Akcja hrubieszowskich funkcjonariuszy SG na Dolnym Śląsku

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Hrubieszowa i Hrebennego oraz wrocławskiej Policji, prowadzili wspólne działania wymierzone w przestępczość samochodową oraz handel używanymi częściami samochodowymi pochodzącymi z kradzieży.

Reklamy

 

1 października, podczas prowadzonych działań, przeszukano dwie posesje, na terenie których był prowadzony handel używanymi częściami samochodowymi, należącymi do dwóch obywateli Polski. Części sprzedawane były zarówno na aukcjach internetowych, jak i bezpośrednio na miejscu.

Podczas prowadzonych sprawdzeń, ujawniono szereg podzespołów samochodowych, które pochodziły z pojazdów utraconych na terytorium Polski, Niemiec i Czech. Części to m.in.: silnik, skrzynie biegów, elementy karoserii i elementy wnętrza pojazdów, pochodzące z pojazdów marek Mercedes i BMW.

Na jednej z posesji zabezpieczono również pojazd Peugeot Boxer kamper z roku 2014, o szacunkowej wartości 150 tys. zł., w którym stwierdzono wymianę elementu nadwozia zawierającego numer VIN oraz pojazd marki Mercedes GLK 350 z roku 2012 o szacunkowej wartości 50 tys zł., który został odbudowany na bazie części pochodzących z kradzieży.

Do sprawy zatrzymano dwóch obywateli Polski w wieku 26 i 45 lat. Funkcjonariusze wpadli na trop mężczyzn, którzy trudnili się nielegalnym procederem po tym, jak zatrzymali oni na drogowym przejściu granicznym w Zosinie, części samochodowe pochodzące z przestępstwa.

Łączna wartość zatrzymanych pojazdów wyniosła 200 tys. zł. Szacunkowa wartość ujawnionych części samochodowych wyniosła około 55 tys. zł. Wartość utraconych pojazdów, z których pochodziły kradzione części oszacowano na 685 tys. zł.

 

źródło i fot. NOSG

 


 

Zobacz też:

REGION – Ukrywał się we Włoszech oraz w Wielkiej Brytanii, wpadł w Hrebennem

REGION – Papierosy za milion w tirze

REGION – Pies służbowy NOSG odnalazł ukrytą amunicję