3-2-1 Akcja!

Nakręć film o zmieniającej się Polsce i WYGRAJ! Fundacja Think! zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w projekcie „Fundusze dla Polski – Filmowa Mapa Przemian”. Pokażcie, jak zmienia się nasz kraj dzięki wsparciu Funduszy Europejskich.

Reklamy

Aby zmierzyć się z wyzwaniem, wystarczy komórka z funkcją nagrywania filmów lub kamera cyfrowa i ciekawy pomysł na film. Na zwycięzców, którzy przyślą najciekawsze filmy, czekają cenne nagrody pieniężne!

Do współpracy zostaną zaproszone szkoły oraz nauczyciele. Do szkół, które formalnie zgłoszą swój udział w projekcie, prześlemy scenariusze lekcji z zakresu Funduszy Europejskich, na podstawie których będą można poprowadzić lekcje przygotowujące uczniów do udziału w konkursie. Nauczyciele otrzymają certyfikat potwierdzający udział w projekcie, a w przypadku, gdy film ich ucznia zostanie nagrodzony lub wyróżniony – również nagrodę pieniężną.

Konkurs filmowy

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Zadaniem ucznia jest nagranie filmu pokazującego wpływ Funduszy Europejskich na rozwój kraju, regionu czy najbliższej okolicy. Tematem filmu może być na przykład sfinansowanie ze środków unijnych ścieżki rowerowej, boiska, wymiany młodzieżowej, wyremontowanie deptaka, ale także budowy drogi, czy autostrady, dofinansowanie inwestycji w danej firmie czy gospodarstwie, wprowadzenie nowych rozwiązań proekologicznych, zwiększających ochronę środowiska w miejscowości i wiele innych. Liczymy na pomysłowość i kreatywność uczniów!

Na co dzień młodzi ludzie nagrywają wiele filmów, doskonale posługują się telefonem komórkowym i kamerą. A tuż obok nas zachodzi bardzo wiele zmian, które możemy w ciekawy sposób udokumentować filmem. Warto pokazywać, jak zmienia się nasza okolica i społeczeństwo dzięki inwestycjom ze środków Unii Europejskiej. Wakacje to doskonały czas na stworzenie takiego filmu. Jestem przekonany, że nasza propozycja zainteresuje młodych filmowców! – mówi Dariusz Danilewicz, prezes Fundacji Think!

Efektem konkursu będzie powstanie kanału filmowego oraz ogólnodostępnej, interaktywnej „Filmowej Mapy Przemian”, na której zostaną zamieszczone wszystkie przesłane filmy.

Nakręć film i wygraj!:
1x I miejsce – 3500 zł
2 x II miejsce – po 2600 zł
3 x III miejsce – po 1500 zł
5 wyróżnień – po 750 zł

Termin nadsyłania filmów upływa 5 listopada 2010 r. Zgłaszane filmy nie powinny być dłuższe niż 180 sekund oraz „cięższe” niż 60 MB. Regulamin konkursu oraz szczegółowe zasady i opis nagród znajdują się na stronie www.mapaprzemian.pl
Konkurs jest realizowany przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej przyznanych w ramach „Konkursu dotacji na przeprowadzenie działań informacyjno–promocyjnych dotyczących Funduszy Europejskich” ogłoszonego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

***

Info:
Małgorzata Kruk
Fundacja Think!
Instytut Rozwoju Komunikacji i Edukacji