LubieHrubie.pl » Sport

A A A

Wiesław Bzdek spotkał się z Mike Tysonem! - FOTO

Dodał: MAK

Data dodania: 2018-05-03

Wiesław Bzdek od 34 lat rekordzista powiatu hrubieszowskiego i regionu zamojskiego młodzików w skoku w dal wynikiem 6.40 jest od lat kolekcjonerem gitar światowych mistrzów na tym instrumencie, ale nie zapomina o sporcie. Ostatnio spotkał się z mistrzem świata w boksie Mike Tysonem zwanym m.in. Bestią Ringu czy Żelaznym Mikiem.

Reklama


Rozmowa z Wiesławem Bzdekiem o spotkaniu z Mike Tysonem


mak - Nie każdy spotka się z Mike Tysonem, jaka to była okazja i gdzie?

 

WB - Spotkanie odbyło się 28.04.18 w Berlinie w Kinie Cinemaxx w ramach europejskiego Tour Mika Tysona. Trasa obejmowała 10 miast. Rozpoczęła się w Wiedniu 19.04.18 a zakończyła w Dreźnie 29.04.18. Bilety były ogólnie dostępne i gwarantowały możliwość wspólnej fotki z Mistrzem.


Długo trzeba było namawiać Mika do wspólnego zdjęcia, autografu?

–  Na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć, bo nie czekałem na autograf po spotkaniu. Miałem to szczęście, że w trakcie spotkania wygrałem na aukcji rękawicę bokserską, osobiście podpisaną przez Mike’a i miałem także możliwość zapozowania z nią i Mistrzem. Czyli mogę powiedzieć, że jestem Szczęściarzem.


Udało się porozmawiać?

 – Spotkanie z Mike prowadził bardzo popularny w Niemczech Pietro Polidori.  Spektakl składał się z intensywnej rozmowy między Pietro a Mike'em w 7 rundach. Mike opowiedział o swojej fascynującej, burzliwej, czasami niesamowitej i inspirującej historii. Pytania były momentami bardzo trudne, ale Mike odpowiadał na nie bardzo szczerze. Przytoczę kilka z nich:

• Mike przyznał, ze przed walką z Busterem Douglasem całą noc balował razem z Bobby Brownem (późniejszym mężem Whitney Houston).

• Przyznał, że dwukrotnie ugryzł Evandera Holyfielda w ucho. Tłumaczył, że był sfrustrowany, bo sędzia nie reagował na uderzenia głową przez Holyfielda. Chociaż zaznaczył, że nie sądzi by Evander robił to złośliwie.

• Przyznał, że w walce z Lennoxem Lewisem był wyraźnie gorzej przygotowany od Lennoxa i tego dnia był zdecydowanie gorszy, ale dodał, że jako 20 letni Iron Mike zdecydowanie by wygrał z Lennoxem.

• Mówił, że jego problemy zaczęły się, gdy podpisał kontrakt z Donem Kingiem, a gdy zmarł jego największy mentor Cus D’Amato, to nosił się z zamiarem zaprzestania boksu.

• Mike przestrzegał młodych sportowców przed sławą i wielkimi pieniędzmi, które potrafią zrobić z człowieka potwora.

• Potwierdził, że pobyt w więzieniu uratował mu życie. Bo tam pozbył się nałogów i bardzo ciężko trenował. Oczywiście zaprzeczył, aby kiedykolwiek doszło do gwałtu w tej sprawie.

Mike odpowiedział również krótko na kilka krótkich pytań:

• Kto wg Ciebie jest aktualnie żyjącym bokserem wszechczasów – Evander Holyfield

• Jaki był najwspanialszy moment w Twoim życiu – trzymanie własnego dziecka na rękach

• Czy przyjmujesz narkotyki – nie i zawdzięczam to mojej Żonie i Dzieciom

• Gdzie będzie Mike Tyson za 10 lat – Mam nadzieję, że będę jeszcze żył. 


Ogólnie spotkanie było….?

- Jestem bardzo zadowolony, że spotkałem Iron Mike’a i mogłem uścisnąć mu dłoń. Mam jednak bardzo mieszane uczucia, bo Mike był bardzo zmęczony. Ledwo trzymał mikrofon i poruszał się powoli. Mam nadzieję, że ta niedyspozycja nie wynikała z ogromnej liczby ciosów, które otrzymał przez całą karierę sportową? Trudno było uwierzyć, że ten Człowiek, który jest tylko o 3 cm wyższy ode mnie i 3 lata starszy był Mistrzem Wszechwag w Boksie, którego wszyscy się bali.  W Berlinie spotkałem raczej miłego i bardzo pokornego człowieka, który docenia to co ma i nie wstydzi się do publicznego wyznania swoich błędów, do czego my sami nie zawsze chcemy się przyznać.


Dzięki za odpowiedzi –mak


***


Wikipedia:

Michael Gerard „Mike” Tyson, znany także, jako Malik Abdul Aziz (ur. 30 czerwca 1966 na Brooklynie w Nowym Jorku) – amerykański bokser, w latach 1986-90 i 1996 był niekwestionowanym mistrzem świata wagi ciężkiej. Jeden z najbardziej brutalnie walczących bokserów, znany też, jako Iron Mike (Żelazny Mike), zasłynął z nokautującego ciosu, najmłodszy mistrz świata wagi ciężkiej w historii boksu zawodowego (20 lat, 4 miesiące i 22 dni). Znalazł się na 16. miejscu w rankingu na najlepszego pięściarza wszech czasów według magazynu The Ring.Opracował – mak

Foto – archiwum W. BzdekaPodziel się:
« wstecz

GALERIA: