XII Ogólnopolskie Finały Czwartków Lekkoatletycznych

W Warszawie w dn. 11 – 13 czerwca odbyły się XII Ogólnopolskie Finały "Czwartków Lekkoatletycznych" dla szkół podstawowych, organizowane przez najszybszego z białych w historii światowej lekkoatletyki w biegu na 100 m. – 10,00 sek., Polaka Mariana Woronina.

br />W zawodach tych wystartowali również uczniowie ze szkół, którzy brali udział w całej serii czwartkowych zawodów w Hrubieszowie i legitymowali się dobrej klasy wynikami. Hrubieszowscy uczniowie wywalczyli w tej wielce popularnej, masowej, ogólnopolskiej imprezie 2 medale: srebrny i brązowy.Najwięcej medali, aż 16 zdobyli uczniowie z Poznania. Niestety do Paryża pojadą tylko złoci medaliści z każdej konkurencji, może naszym uda się za rok.
Najlepiej w zawodach wypadł uczeń SP nr 3 w Hrubieszowie Bartłomiej Grzyb, który wynikiem 1.49 cm. w skoku wzwyż wywalczył srebrny medal w roczniku 1994 – kl. 5-te (pierwszy skoczył 1.52) i powtórzył ten wyczyn z ubiegłego roku, ponieważ będąc w klasie 4-tej skoczył 1.39 i zdobył taki sam medal. Do zawodów przygotowywał Go nl wf z tej szkoły p. Tomasz Szlonzak i tato Wiesław.
Po równie zaciekłej walce brązowy medal w skoku w dal w roczniku 1993 – kl. 6-te, zdobyła Magda Doroszczuk z SP nr 2 w Hrubieszowie skacząc aż na odległość 5.29 m. (nowy rekord województwa Lubelskiego do lat 13-tu), pierwsza skoczyła 5.33, 2-ga 5.30. Magdę do zawodów przygotowywała nauczycielka wf p. Anna Sobczak oraz trenerka Unii p. Małgorzata Muzyczuk.
Należy tutaj wspomnieć że oboje medaliści pochodzą z usportowionych rodzin. Tato Bartka Wiesław i mama Barbara reprezentowali Unię w la przez wiele lat, jego siostra Edyta osiąga wysokiej klasy wyniki w biegach krótkich, obecnie reprezentując AZS AWF Warszawę, tato Magdy grał w piłkę nożną w pierwszym zespole Unii.
Niewiele do medalu zabrakło koledze szkolnemu Bartka, Mariuszowi Chachlerowi, który w tej samej grupie i konkurencji oraz takim samym wynikiem zajął 4 miejsce. Rok wcześniej Mariusz był 5-ty wynikiem 1.30 m.
Wysokie miejsca zajęli również uczniowie z SP w Turkowicach, podopieczni p. Barbary Stadnickiej i Artura Jabłońskiego, Mateusz Bieńkowski w roczniku 1993 w biegu na 300 m. uzyskując 42,95 sek. zajął 14 miejsce, natomiast Tomasz Kwietniewski w roczniku 1995, w biegu na 60 m. z wynikiem 9,09 sek. uplasował się na 22 miejscu.