Dzień Edukacji Narodowej w Starostwie Powiatowym

W środę, 13.10.2010 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, według wcześniej przygotowanego programu. Było miło, uroczyście, artystycznie, wesoło i smacznie.

Reklamy

Całość spotkania prowadził Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki p. Dariusz Czujkowski. Wszystkich gości przywitał Starosta Powiatu Hrubieszowskiego p. Józef Kuropatwa, który wszystkim nauczycielom podziękował za trud w nauczaniu i wychowaniu młodzieży.

Następnie wszyscy zostali zaskoczeni częścią artystyczną, którą na niezwykle wysokim poziomie zaprezentowała młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie. Więc nic dziwnego, że co chwilę odzywały się oklaski, a na zakończenie były one jeszcze dłuższe i gromkie. Artyści – uczniowie zostali przygotowani przez p. mgr Joannę Lis – Lenard, a nad niezawodnym sprzętem nagłaśniającym czuwał p. mgr Andrzej Chwedczuk (oboje nauczyciele tej szkoły).

Po części artystycznej, życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym z okazji Dnia Edukacji Narodowej, potocznie zwanym „Dniem Nauczyciela” złożył Starosta Powiatu p. Józef Kuropatwa. Następnie nastąpił uroczysty moment wręczenia aktów nadania stopnia nauczyciela mianowanego oraz ślubowanie nauczycieli. Z kolei przyszedł czas wręczenia Nagród Starosty Hrubieszowskiego dla nauczycieli, którzy szczególnie wyróżnili się w swojej pracy w ubiegłym roku szkolnym. Dodatkowo ZS nr 1 w Hrubieszowie otrzymał nagrodę rzeczową, która przyda się na przedmiotach nauki zawodu.

Z kolei głos z życzeniami zabrał przewodniczący Rady Powiatu p. Andrzej Barczuk oraz przewodniczący ZNP p. Czesław Podgórski.

Na koniec, uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, pod kierownictwem swoich nauczycieli przygotowali bardzo smaczny poczęstunek (tzw. „szwedzki stół”) i na dodatek jeszcze do niego osobiście zachęcali oraz po posiłku posprzątali.

No cóż, wszystko co dobre, też musi mieć swoje zakończenie i tak się właśnie stało.

W części artystycznej uczestniczyli:
Izabela Czerwieniec, Barbara Obszańska, Martyna Staniec, Anna Fietko, Kamil Brzozowski, Kacper Jarochiewicz, Radosław Łukaszewicz, Rafał Sałęga, Tomasz Głowacki, Mateusz Kłak, Artur Mirocki, Natalia Jagiełło, Paulina Jasina, Karolina Brzóska, Marta Przyczyna, Małgorzata Stachowiak, Anna Kafka.

Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Starosta Powiatu Hrubieszowskiego p. Józef Kuropatwa i dyr. ZS nr 1 w Hrubieszowie p. Andrzej Szkudziński.