REKLAMA

C3 Carmax 2

LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Dwójka: Hartuj się! Nie trać czasu na chorowanie! - FOTO

Dodał: zorba

Data dodania: 2017-01-10

Doskonałą metodą na to, aby nie tracić czasu na chorowanie jest hartowanie organizmu. To jeden z najlepszych sposobów na wzmacnianie układu immunologicznego.

Reklama

 

3 stycznia 2017 roku w ZSM nr 2 odbyło się spotkanie uczniów klas 2C i 3A z pielęgniarką szkolną panią Wiesławą Chabros.

Pani pielęgniarka przekazała uczniom wiele cennych informacji na temat dbania o zdrowie w okresie zimowym. Zwróciła uwagę na to, że powinniśmy spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu niezależnie od pogody, ponieważ w ten sposób wystawiamy organizm na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, zwiększając tym samym jego tolerancję na te czynniki.

Przez to zyskujemy coraz większą odporność. Wspomniała też między innymi o tym, że przebywanie w przegrzanych pomieszczeniach jest szkodliwe dla naszego zdrowia, a systematyczne wietrzenie pomieszczeń – również zimą – to konieczność.

Prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego jest niezbędne abyśmy byli zdrowi i szybko dochodzili do siebie po chorobie. Podsumowując: chcesz mieć silny organizm – zahartuj go!

 

 

Opiekun Szkolnego Klubu Wiewiórka:

Katarzyna Beń

 

Podziel się:
« wstecz

GALERIA:


SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 0