LubieHrubie.pl » Sport

A A A

Z historii SZS: Igrzyska Powiatowe Dzieci - Czwórbój lekkoatletyczny

Dodał: MAK

Data dodania: 2020-05-20

W zawieszonym z powodu pandemii roku szkolnym 2019/2020 nie udało się rozegrać mistrzostw powiatu w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnego Związku Sportowego w lekkoatletycznym czwórboju dziewcząt i chłopców. Lecz możemy sprawdzić, jak to w innych latach bywało - to poniżej.

Reklama

 

Czwórbój lekkoatletyczny – drużynowe zawody lekkoatletyczne rozgrywane wśród uczniów klas szkoły podstawowej.

Szkołę reprezentuje 6 zawodników lub 6 zawodniczek, obowiązkowo startujących we wszystkich konkurencjach.

Rozgrywki polegają na przeprowadzeniu czterech konkurencji lekkoatletycznych:

- Bieg na 60 m ze startu niskiego.

- Rzut piłką palantową na odległość.

- Skok w dal na odległość lub skok wzwyż (wybór przez całą drużynę).

- Bieg na 600 metrów(dziewczęta), 1000 metrów (chłopcy).

Po zakończeniu wszystkich konkurencji wyniki każdego zawodnika przeliczane są na punkty według tabel lekkoatletycznych. Wyniki poszczególnych zawodników są dodawane do siebie. Na wynik zespołu składa się 5 najwyższych wyników, które ustalają kolejność.

 

***


Czwórbój lekkoatletyczny - Igrzyska Dzieci na szczeblu powiatowym (w latach 1976 – 1998 rejonu)

 

Obecnie klasy VI i młodsze - Dziewczęta

 

Dziewczęta

 

Rok szkolny

 

1989/1990 - SP Mircze – 1063 pkt.

1990/1991 – SP 3 Hrubieszów – 978 p.

1991/1992 – SP Przewodów – 911 p.

1992/1993 – SP Przewodów - 1140 pkt.

1993/1994 – SP 1 Hrubieszów – 2 rundy = 1969 pkt.

1994/1995 – SP 3 Hrubieszów – 1053 p.

1995/1996 – SP 2 Hrubieszów - 2 rundy = 1851 pkt.

1996/1997 – SP 3 Hrubieszów – 2555 pkt. (2 r.)

1997/1998 – SP 3 Hrubieszów – 2909 p. (2 r.)

1998/1999 – SP 2 Hrubieszów – 2621 p. (2 r.)

 

1999/2000 – SP 2 Hrubieszów –1826 pkt. (2 r.)

2000/2001 – SP 2 Hrubieszów –1799 pkt. (2 r.)

2001/2002 – SP 3 Hrubieszów - 1163 pkt. (1 r.)

2002/2003 – SP 3 Hrubieszów – 1025 pkt.

2003/2004 – SP 3 Hrubieszów - 1105 pkt.

2004/2005 – SP 3 Hrubieszów – 1065 pkt.

2005/2006 – SP 2 Hrubieszów – 1332 pkt.

2006/2007 – SP 2 Hrubieszów - 1271 pkt.

2007/2008 – SP 2 Hrubieszów – 1392 pkt.

2008/2009 – SP 2 Hrubieszów – 1106 pkt.

 

2009/2010 – SP 2 Hrubieszów – 1111 pkt.

2010/2011 – SP 3 Hrubieszów – 994 pkt.

2011/2012 – ZSM 2 Hrubieszów – 942 pkt.

2012/2013 – ZSM 3 Hrubieszów – 1005 pkt.

2013/2014 – ZSM 3 Hrubieszów – 1271 pkt.

2014/2015 - ZSM 3 Hrubieszów – 902 pkt.

2015/2016 - ZSM (SP) 1 Hrubieszów – 1126 pkt.

2016/2017 – ZSM (SP2) Hrubieszów – 950 pkt.

2017/2018 - SP 2 Hrubieszów - 1046 pkt.

2018/2019 – SP 2 Hrubieszów – 826 pkt.

2019/2020 – odwołany – pandemia

2020/2021 - ?    

 

Kto ile razy wygrał od r. szk. 1989/1990?

 

ZSM (SP2) Hrubieszów – 13x

ZSM (SP3) Hrubieszów – 12x

ZSM (SP 1) Hrubieszów – 2x

SP Przewodów – 2x

SP Mircze – 1x

 

***

 

Chłopcy

 

1989/1990 – SP 2 Hrubieszów – 958 pkt.

1990/1991 – SP Dołhobyczów – 828 p.

1991/1992 – SP 2 Hrubieszów – 865 p.

1992/1993 - SP 2 Hrubieszów -  1169p

1993/1994 - SP Dołhobyczów - 1680 p. (2 rundy)

1994/1995 – SP 2 Hrubieszów – 1262 p.

1995/1996 – SP 3 Hrubieszów - 1833 pkt. (2 r.)

1996/1997 – SP 1 Hrubieszów - 1860 p. (2 r.)

1997/1998 – SP 1 Hrubieszów – 2066 pkt. (2r)

1998/1999 – SP 3 Hrubieszów – 1608 (2r)

 

1999/2000 – SP 1 Hrubieszów – 1707 pkt. (2r)

2000/2001 – SP 2 Hrubieszów – 1780 pkt.(2r)

2001/2002 – SP 3 Hrubieszów - 1116 pkt. (1 r.)

2002/2003 – SP 3 Hrubieszów – 855 pkt.

2003/2004 – SP 3 Hrubieszów – 1071 pkt.

2004/2005 – SP 2 Hrubieszów – 968 pkt.

2005/2006 – SP 3 Hrubieszów – 1031 pkt.

2006/2007 – SP 3 Hrubieszów – 1075 pkt.

2007/2008 – SP 1 Hrubieszów – 1137 pkt.

2008/2009 – SP 2 Hrubieszów – 1106 pkt.

 

2009/2010 – SP 2 Hrubieszów – 1066 pkt.

2010/2011 – SP 1 Hrubieszów – 892 pkt.

2011/2012 – SP 1 Hrubieszów – 998 pkt.

2012/2013 - ZSM 3 Hrubieszów – 1009 pkt.

2013/2014 – ZSM 3 Hrubieszów – 903 pkt.

2014/2015 - ZSM 3 Hrubieszów – 791 pkt.

2015/2016 - ZSM 3 Hrubieszów – 984 pkt.

2016/2017 – ZSM 2 Hrubieszów – 883 pkt.

2017/2018 - SP 1 Hrubieszów - 767 pkt.

2018/2019 – SP 3 Hrubieszów – 876 pkt.

2019/2020 – odwołany – pandemia

2020/2021 - ?    

 

Kto ile razy wygrał od r. szk. 1989/1990?

 

ZSM 3 SP Hrubieszów – 12x

ZSM 2 SP Hrubieszów – 9x

ZSM 1 SP Hrubieszów – 7x

SP Dołhobyczów – 2x

 

Uwaga!

Były zmiany tabel punktowych ostatnia od 1.03.2012 r.

 

***

 

Rok szkolny 1989/1990

 

1990 – 7 06 Hr. Mist. Rejonu hrubieszowskiego w 4 – boju la kl. 7 i mł.

dz. 1. SP Mircze – 1063 p., w składzie: Katarzyna Różańska 263p /8,6-2:00,8-4.24-39.00/, Marta Mrozowska 237p. /9,1-1:56,5-4.35-33.50/, Iwona Serafin 198p. /9,0-2:23,3-4.20-34.00/, Bożena Sztojko 184, Agnieszka Bucior 181p., Aneta Choma 109p,

2. SP 3 Hr. 959p. /Małgorzata Bolek 214p /8,9-2:03,5-4.22-29.50/, 211p. Elżbieta Kuczewska /8,9-2:02,1-4.30-26.50/,

3. SP 2 Hr. 954p. /Aneta Kaczkowska 232p. (8,9-2:05,6-4.05-39.50), Iwona Swatowska 208p. /8,9-2:02,2-4.20-27.00/, Dorota Sokal 194p., Anna Grabowska 191p., Małgorzata Rydel 129p., Anna Piekarska 127p./,

4. SP Przewodów 842p. /Agnieszka Kwiatkowska 253p (9,2-1:55,3-4.24-40.50),

5. SP Ślipcze 934p. /Agnieszka Pielech 178p/,

6. SP Uchanie 741p /Wioletta Pochylczuk 194p./,

7. SP Horodło 540p /Maria Głowacz 210p. /9,0-1:55,2-4.04-26.00/);

 

1990 – 7 06 Hr. Mist. Rej w 4 – boju la kl. 7 i mł.

chł. 1. SP 2 Hr. 958p. w składzie: Rafał Kowalczuk 235p. /8,2-3:08,0-4.90-44.00/, Wojciech Grela 200p. /8,3-3:29,9-4.89-47.00/, Marcin Czyż 197p, Daniel Maciejewski 168p. /8,9-3:37,5-4.44-51.50/, Krzysztof Sakowski 158p., Sylwester Góra 151p.,

2. SP Dołhobyczów 897p. /Piotr Sierota 194 pkt. 8,8-3:24,3-4.60-54.00/,

3. SP 3 Hr. 872p /Radosław Pawelec 202p. 8,5-3:12,2-4.74-41.00/,

4. SP Mircze 864p. /Marek Koziorodzki 204p 8,7-3:11,2-4.40-48.50/,

5. SP Jarosławiec 735p. /Szzymon Grądzki 160p.),

6. SP Ślipcze 729p./ Andrzej Golec 196p./,

7. SP Horodło 705p. /Ireneusz Sitarczuk 155p./.

 

***

 

2000 - 16 X Powiatowe Igrzyska SP w 4 – boju dz.

1. SP 2 w Hr. 874 pkt. Nle M. Bielecka, A. Sobczak w składzie: Paulina Drączkowska 220p. (9,43-3.85-41.00-2:21,27), Brygida Majewska 64, Magda Galej 239 pkt. (9,11 – 3.97 – 27.00 – 2:04,64), Agnieszka Pukaluk 184, Ewelina Szurek 156, Monika Jakóbiec 75,

2. SP Dołhobyczów 767 p. nl M. Staszczuk w składzie M. Metyk 204p. (9,58-1.20-30.00-2:14,84), Małgorzata Steć, Brygida Bolech, Diana Burzawa 179p., Angelika Kosa, Izabela Fal,

3. SP 3 Hr, 764 p. nl J. Różańska w składzie: Joanna Ujma 169 nu 600m, Żaneta Żalewska 72p. (10,24-3.88-25.00-2:06,75), Monika Pokrycka, Anna Głodowska, Ewelina Suplika, Olga Szadowska,

4. SP 1 Hr. 630 p. Sylwia Perska 170p. (9,70-4.07-25.50-2:24,41) nl. E. Kitlińska,

5. SP Werbkowice 495 p. Ewelina Kulik 131p., nl H. Rewucha,

6. SP Czerniczyn 394 p. Dorota Baryła 105p. nl A. Dziemiach,

7. SP Horodło 372 p. Aneta Adamczyk 97p. nl R. Jerzyna;

 

2000 - 16 X Powiatowe Igrzyska SP w 4 – boju la I rzut chł.

1. SP 2 Hr. 885 pkt. Nl G. Głowacz, K. Dąbrowski w składzie: Daniel Sadowski 112i, Michał Sidor 138, Kamil Fedorowicz 183, Piotr Fulara 220 pkt. (8,77 – 4.40 – 54.50 – 3:39,86), Łukasz Brzycki 195 (8,85-4.20-047.00-3:39,86), Wojciech Piwowar 149,

2. SP 3 Hr. 593 p. nl T. Szlonzak w składzie: Dominik Kawarski 102, Marcin Moniuk 132, Cezary Serafin 145 (8,91-4.04-38.00-4:04,98), Maciej Rutkowski 105, Ernest Wołos 93, Mariusz Lebiedowicz 109,

3. SP 1 Hr. 586 p. Mateusz Kujawski 127p. (9,96-4.00-40.50-3:46,51), nl W. Kasperkiewicz,

4. SP Dołhobyczów 527 p.Robert Burzawa 115p., nl J. Karczewski,

5. SP Horodło 490 p. Dawid Borys 160p. (9,22-4.70-45.00-1000m nu) nl R. Jerzyna,

6. SP Werbkowice 359 p. Kamil Szpakowski 111p. nl. Z. Laskowska,

7. SP Czerniczyn 353 p. Maciej Surosz 89p., nl Anna Dziemiach.

 

Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Foto -  archiwum maka

 


 

Zobacz też: 

SPORT - Z historii SZS: Mini piłka ręczna - powiatowe Igrzyska dzieci

SPORT - Z historii SZS: Koszykówka - Licealiady powiatowe

Podziel się:
« wstecz