Zawodnicy UKS Jedynka w Hrubieszowie rozpoczęli sezon letni od startu w Pucharze Świata

Rozpoczęty został przez zawodników sekcji modelarskiej Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka w Hrubieszowie sezon letni. W weekend 24-25.03.2018r. uczestniczyli w Międzynarodowych Zawodach Modeli Swobodnie Latających w Kietrzu. Zawody zaliczane do punktacji Pucharu Świata w klasach F1A, F1B, F1C, F1Q.

W zawodach uczestniczyło ponad osiemdziesięciu zawodników z  jedenastu krajów, w tym z Anglii, Austrii, Czech, Holandii, Izraela, Norwegii, Niemiec, Słowacji, Węgier, Ukrainy oraz z Polski.

W pierwszym dniu zawodów pogoda była wymarzona do latania. Lekki wiaterek, słońce, modele lądujące blisko startu. Po raz pierwszy w kategorii wiekowej senior w klasie modeli szybowców F1A wystartował Piotr Wielosz – Hałasa. W czterech kolejkach lotu Piotr zrobił maksymalne czasy. W jednej kolejce nie wykonał lotu maksymalnego, przez co nie wszedł do ścisłego finału. W finale wystartowało 15 zawodników z maksymalnymi czasami. Piotr zajął w końcowej klasyfikacji 17 miejsce. Zawody wygrał zawodnik z Niemiec na drugim miejscu jego rodak, a na najniższym podium zawodnik ze Słowacji.

W drugim dniu zawodów zawodnicy musieli wzmagać się z silnym wiatrem, który sprawiał dużo nieprzewidywalnych niespodzianek. Nie zawsze umiejętności wystarczały na wykonanie dobrego lotu i zarazem osiągnięcie odpowiedniego wyniku. Piotr wykonał dwa loty z maksymalnym czasem. W trzeciej kolejce nie wystartował, gdyż model wylądował na drzewie na wysokości 12 m. W końcowej klasyfikacji drugiego dnia zawodów w klasie modeli F1A wygrał zawodnik ze Szwecji na drugim miejscu uplasował się zawodnik ze Słowacji i na trzecim miejscu zawodnik z Niemiec. Piotr w klasyfikacji końcowej zajął 15 miejsce.

Dominik Skwarek zawodnik sekcji modelarskiej w klasie modeli F1A startujący w kategorii wiekowej junior, miał pecha. W pierwszym dniu zawodów przed rozpoczynającą się kolejką lotów Dominik wykonał lot testujący ustawienia modelu. W trakcie lądowania doszło do uszkodzenia modelu, który wykluczył naszego zawodnika z dalszej rywalizacji o zajęcie dobrego miejsca w klasyfikacji końcowej zawodów – podsumował start podopiecznych instruktor Leszek Kryszczuk