężczyzn i chłopców, w tym Małgorzata Muzyczuk, zawodniczka Unii Hrubieszów, która po raz siódmy wygrała klasyfikację kobiet powyżej lat 35 – ciu.

2005

07 08 VI Bieg Jezior Krasne – Łukcze – 3800 m. M. – 4. Kern Artur 80; 18. Kitliński Piotr 72; 308. Kitliński Michał, K – pow. 35 lat 1. Muzyczuk Małgorzata, Chł. do 10 lat – 1. Adrian Okoń Hulcze