18 kwietnia 2024

Udany start Dariusza Dudy w Spinningowych Mistrzostwach Polski

Zawodnika Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Koła w Werbkowicach – Dariusz Duda, zajął 31 miejsce w Spinningowych Mistrzostwach Polski.

Zawody rozpoczęły się w czwartek przywitaniem zawodników w Serocku na placu przed ratuszem. Piątek, sobota i niedziela to kolejne dni, w których zawodnicy rywalizowali w sektorach Pogorzelec, Serock i Zegrze.

Mówi się, że początki bywają trudne, także i tym razem okazało się to trafnym sformułowaniem. Nasz zawodnik po złowieniu 3 okoni zajął 33 miejsce w sektorze Pogorzelec, co nie było dobrym wynikiem.

Kolejnego dnia zawodnik rywalizował na sektorze Zegrze. Pogoda niestety nie dopisała, przechodzący front, a co za tym idzie silny wiatr i całkowite zachmurzenie nie zapowiadały dobrych wyników. Wysokie fale i zimny wiatr skłaniały raczej do myślenia o ciepłym kominku, a nie o rywalizacji na łowisku, ale zawodnicy wystartowali.

Po skończonej turze i podliczeniu wyników okazało się, że Nasz zawodnik zajął doskonałe 3 miejsce w swoim sektorze na wynik złożył się szczupak i 6 okoni.

W niedzielę, ostatniego dnia zawodów, pogoda nie uległa poprawie, ciągle wiało i było bardzo zimno. Pogoda nie sprzyjała wędkarzom, ale wyniki były doskonałe. W sektorze Serock padło dużo szczupaków i okoni. Nasz zawodnik łowiąc 13 okoni zajął dobre 11 miejsce w sektorze.

Po podliczeniu ogólnej klasyfikacji kol. Duda Dariusz zakończył rywalizację na 31 miejscu, co jest doskonałym wynikiem biorąc pod uwagą, że w zawodach biorą udział najlepsi spinningiści w kraju. W Spinningowych Mistrzostwach Polski startowało ponad 120 zawodników w tym Kadra Narodowa Polski, zawodnicy z GP Polski i Mistrzowie Okręgów, czyli najlepsi spinningiści w kraju.

Serdecznie gratulujemy doskonałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości.