Znamy zwycięzców Pierwszych Zawodów Otwartych o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego w slalomie narciarskim

W minioną sobotę, 16 lutego br. na stoku „Narciarski Raj” w Chrzanowie odbyły
się I Zawody Otwarte o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego w slalomie narciarskim. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Jarosław Stawiarski.

Mimo wiosennej aury trasa zawodów, do których przystąpiła grupa dzieci i młodzieży była bardzo dobrze przygotowana. Zawody zostały przeprowadzone w trzech kategoriach wiekowych: do 10, do 14 i do 18 lat. Każdy z uczestników miał po dwie próby, a o wygranej decydowała ta z lepszym czasem przejazdu.

– Dzisiejsze zawody pokazują, że sporty zimowe mają przyszłość na Lubelszczyźnie.   Poprawiająca się z każdym rokiem infrastruktura stoków narciarskich w regionie stwarza doskonałą bazę do szlifowania młodych talentów. Chciałbym życzyć wszystkim uczestnikom dużo zapału, wiary w siebie i wielu sportowych sukcesów. – podsumował Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Oto Lista zwycięzców:

W kategorii I (do 10 lat): wygrała jedyna dziewczynka Natalia Książek. Wśród chłopców wygrał Filip Jarosz przed Robertem Żołynią i Karolem Kotem.

W kategorii II (do 14 lat): wygrał Sebastian Żołynia przed Maciejem Wołoszczukiem
i Krzysztofem Rzetelskim.

W kategoria III (do 18 lat): wygrał Bartłomiej Solak przed Pawłem Małyszem i Michałem Bieńkiem.

Nagrody zwycięzcom wręczyli marszałek Jarosław Stawiarski, starosta janowski Artur Pizoń oraz radni sejmiku województwa Ryszard Majkowski oraz Piotr Rzetelski (gospodarz obiektu). Pamiątkowe medale otrzymali wszyscy uczestnicy zabawy.

Po zakończeniu ceremonii wręczenia nagród zawodnicy obiecali sobie, że wrócą do Chrzanowa za rok na drugą edycję zawodów.