20 kwietnia 2024

W derbach Hrubieszowa 2014 roku Unia pokonała Huragan 9:0

W derbach Hrubieszowa rozegranych 17 kwietnia 2014 roku, w ramach Zamojskiej Klasy Okręgowej, Unia Hrubieszów wysoko pokonała w Huragan Hrubieszów 9:0. Bohaterem meczu był Krystian Oleszczuk, który zdobył 5 bramek. Pozostałe bramki strzelili; Roman Rurych – 2 oraz Marcin Lebiedowicz i Paweł Kucy – po 1.

Unia Hrubieszów wysoko 9:0 pokonała Huragan Hrubieszów w meczu XX kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej. Derby dla Unii Hrubieszów, która w pełni zasłużenie wygrywa z lokalnym rywalem. Formą strzelecką błysną w tym spotkaniu Krystian Oleszczuk, który pięciokrotnie pokonał bramkarza Huraganu.

Unia Hrubieszów – Huragan Hrubieszów 9:0 (3:0)

Unia: Ryć (Haustow 85’) – Lebiedowicz (Bednarek 82’) – Mossurets, Szatan, Kawarski, Stefaniak (75’ Bakalarczuk), Fulara, Krygiel, Borys (81’ Kucy), Rurych, Oleszczuk.

Bramki: Oleszczuk (15’, 43’, 44’, 54’, 74’), Rurych (51’, 63’) Lebiedowicz (77’), Kucy (90’).

Unia Hrubieszów nie mogła zlekceważy Huraganu w tym spotkaniu, chociaż zespół Waldemara Koguta jeszcze lidze nie wywalczył żadnego punktu. Było to spotkanie derbowe, a więc można było spodziewać się ciężkiej przeprawy oraz walki od pierwszych do ostatnich minut meczu. Rzeczywistość okazała się całkiem inna i było to spotkanie do jednej bramki.

Już w pierwszej minucie meczu, po błędzie w obronie Huraganu, groźnie strzelał Oleszczuk. Piłka po strzale napastnika Unii zatrzymała się na poprzeczce bramki Huraganu. W 15 min meczu Krystian Oleszczuk strzela pierwszego gola dla Unii i wydawało się, że teraz „biało-niebiescy” pójdą za ciosem.  Pierwsze gol jednak uśpił grę Unii Hrubieszów. Przez pół godziny zawodnicy hrubieszowskiej Unii jakby zwolnili tempo gry, a sytuacje, które sobie wypracowywali marnowali na potęgę.  Pierwszy gol zamiast zmobilizować zawodników do dalszej walki, jakby wprowadził kryzys w szeregach Unii Hrubieszów. Wszystko wróciło do normy dopiero pod sam koniec pierwszej połowy. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Oleszczuk i tym samym skompletował klasycznego hattricka.

W przerwie meczu w szatni Unii musiało dojść do poważnej rozmowy trenera Marcina Nowaka z zawodnikami, bowiem od pierwszych minut drugiej połowy „biało-niebiescy” ruszyli do zdecydowanych ataków. Efekt był natychmiastowy. Już w 51 min na listę strzelców wpisuje się Roman Rurych po rajdzie przez pół boiska. Swojego czwartego gola trzy minuty później w tym spotkaniu strzela Oleszczuk. W 63 min po raz drugi strzela gola Roman Rurych. Krystian Oleszczuk miał w tym spotkaniu wielki apetyt na strzelanie goli i w 74 min. dokłada swoje piąte trafienie. Trzy minuty później było już 8:0 tym razem Marcin Lebiedowicz, po minięciu trzech rywali w polu karnym oddaje celny strzał. Festiwal strzelecki wykonaniu Unii Hrubieszów zakończył w 90 min. strzałem z dystansu Paweł Kucy.

Podsumowując Unia Hrubieszów wygrywa w pełni zasłużenie, ale w pierwszej połowie gra zawodników Marcina Nowaka, była dalece od ideału. Dopiero po przerwie Unia pokazała się z lepszej strony, pokazując zgrany kolektyw i dobre przygotowanie kondycyjne.