REKLAMA

C3 Carmax 2

LubieHrubie.pl » Sport

A A A

Z historii hrubieszowskiej LA - ROK 2002

Dodał: mac

Data dodania: 2007-01-09

Artur Kern zajął 3 miejsce w biegu na 1500 m., jako reprezentant POLSKI, w zwycięskim dla Polaków międzypaństwowym meczu młodzieżowców (do 23 lat) Czechy - Polska rozegranego w Libercu w Czechach.

Reklama

- udział Rafała Fedaczyńskiego w chodzie na 20 km., jako reprezentant Polski w
międzynarodowych zawodach w Bekescaba na Węgrzech;

- brązowy medal A. Kerna w biegu na 1500 m ze znakomitym wynikiem 3:47,39 i 7 - me miejsce w biegu na 800 m. - 1:51,85 podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Krakowie:

- 4 miejsce R. Fedaczyńskiego w chodzie na 50 km., podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Podebradach (Czechy);

- 4 miejsce Sylwii Dąbrowskiej i 5 - te Edyty Grzyb w biegu na 200 m. oraz 6 - te miejsce Sylwii w skoku w dal, finał sztafety 4 x 100 m. w składzie Justyna Paczała, Paulina Krzaczek, S.Dąbrowska i E. Grzyb podczas VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu;

- 6 miejsce R. Fedaczyńskiego w chodzie na 5 km. podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Spale;

- 7 miejsce R. Fedaczyńskiego w chodzie na 20 km., podczas Mistrzostw Polski Seniorów we Wschowej;

- finał E. Grzyb w biegu na 300 m. podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Spale;

- 7 miejsce Marcina Michalczyka w rzucie oszczepem i 8 - me Daniela Herbina w chodzie na 10 km. podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Bielsko - Białej;

- wysoko punktowane miejsca Patrycji Stadnickiej i Bartłomieja Drożdżaka podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biegach Przełajowych;

- złoty medal A. Kerna w biegu na 1500 m. i brązowy na 800 m., srebrne: R. Fedaczyńskiego w chodzie na 10 km., S. Dąbrowskiej na 200 m. i w skoku w dal podczas Centralnych Igrzysk LZS w Zamościu;

- podczas Mistrzostw Polski LZS i Szkół w Siedlcach, złoty medal S. Dąbrowskiej w biegu na 200 m. ze znakomitym wynikiem 25,01, brązowe medale: Marka Wąsiela w pchnięciu kulą i Dominiki Lebiedowicz, J. Paczały, S. Dąbrowskiej i E. Grzyb w sztafecie 4 x 100 m. oraz E. Grzyb w biegu na 200 m. i 6-ta na 100 m., 4-te P. Stadnickiej w biegu na 800 m.,4. S. Dąbrowskiej w skoku w dal, 5. M. Wąsiela i T. Magdziaka w sztafecie 4 x 100 m., 5. Tomasza Kerna w biegu na 800 m. i 6. w biegu na 1500 m., 6. D. Lebiedowicz w biegu na 100 m.

- Podczas Mistrzostw Makroreginu Juniorów Młodszych w Białymstoku, 1 miejsca zajęli: Stadnicka 800 m. - 2:20,26; Dąbrowska w dal - 5.22, S. Dąbrowska, Grzyb E., P. Krzaczek, J. Paczała 4 x 100 m. -49,53, 2. miejsca: Dąbrowska 200 m. - 25,83, Kern T. 1500 m. - 4:08,95, Drożdżak B. 2000 prz. - 6:31,35;

- Podczas Mistrzostw Makroregionu Młodzików w Zamościu: 2. Rzeszut Barbara G. Turkowice chód 3 km.; 3. Kaszuba Tomasz G. 2 Hrubieszów chód 5 km.

- Podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego w biegu na przełaj, seniorki: 1. Muzyczuk Małgorzata na 3100 m.

- WOJEWÓDZKA LUBELSKA GIMNAZJADA - LIGA LA Dz. 2. G. 2 Hrubieszów - 1319 pkt. w składzie: J. Paczała, P. Krzaczek, I. Kamień, P. Kusiak, M. Wilkos, S. Dąbrowska, A. Szabat, N. Wypych, M. Boniewska, S. Winogrodzka, N. Tymecka, M. Malinowska, J. Ptak, E. Hałas, M. Galej;

- 1 miejsce Artura Kerna na 1500 m. podczas GP PZLA w Lublinie;

- 15-ty start (15 lat) w Międzynarodowym Biegu Pokoju Dzieci Zamojszczyzny (100 km.) (6 miejsce - 8.57:18) i 12-ty start (12 lat) w Biegu Unii Horodelskiej,

- zwycięstwo w całym cyklu biegów ulicznych w ramach Grand Prix trenerki M. Muzyczuk;

- 3 miejsce Anety Teterycz w biegu na 60 m. podczas Centralnych Czwartków Lekkoatletycznych w Warszawie;

- 3 miejsce P. Stadnickiej (J.mł.), 4-te A. Kerna (Sen.),7. B. Drożdżaka (J.mł.) podczas Centaralnych Biegów Przełajowych LZS w Wolborzu k. Piotrkowa Trybunalskiego;

- 1 miejsce (trzeci raz z rzędu) wywalczyło Gimn. nr 2 w Hrubieszowie podczas Halowych Zawodów LTL w Lublinie; Indywidualnie 1 miejsca: Dąbrowska S. 60 m. - 8,19; Kobylski Tomasz 60 m. - 7,53;

- Memoriał J. Sieczko w Tarnobrzegu - 10.700 m. (S) 2. Fedaczyński

- GP PZLA i V Otwarte Mist. m. Lublina Lublin: 2. Dąbrowska100 m. - 12,37; 1. Kern A. 1500 m. - 3:50,14;

- w I lidze startowali byli wychowankowie Unii Hrubieszów; Leśniak Alekasandra w: Agros Zamość, Marek i Janusz Kudykowie, Monika Smalej w Starcie Lublin, Piotr Spas w AZS AWF Biała Podl.;

- W Hrubieszowie odbył się MITYNG LEKKOATLETYCZNYCH DINOZAURÓW" ,m.in. startowali: D. Marchewka, B. Mil, K. Kitlińska, M. Cierech, Ł. Watras, M. Muzyczuk, P. Kitliński, R. Lubawski, M. Dąbrowski, A. Sienkiewicz, S. Dąbrowski (68 lat), M. Kitliński, M. Kozielski (62 lata), A. Czerniak, A. Cierech, ks. W. Łukiewicz, L. Kryszczuk, M. Watras, R. Grabowski

- Były Hrubieszowiak P. Kitliński reprezentujący Nefryt Lubartów wygrał bieg uliczny w Warszawie na 5 km. - 16:07, drugi był A. Kern. - 16:13, Kitliński był 3 - ci na 5 km. - 14:39 w Wiązownej;

- Byli zawodnicy Unii reprezentując Start Lublin uzyskali wyniki: M. Kudyk przebiegł 400 m. p.pł. - 52,69 (11 wynik w Polsce). Na Mistrzostwach Polski w Szczecinie był tym wynikiem 6 - ty. M. Smalej rzuciła oszczepem - 44.95 (18 wynik w Polsce);

- Była zawodniczka Unii Barbara Paczos reprezentując LKS Mielec zajęła III miejsce w półmaratonie Świętokrzyskim w 1.24:38, 2-ga była w Biegu Szlakiem M. Konopnickiej w Dobieszynie na 10 km. - 38:41 min.

- Były zawodnik Unii Piotr Spas reprezentując AZS AWF Biała Podlaska skoczył wzwyż - 2.10. Na Mistrzostwach Polski w Szczecinie był 11 - ty - 2.05;

- I Klasę sportową posiadał R. Fedaczyński w chodzie na 10 km. - 42:19,41, II Klasę: S. Dąbrowska 200 m. - 25,01, E. Grzyb 100 m. - 12,39, P. Stadnicka 800 m. - 2:15,84, D. Herbin chód 10 km. - 46:54, A. Kern - 1500 m. - 3:47,39, T. Magdziak 100 m. - 11,14, M. Michalczyk oszczep 800 g.- 57.73, M. Wąsiel kula 7,256 kg- 13.90;

- XII Ogólnopolski Bieg Unii Horodelskiej wygrali: Magdalena Karpińska z Radzynia i Anatolij Zeruk z Ukrainy;

- IX Ogólnopolski Bieg Cukrowniczy w Werbkowicach wygrali: Izabela Zatorska z Krosna i Dariusz Kuzdra z Agrosu Zamość;

- IV Ogólnopolski Bieg Herbowy wygrali: Natalia Jakimowicz z Łucka i Dariusz Kuzdra z Agrosu Zamość przed P. Kitlińskim Nefryt Lubartów i A. Kernem Unia;

- Członkiem Zarządu Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki był Marek Kitliński, członkiem Komisji Rewizyjnej Andrzej Kulczyński;

- W IV Plebiscycie Na Najlepszego Sportowca Powiatu 1. Dąbrowska S., 2. Paczała J., 3. Fedaczyński R., 4. Kern A., 6. Wąsiel M., 9. Grzyb E.; Szkoleniowcy 1. Kitliński M., 3. Kulczyński A.

- S. Dąbrowska została zakwalifikowana do 10 - ki Nadziei Olimpijskich Lubelszczyzny przy Plebiscycie Na Najlepszych Sportowców Województwa Lubelskiego organizowanego przez Kurier Lubelski;

- Maria Baj z AZS AWF Biała Podlaska podopieczna byłego zawodnika Unii Janusza Wilczka zdobyła Brązowe medale podczas Halowych Mistrzostw Polski w Spale w chodzie na 3000 m. - 13:36,53 i Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Krakowie na 10 km. - 50:00 a jej siostra Joanna na tych ostatnich wywalczyła złoto wynikiem 46:27;

- podopieczni Hrubieszowiaka Krzysztofa Stipury, trenera AZS AWF Biała Podlaska zdobyli podczas Mistrzostw Polski medale: srebrny Marzena Wysocka w dysku - 60.07, Andrzej Krawczyk Złoty w dysku - 56.16 i srebrny Olgierd Stański też w dysku - 55.89;

- Wojewódzka (Lubelskie) Licealiada - Liga w Zamościu chł. 8. ZS 2 Hrubieszów lepsze wyniki H. Michalczuk 100 m. 12,04, M. Szczęk 400 m. 54,12, T. Kern 1500 m. 4:05,64, K. Krawczuk w dal 5.60

- Wojewódzka Licealiada w Szt. B. Przeł. Chł. 8. ZS 2 Hrubieszów (Staszic) w składzie: T. Kern, J. Paradowski, P. Mielniczuk, M. Szczęk, P. Lebiedowicz, Ł. Mróz, M. Cichocki, G. Smyk, P. Płaza, K. Czerwonka

- Powiatowa Licealiada - Liga dz. 1. ZS 3 Hrub., 2. ZS Turkowice, 3. ZS 2 Hrub., 4. ZS 4 Hrub., 5. LO Horodło, lep. wyn. LO: K. Brzoza 800 m. 2:53, 49, D. Kwiatkowska kula 7.78, chł. 1. ZS 2 Hrub., 2. ZS 3 Hrub., 3. LO Horodło. Lep. wyn. LO: P. Michalczuk 100 m. 11,83, T. Świst 100 m. 11,93, J. Grzesiuk w dal 5.74, K. Saj kula 11.35

- Rejonowa Licealiada w Zamościu - Liga chł. 3. ZS 2 Hrub. (Staszic)

- Licealiada Indywidualnych Wojewódzkich Biegów Przełajowych w Lubartowie: 2. Kern Tomasz ZS 2 Hr.

- Mistrz. Woj. Lub. 4-bój SP w Zamościu, chł.4. SP 3 Hrubieszów - 1312 pkt. w składzie: Ł. Otręba, M. Kędziera, K. Zezula, J. Gil, M. Kluczyk, M. Martyniuk;

Opracował - mak

zobacz zdjęcia >>

Podziel się:
« wstecz

GALERIA: