Trzy medale sekcji modelarskiej UKS Jedynka Hrubieszów na Mistrzostwach Polski!

Zawodnicy sekcji Modelarstwa Lotniczego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie w dniach 14-16 września 2018 r. w Lesznie uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających w klasach F1A, F1B, F1C, F1P.

W zawodach startowało ponad sześćdziesiąt zawodników z klubów z całej Polski. UKS „Jedynka” reprezentowało siedmiu sportowców: Mateusz Mięczak, Jakub Wezgraj, Patryk Bajer, Dominik Skwarek, Piotr Wielosz-Hałasa, Kacper Zbarachewicz oraz instruktor Leszek Kryszczuk.

– W kategorii wiekowej seniorów w klasie modeli F1A III miejsce i tytuł  II Wice Mistrz Polski zdobył Piotr Wielosz-Hałasa,

w kategorii wiekowej junior, w klasie modeli F1B II miejsce i tytuł Wice Mistrz Polski zajął Patryk Bajer.

Jeszcze jeden medal w klasie modeli F1P – Na najniższym stopniu podium stanął Kacper Zbarachewicz, który  wywalczył tytuł II Wice Mistrz Polski.

Zawody rangi Mistrzostw Polski, które odbyły się na lotnisku w Lesznie, można zaliczyć do udanych. Ciężka praca, poprzedzona długim treningiem, precyzyjnie przygotowane przez zawodników modele, zaowocowały bardzo dobrymi wynikamipodsumował start Instruktor Modelarstwa Lotniczego Leszek Kryszczuk.