LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Bohaterom Września 1939

Dodał: mac

Data dodania: 2007-10-09

Patriotyczne Doroczne Biegi w Gimnazjum 1 i Szkole Podstawowej nr 1 pod hasłem „Bohaterom Września 1939”.

Reklama

Już tradycyjnie na przełomie września i października, bo po raz szósty młodzież i dzieci
z Jedynki oraz przedszkolaki z Hrubieszowskich przedszkoli stanęły w szranki, aby uczcić biegiem pamięć tamtych czasów.


Cele imprezy to:

Patriotyczny
- Upamiętnienie rocznicy września 1939 roku
- Utwierdzanie tożsamości narodowej;
- Szacunek do symboli narodowych;
- Budowanie więzi społecznych na fundamencie wydarzeń historycznych;

Zdrowotny
– propagowanie zdrowego stylu życia;
- Popularyzacja czynnego wypoczynku;
- Integracja środowiska szkolnego i szerszego społecznie;
- Przysposobienie do współzawodnictwa w duchu sportowej walki.


Impreza rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem sztandarów szkół, odśpiewaniem hymnu narodowego i krótkim apelem.


Łącznie w biegach wzięło udział 515 uczestników.


Wyniki w kategoriach wiekowych:


Szkoła podstawowa:

Dziewczynki klasa I
miejsce 1-Martula Sylwia
miejsce 2- Wygadańczuk Oktawia
miejsce 3- Smal Agata

Chłopcy klasa I
miejsce 1- Tarnowski Mateusz
miejsce 2- Olko Sławomir
miejsce 3- Jasina Adam

Dziewczynki klasa II
miejsce 1- Pokrywka Róża
miejsce 2- Wołyniec Oliwia
miejsce 3- Światek Oliwia

Chłopcy klasa II
miejsce 1- Pakuła Patryk
miejsce 2- Mazurek Piotr
miejsce 3- Wielosz Piotr

Dziewczynki klasa III
miejsce 1- Szendrak Klaudia
miejsce 2- Flaks Klaudia
miejsce 3- Mosek Aleksandra

Chłopcy klasa III
miejsce 1- Ślifierz Radosław
miejsce 2- Koper Paweł
miejsce 3- Wygadańczuk Łukasz, Szuryński Piotr

Dziewczynki klasa IV
miejsce 1- Pawłasek Kornelia
miejsce 2- Misiak Jagoda
miejsce 3- Mosek Natalia

Chłopcy klasa IV
miejsce 1- Wodyk Filip
miejsce 2- Wiater Mateusz
miejsce 3- Flaks Adrian


Gimnazjum:
Klasyfikacja ogólna:

Dziewczęta
1. Łubkowska Sylwia 3a
2. Dziedzic Anna 3a
3. Furlepa Dorota 1b
4. Patkowska Aleksandra 1c
5. Senkowska Joanna 2a
6. Gac Anita 2a
7. Chomi Edyta 3b
8. Gruszczyńska Wioleta 1a
9. Koniec Klaudia 1c
10. Bielecka Anna 1c

Klasy I
1. Furlepa Dorota 1b
2. Patkowska Aleksandra 1c
3. Gruszczyńska Wioleta 1a


Klasy II
1. Senkowska Joanna 2a
2. Gac Anita 2a
3. Antosiewicz Dominika 2a


Chłopcy

Klasyfikacja ogólna:
1. Mosek Paweł 2a
2. Bartyzel Emil 3c
3. Konieczny Jakub 3c

Klasy I
1. Łopocki Szymon 1b
2. Paszczuk Dariusz b
3. Czajka Arkadiusz 1b
Klasy II
1. Mosek Paweł 2a
2. Bida Sebastian 2b
3. Kuźmińska Jakub 2c

Zwycięzcy wyróżnieni zostali pucharami i dyplomami, dzieci z przedszkoli i z nauczania zintegrowanego otrzymały słodycze.

Sponsorami imprezy byli:
Urząd Miasta Hrubieszowa,
Rada Rodziców przy Gimnazjum nr 1 i Szkole Podstawowej nr 1 
oraz sklep „Daniel”.


Wszystkim uczestnikom, ofiarodawcom oraz HSM im. „St. Staszica” za udostępnienie swojego terenu do przeprowadzenia naszej imprezy organizatorzy składają gorące podziękowania.


zobacz zdjęcia >>

Podziel się:
« wstecz

GALERIA: