Brązowe medale nauczycieli

W niedzielę 30 marca 2008 r. w Krakowie odbył się V Półmaraton Marzanny, w ramach którego rozegrano Mistrzostwa Polski Nauczycieli. Artur Jabłoński z ZS w Horodle i Małgorzata Muzyczuk z ZS nr 4 w Hrubieszowie wywalczyli brązowe medale.

Bieg wynoszący 21. 0975 km. był rozgrywany w trudnych warunkach, ponieważ na wąskiej pagórkowatej trasie miejscami zamiast drogi utwardzonej leżał piasek oraz biegano kilka kółek, czego biegacze za bardzo nie lubią. Na dodatek, jak to obecnie na poważnych zawodach bywa, zawodnicy zostali wyposażeni w „chipy” służące do elektronicznego pomiaru czasu i tu pech Artura Jabłońskiego, który został skierowany w lewo do następnego kółka, a tu należało odbić w prawo, aby przebiec przez metę w miejscu, gdzie był odmierzany czas, no i trzeba było nawracać.

Miejsca by nie poprawił, ale rekord życiowy byłby na pewno, a tak wśród 403 osób, które dobiegły do mety wywalczył w kategorii open znakomite V miejsce z czasem 1.10:01 godz. (drugi wynik w karierze). Okazało się, że pomimo tak wysokiego miejsca, wśród nauczycieli, został sklasyfikowany na 3 miejscu i na tym samym miejscu w kategorii open 20 – 29 lat.

Wśród kobiet w kategorii wiekowej 40 – 49 lat Małgorzata Muzyczuk zajęła 4 miejsce, natomiast wśród nauczycielek w kategorii powyżej 35 lat przesunęła się o jedną lokatę wyżej. Metę osiągnęła w 1.44:34 godz. a więc o ponad 4 minuty szybciej od biegu w Wiązownej miesiąc temu.

Zarówno M. Muzyczuk, jak i A. Jabłoński dziękują dyrekcji swoich szkół za sfinansowanie udziału w zawodach.

W biegu zaprezentowała się również była zawodniczka Unii Hrubieszów, obecnie reprezentująca Stal Mielec Barbara Paczos, która uzyskując 1.35:30 godz. i wywalczyła II lokatę w swojej kategorii wiekowej.

Ku memu zdziwieniu na 193 miejscu do mety dobiegł czterdziestoletni Wojciech Kitliński z Krakowa (niestowarzyszony) z wynikiem 1.43:08 godz.

***

III CARREFOUR w Warszawie

W stolicy, również w niedzielę 30 marca, odbył się jeszcze bardziej masowy półmaraton, ponieważ ukończyły go 2353 osoby. Na 465 pozycji z numerem 2022 do mety dobiegł lekarz z Hrubieszowa p. Tomasz Josse, poprawiając swój rekord życiowy na 1.34:53 godz.

***

Biegi w Werbkowicach i Hrubieszowie

Zachęcam mieszkańców Hrubieszowa i okolic do udziału w biegach ulicznych jakie odbędą się – 27 IV w Werbkowicach, tzw. „Biegi Cukrownicze” na dystansie ok. 7,5 km. oraz w Hrubieszowie 23 V tzw. „Bieg Herbowy” na dystansie 3,5 km., w których są kategorie wiekowe, nawet powyżej 60 lat. Tu i tu odbędą się również liczne biegi dla dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych.

Nie musowo biec od razu po jakieś nagrody, wygrywa każdy, kto dobiegnie do mety. Dystanse początkowo wydają się bardzo długie, ale jak ktoś jeszcze zacznie ze trzy razy w tygodniu ćwiczyć, to spokojnie je pokona, o czym przekonało się już wielu. Jest liczna w Hrubieszowie grupa rowerzystów, piłkarzy, koszykarzy, siatkarzy, unihokeistów itp. – zachęcam, aby czasami spróbowali swoich sił i w biegach. Kondycja przyda się w każdym sporcie, pracy, nauce i dalszym życiu!

Na zdjęciu – Artur Jabłoński ZS Horodło i Małgorzata Muzyczuk ZS 4 Hrubieszów, medaliści Mistrzostw Polski w półmaratonie.