20-lecie matury absolwentów Staszica. Co to był za bal!

Dnia 1 maja 2015 roku odbyło się długo oczekiwane spotkanie z okazji 20-lecia matury absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, zdających maturę w roku 1995.

Reklamy


Pierwsze powitania pod kościołem stały się zapowiedzią radości i wzruszeń.

Mszę Świętą odprawili – ksiądz Zenon Góra i ksiądz Tomasz Turek – jeden z absolwentów, który zapewnił naszej mszy piękną oprawę. Ksiądz Góra, który 20 lat temu uczył religii, swoim niezwykłym kazaniem wywołał, jak dawniej, poruszenie i skłonił nas do refleksji.

Spotkanie z wychowawcami – Profesor Alicją Borkowską, Profesor Bożeną Krauze – Franke, Profesorem Mirosławem Wachowskim, Profesor Elżbietą Dańczuk, Profesorem Bogdanem Leszczukiem i Profesorem Krzysztofem Pudkowskim – miało miejsce w dobrze znanej auli liceum. Tam przeszedł czas na wspomnienia, nierzadko okraszone salwami śmiechu, ale nie zabrakło też łez wzruszenia i okazji do podziękowań dla naszych wspaniałych Profesorów.

Nauczyciele, dawnym zwyczajem, sprawdzili listy obecności. Wszyscy „wezwani do tablicy” powiedzieli kilka słów o sobie i przez krótką chwilę znowu poczuli się uczniami.

Następnie uczestnicy zjazdu obejrzeli krótki pokaz ze zdjęć sprzed 20 lat. A gdy na salę wyjechał jubileuszowy tort, pierwszy kawałek uroczyście ukroiła Pani Profesor Alicja Borkowska – Dyrektor ZS nr 2.

Spacer po szkolnych korytarzach stał się przyczynkiem nie tylko wspomnień, ale również okazją do podziwiania imponującej sali gimnastycznej. Po chwilach refleksji i wzruszeń przyszedł czas na powtórkę studniówki, czyli niekończące się rozmowy, tańce i hulanki do białego rana.

„I ja tam byłam i …”

Czcigodni Profesorowie! Jeszcze raz bardzo dziękujemy, że zechcieliście wziąć udział w naszej krótkiej, sentymentalnej podróży w czasy licealne.

Koleżanki i koledzy!!! Do zobaczenia – zgodnie z Waszymi deklaracjami – za pięć lat!

Organizatorzy szczególnie dziękują Pani Dyrektor Alicji Borkowskiej za pomoc w przygotowaniu tego spotkania.