Dlaczego warto zainwestować w drewniany dom?

Do budowy domu można zastosować wiele materiałów, jednym z najbardziej znanych jest drewno, z którego można stworzyć stabilną, solidną konstrukcję. Wiele osób jednak nie jest przekonanych do tego rozwiązania, pokażmy więc największe zalety tak stawianego domu.

Reklamy

 

Dla ceniących sobie czas

Jeśli zależy nam na czasie, to takie rozwiązanie będzie dla nas idealne. Budowa domu murowanego jest droższa, ale też bardziej czasochłonna. Mury muszą dość długo wysychać, nawet przez kilka miesięcy, co znacząco wydłuża czas ukończenia takiego domu. Drewniana konstrukcja domu to brak takich problemów – dom z tego materiału buduje się szybko, więc szybciej możemy zamieszkać w swoim wymarzonym miejscu.

Dodać tu należy też to, że budowę domu drewnianego można rozpocząć w dowolnym momencie. Nie musimy obawiać się, że o jakiejś porze roku warunki atmosferyczne nam w tym przeszkodzą. A jak przecież wiadomo, nasz klimat jest dość nieobliczalny, więc decydując się na dom murowany, możemy się przez ten fakt frustrować i czekać w nie wiadomo jak długo, aż rozpocznie się budowa.


Bezproblemowe remonty

Istnieją jednak inne zalety, które odczujemy szczególnie podczas remontu. W domu murowanym trzeba wszystko skuwać, co nie dość, że pociąga za sobą koszty, czas, to jeszcze całkowicie dezorganizuje życie. W domu drewnianym nie musimy skuwać ścian, więc różne renowacje stają się zdecydowanie mniej problemowe.


Warto obalić mity

W kolejnym punkcie można rozprawić się z nieprawdziwymi opiniami na temat domów drewnianych. Jeden z najbardziej znanych mówi o tym, że domy drewniane są podatne na ogień. To już nieaktualne, bo takie budowle wykonane są z elementów wysokiej jakości, więc żaden pożar nam nie grozi. Ponadto, dzięki temu bez problemu utrzymamy we wnętrzu odpowiednią temperaturę.

 

Dla estetów

Na koniec wspomnijmy o tym, że domy drewniane są po prostu urokliwe, zachęcają, by w nich zamieszkać. Jeśli marzymy o ładnym, ciepłym domu, to taki wybór będzie dla nas najlepszy. Projekty domów drewnianych są oferowane przez wiele firm, więc każdy, kto tylko marzy o idealnym miejscu do życia, znajdzie coś dla siebie.

Podsumowując, warto przypomnieć, że postawienie na tego rodzaju dom może oszczędzić wielu kłopotów i frustracji, a zamieszkanie w nim może się okazać najlepszą decyzją. Wiadomo, że proces stawiania domu jest zawsze relatywnie długi, ale dzięki temu, że wybierzemy drewno, ten czas może się znacząco skrócić.

 

 

fot. mat. sponsora