Z historii SZS – Powiatowe Przełajowe Sztafety szkół podstawowych (klasy VIII i VII, gimnazja)

Biegi sztafetowe dla szkół podstawowych klas VIII i młodszych rozpoczęto rozgrywać w pierwszej połowie lat 70 XX wieku. Od roku szkolnego 1999/2000 dołączyły gimnazja. Od roku szkolnego 2017/2018 gimnazja wygasły i rywalizacja toczy się dla drużyn z klas VIII – VII. Poniżej prezentacja zwycięskich szkół. Czekamy na rozstrzygnięcia w roku szkolnym 2020/2021.

Reklamy

 

Powiatowe Przełajowe Sztafety szkół podstawowych z kl. VIII i VII + Gimnazja

 

Zwycięzcy

 

Rok szkolny

 

1995/1996 – SP Dołhobyczów (10 x 800 m)

1996/1997 – SP 2 Hrubieszów

1997/1998 – SP 2 Hrubieszów

1998/1999 – SP 2 Hrubieszów (SP 8)

 

1999/2000 – G. 2 Hrubieszów (razem SP 8/7 klas + G.)

2000/2001 – G. 2 Hrubieszów

2001/2002 – G. Horodło

2002/2003 – G. Dołhobyczów

2003/2004 – G. Dołhobyczów

2004/2005 – ZS 2 G. Hrubieszów

2005/2006 – G. Horodło

2006/2007 – G. 2 Hrubieszów

2007/2008 – G. 2 Hrubieszów

2008/2009 – G. Horodło

2009/2010 – G. Horodło

2010/2011 – G. Horodło

2011/2012 – G. Horodło

2012/2013 – nie rozegrano

2013/2014 – ZS2 G. Hrubieszów

2014/2015 – ZS 2 G. Hrubieszów

2015/2016 –ZS 2 G. Hrubieszów (10×800 m)

2016/2017 – ZS 2 G. Hrubieszów (10 x 800 m)

2017/2018 – SP 3 Hrubieszów

2018/2019 – SP 3 Hrubieszów (8×800 m)

2019/2020 – SP Horodło

 

Ilość zwycięstw:

7x – SP+G. Horodło – 6.

6x – SP + G 2 Hrubieszów

5x – ZS 2 G. Hrubieszów (Staszic)

3x – SP Dołhobyczów

2x – SP 3 Hrubieszów

 

***

 

Powiatowe Przełajowe Sztafety szkół podstawowych z kl. VIII i VII + Gimnazja

 

Chłopcy

 

Rok szkolny

 

1995/1996 – SP 3 Hrubieszów (10×1 km)

1996/1997 – SP 1 Hrubieszów

1997/1998 – SP 3 Hrubieszów

1998/1999 – SP 1 Hrubieszów

 

1999/2000 – SP 1 Hrubieszów (razem SP 8-7 klas + G.)

2000/2001 – G. 3 Hrubieszów

2001/2002 – G. Mircze

2002/2003 – G. 2 Hrubieszów

2003/2004 – G. 3 Hrubieszów

2004/2005 – G. Horodło

2005/2006 – G. Horodło

2006/2007 – G. Horodło

2007/2008 – G. Horodło

2009/2010 – G. Dołhobyczów

2010/2011 – G. 2 Hrubieszów

2011/2012 – G. 3 Hrubieszów

2012/2013 – nie rozegrano

2013/2014 – ZSM3 G. Hrubieszów

2014/2015 – ZSM  G. 3 Hrubieszów

2015/2016 – ZS G. Horodło (10×1 km)

2016/2017 – ZSM nr 3 Hrubieszów (10x km)

2017/2018 – SP 3 Hrubieszów

2018/2019 – SP 3 Hrubieszów (8×1 km)

2019/2020 – SP 1 Hrubieszów

 

Ilość zwycięstw:

9x – SP 3 Hrubieszów (ZSM+G)

5x – SP+G. Horodło (ZS)

4x – SP 1 Hrubieszów

1x – G. Mircze

1x – G. Dołhobyczów

 

***

 

Rok szkolny 1996/1997

 

1996 – 10 X Hrubieszów Rejonowe Igrzyska Szkół Podstawowych w kl. 8/7 w Sztafetowych Biegach Przełajowych, dziewczęta, kolejność:  1. SP 2 w Hrubieszów, w składzie: M. Więch, K. Aleksandrowicz, B. Panasiewicz, M. Skrobańska, E. Hapońska, J. Jaworska, W. Jaworska, J. Śliwińska, I. Załuska, K. Nowogórska, nl M. Bielcka, 2. SP Horodło – nl R. Dziewiczkiewicz, 3. SP 1 Hrubieszów – nl Z. Bodes i E. Kitlińska, 4. SP Dołhobyczów – nl M. Staszczuk, 5. SP Werbkowice – nl B. Sadowski, 6. SP Kozodawy-  nl B. Łukiewicz.

 

1996 – 10 X Hrubieszów Rejonowe Igrzyska Szkół Podstwowych w kl. 8/7 w Sztafetowych Biegach Przełajowych, chłopcy, kolejność: 1. SP 1 Hrubieszów – nl. E. Kitlińska, 2. SP Dołhobyczów – nl J. Karczewski, 3. SP 3 Hrubieszów – nl W. Grzyb, 4. SP 2 Hrubieszów – nl M. Kitliński, 5. SP Strzyżów – nl Z. Łomański, 6. SP Werbkowice – op. B. Sadowski, 7. SP Nieledew – nl D. Szkalej, 8. SP Kozodawy – op. B. Łukiewicz, 9. SP Mołodiatycze – W. Klajda, 10. SP Wiszniów – nl U. Przytuła.

 

***


Rok szk. 2014/2015

24 września 2014 r. na terenach Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych zorganizowane w ramach Igrzysk Szkół Podstawowych, Gimnazjady i Licealiady Szkolnego Związku Sportowego.


Gimnazja

Sztafeta 10 x 800m Dziewczęta Gimnazja 

Lp. Szkoła Czas
1 ZS nr 2 Hrubieszów 30,56
2 ZSM nr 3 Hrubieszów 32,40
3 SZS Mircze 34,29
4 ZS Horodło 35,06
5 ZSM nr 1 Hrubieszów 36,34

 

ZS nr 2 Hrubieszów – opiekun Dominika Serafin:

Wołyniec Oliwia, Waś Karolina, Gajewska Karolina, Richter Ola, Flaks Dominika, Trześniowska Ola, Góral Weronika, Krotkiewicz Karina, Ciesielczuk Oliwia, Winiarczyk  Sylwia, Rutkowska Oliwia, Palonka Sandra, Ślusarska Gabriela, Stecko Katarzyna, Gierlaśińska Aleksandra

ZSM nr 3 Hrubieszów – opiekun Dominik Stajszczyk:

Łaba Agata, Koronowicz Magdalena, Kwiatkowska Kinga, Chmielewska Małgorzata, Senkowska Oliwia, Niemczyk Karolina, Szumiata Klaudia, Łyko Zofia, Czupryńska Kamila, Lebiedowicz Agnieszka, Kozak Emilia, Chrząstek Magdalena

 

Sztafeta 10 x 1000m Chłopcy Gimnazja 

Lp. Szkoła Czas
1 ZSM nr 3 Hrubieszów 31,23
2 ZSM nr 1 Hrubieszów 31,29
3 ZS Horodło 31,57
4 SZS Mircze 32,22
5 ZS Werbkowice 34,12
6 ZS nr 2 Hrubieszów 35,20
7 ZSM nr 2 Hrubieszów 35,26

 

ZSM nr 1 Hrubieszów – opiekun Tomasz Magdziak:

Tarnowski Mateusz, Krawczuk Kacper, Klain Szymon, Misiaszek Kacper, Żurawski Paweł, Zachaj Rafał, Pakuła Patryk, Duda Andrzej, Daciuk Dominik, Skorupa Dominik, Steć Jakub

ZS Werbkowice – opiekun Bartłomiej Sadowski:

Ślusarz Paweł, Romański Mikołaj, Sanek Arkadiusz, Urzyński Damian, Masicz Paweł, Wawer Paweł, Szwal Kacper, Dec Dawid, Sas Arkadiusz, Adamczuk Patryk

ZS nr 2 Hrubieszów – opiekun Dawid Lewandowski:

Pietrusiewicz Kacper, Piertusiewicz Filip, Wanarski Kacper, Blicharz Michał, Kowalski Krystian, Mazurek Patryk, Dudek Adrian, Skiba Łukasz, Mazurek Piotr, Hossin Dominik, Janicki Bartłomiej, Guluk Wojciech

ZSM nr 3 – opiekun Kamil Wojciechowski:

Kasztelan Przemysław, Frankiewicz Kamil, Toczek Kacper, Chachler Hubert, Czarnecki Szymon, Chachler Bartek, Krochmal Mateusz, Gąsior Marcin, Warecki Kamil, Fijołek Patryk, Gardyński Albert, Smerdel Bartosz, Warenica Maciej


Wyszukał i opracował – Marek Ambroży Kitliński

Foto 2015 r. Gimnazjada – lubiehrubie