W Tomaszowie Lubelskim biegacze oddali hołd bohaterom Września 1939

W sobotę 14 września 2019 r. w Tomaszowie Lubelskim odbył się VIII Półmaraton Tomaszowski Pamięci Żołnierzy Września 1939. W zawodach nie zabrakło i przedstawicieli z naszego powiatu a najlepszy ks. Tomasz Szady, który dodatkowo stanął ma najwyższym podium w klasyfikacji służb mundurowych.

VIII Półmaraton Tomaszowski Pamięci Żołnierzy Września 1939

Wśród mężczyzn najszybciej  trasę półmaratonu pokonał Michał Biały z SKB Kraśnik z czasem (1.09.45), a na kolejnych dwóch miejscach uplasowali się biegacze ze Lwowa (Ukraina) Rostyslav Kartashov (1.10.36) i  Viktor Starodubstev (1.14.45) a za nimi, jako 4. Paweł Ruszniak (Krasnystaw, 1.15:20 – 1 miejsce  kategorii M 30-39 lat), 5. Robert Wiatrzyk (TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski, 1.16:04)

6. Tomasz Szady (Unia Hrubieszów/Tomaszów Lubelski, 1.18:53 (2. M30-39)

54. Jacek Wołos (Hrubieszów) 1.39:22 (8. M 50-59)

62. Marek Wilgos (Unia Hrubieszów/Jarosławiec k. Uchań) 1.40:14 (21. M 30 – 29)

Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się po raz kolejny z rzędu Aleksandra Jakubczak z 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu, która uzyskała czas 1.22.33 (1. K 36-49). Pozostałe dwa miejsca na podium zajęły panie Justyna Jagiełło z Chełma 1.27.42 (1. K 18-35) oraz Aneta Ściuba z Lublina 1.28.02 (2. K. 18-35).

W klasyfikacji – Służby Mundurowe wśród kobiet 1. Aleksandra Jakubczak (3 BZ Zamość), a u mężczyzn 1. ks. Tomasz Szady (Unia Hrubieszów/Tomaszów L.).

W klasyfikacji – Mistrzostwa Województwa, kobiety: 1. A. Jakubczak, 2. J. Jagiełło, 3. A. Ściuba, mężczyźni: 1. M. Biały, 2. P. Ruszniak, 3. R. Wiatrzyk, 4. T. Szady.

Bieg ukończyły 172 osoby, w tym 29 kobiet i 143 mężczyzn.

Czas ostatniej osoby na mecie… 2.41:25 godz.

Organizator – Ośrodek Sportu i Rekreacji ”Tomasovia” Tomaszów Lubelski. Patronat honorowy sprawowali: Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego, Wojciech Żukowski – Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski, Leszek Dunecki – Prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.