23 kwietnia 2024

V sezon HLK rozpoczęty!

W niedzielne popołudnie zainaugurowaliśmy V sezon Hrubieszowskiej Ligi Koszykówki. Rozegrano trzy spotkania, z których zwycięsko wyszły zespoły: Jedynki, Mechanicznej i NowaTechnika OGÓLNIAK. Liderem po pierwszej kolejce HLK została drużyna NowaTechnika OGÓLNIAK, a w GIM-Lidze drużyna JEDYNKI.

W meczu otwarcia zagrały zespoły GIM-Ligi. JEDYNKA pewnie ograła DWÓJKĘ choć do przerwy na tablicy widniał remis 13:13 i zanosiło się na zacięte spotkanie. Bardzo dobre zawody rozegrał  Mikołaj Pietrusiewicz (21pkt) z zespołu JEDYNKI, z którego indywidualnymi akcjami nie mogli poradzić sobie obrońcy- pewnie wchodził pod kosz i często biegał do kontrataków. W zespole DWÓJKI, której taktyką był atak szybki na wyróżnienie zasłużył Maciek Jóźwiak (13pkt), oraz grający trener zdobywca 7pkt.

W drugim meczu zwarły sie zespoły Ka2Team i Mechanicznej. Mechaniczna tworząca zlepek byłych i obecnych uczniów szkoły postawiła bardzo twarde warunki przetrzebionym kontuzjami seniorom. Zdecydowanie lepsze warunki wzrostowe Mechaników nie pozwoliły Ka2-kom na skuteczną grę spod kosza. Zbiórka należała zdecydowanie do Mechaników, a fatalna wręcz skuteczność przeciwników nie dawała dużych nadziei na sukces w tym bardzo zaciętym spotkaniu. Mecz miał dwa oblicza o czym świadczą wyniki kwart. Dwie pierwsze zdecydowanie wygrane przez Mechaników 6:4 i 8:1, trzecia padła jednak łupem Ka2-jek 8:2 i mecz można by powiedzieć zaczął się od nowa. W czwartej kwarcie seniorzy zbliżyli sie na 2pkt, jednak fatalna seria nieprzygotowanych rzutów – i delikatnie mówiąc lekkomyślna gra, nie dała szans na zmianę wyniku. Mechanicy pewnie dowieźli zwycięstwo do końca notując pierwszą historyczną wygraną w rozgrywkach HLK nad drużyną v-ce mistrzów ligi.

W ostatnim meczu dnia obrońcy tytułu – NowaTechnika OGÓLNIAK rozgromiła gimnazjalistów TRÓJKI 78:16, potwierdzając zdecydowaną dominację w obecnych rozgrywkach. Wygląda na to ,że i w tym sezonie nikomu nie uda się zepchnąć z tronu licealistów NowejTechniki OGÓLNIAK i odebrać im mistrzowskiego tytułu. Zwycięzcy rzucili 9 ,,trójek”, całkowicie kontrolując przebieg spotkania, dominowali w każdym elemencie gry, a warunki fizyczne tylko ułatwiały im grę. Najwięcej pkt zdobył, Albert Gardyński(25pkt), który tym samym stał się liderem klasyfikacji na najskuteczniejszego rzucającego. W zespole TRÓJKI najlepiej punktował Bartek Fijołek(8pkt), który trafił 2 rzuty zza linii 6,75m.

Wyniki

Jedynka vs Dwójka 30:22(4:3,9:10,11:2,6:7) mecz GIM-Ligi

Ka2Team vs. MECHANICZNA 18:25(4:6,1:8,8:2,5:9)

NowaTechnika OGÓLNIAK vs. TRÓJKA  78:16(27:5,21:2,21:3,9:6)

TABELA HLK

1. 1.       NowaTechnika OGÓLNIAK         2PKT      78:16     +62
  2. 2.       MECHANICZNA                           2PKT      25:18     +7
  3. 3.       Ka2Team                                     1PKT      18:25     -7
  4. 4.       TRÓJKA                                       1PKT      16:78     -62