23 kwietnia 2024

V-ty turniej szachowy o Puchar Starosty Hrubieszowskiego

V-ty turniej szachowy o Puchar Starosty Hrubieszowskiego odbył się w sobotę 3-go czerwca w Szk. Podst. nr 1 w Hrubieszowie. Wystartowała w nim największa ilość szachistów od początku tej edycji rozgrywek – 45 zawodników, nie licząc dwóch seniorów dopuszczonych przez sędziego do gry poza konkursem.

br />Jak należało się spodziewać zwyciężył jeden z nich Pan Marcin Piotrowicz – reprezentant czwartej drużyny /Akademii Rolniczej w Lublinie/ tegorocznych rozgrywek Akademickich Mistrzostw Polski. Pokonał on zdecydowanie Mateusza Kwiatkowskiego – ZS nr 3 Hrub. i drugiego seniora Pana Krzysztofa Baranowskiego z Hrubieszowa. Drugie miejsce wśród juniorów starszych zajął Kamil Rodziewicz, także z ZS nr 3 Hrub. Trzecie miejsce zajął Rafał Malinowski – ZS nr 1 Hrubieszów. Wśród dziewcząt zwyciężyła Małgorzata Jakubowska przed Magdalena Sowierszenko. Wśród gimnazjalistów najlepszym okazał się Dawid Olszewski z Gimn. Trzeszczany, przed Krzysztofem Grabowskim z Gimn. nr 3 Hrub. i Adrianem Kanią – Gimn. nr 2 Hrubieszów. Wśród juniorek zwyciężyła Kasia Staszczuk – Gimn. Dołhobyczów, przed Pauliną Zielińską – Gimn. nr 3 Hrub. i Dianą Banaszak – Gimn. Werbkowice. Wśród juniorów młodszych zwyciężył Grzegorz Wojtiuk, przed Rafałem Nowakiem, obaj SP nr 2 Hrubieszów i Grzegorzem Wrzyszczem – SP Trzeszczany. Wśród dziewcząt zwyciężyła Agata Płoszaj – SP nr 3 Hrub. przed Anią Kiszczyńską – SP Dołhobyczów i Paulą Czubarą – SP nr 3 Hrubieszów. Wśród młodzików zwyciężył Cezary Zając – SP Trzeszczany, przed Andrzejem Jakubowskim i Michałem Baranowski – obaj – SP nr 2 Hrubieszów. Pojawienie się zawodników z sąsiednich gmin ożywiło turniej i wprowadziło niespodzianki – wśród gimnazjalistów – Dawid Olszewski z Trzeszczan został zwycięzcą i z pewnością w przyszłym roku szkolnym będzie walczył o Puchar Starosty, gdyż jest uczniem klasy drugiej, a Kasia Staszczuk z Dołhobyczowa już w tym roku została zdobywczynią tego trofeum i jako uczennica kl. pierwszej będzie go broniła jeszcze przez dwa lata. Pocieszające jest to, że przybywają zawodnicy najmłodsi z klas 1-3, gdyż oni mają największą szansę na zdobycie wysokiego poziomu sportowego, szachy wymagają dużo cierpliwości i pracy. Listę zwycięzców po pięciu turniejach przedstawię w następnej informacji.

Zakończenie edycji rozgrywek Grand Prix 2006 przewidziane jest na 21 czerwca o godz. 11-tej w Hrubieszowskim Domu Kultury. Zwycięzcom w poszczególnych grupach wiekowych zostaną wręczone puchary za I-sze miejsca, a za miejsca 1 – 3 dyplomy, medale i nagrody od Starostwa Hrubieszowskiego.