Dzień otwarty hrubieszowskiej komendy

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Wczoraj Komendę Powiatową Policji w Hrubieszowie odwiedzili niecodzienni goście. W ramach „dnia otwartego” dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych przez cały dzień mogły zobaczyć, jak wygląda praca policjantów w codziennej służbie oraz obejrzeć sprzęt policyjny.

Z okazji „Dnia otwartego” hrubieszowscy policjanci przygotowali dla najmłodszych sporo atrakcji. Grupy dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych pod opieką nauczycielek przez cały dzień mogły zobaczyć, jak wygląda praca policjantów oraz obejrzeć sprzęt policyjny, jakim dysponują.

Dzieci swoim uśmiechem nie ukrywały radości z możliwości zwiedzania jednostki. Każdy z nich mógł wsiąść do radiowozu czy też za kierownicę policyjnego motocykla. Wszyscy chętnie przymierzali policyjne kaski, tarcze, kajdanki i kamizelki kuloodporne. Technik kryminalistyki pokazywał, w jaki sposób zabezpiecza się ślady na miejscu przestępstwa. Wszystkie dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe odciski palców.

Atrakcją dla najmłodszych okazał się również „konkurs wiedzy” przeprowadzony przez specjalistę ds. nieletnich. Dzieci, które okazały się największą wiedzą z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach, właściwego postępowania w kontaktach z obcymi osobami czy też znajomości telefonów alarmowych oraz sposobu zgłaszania takich zdarzeń, otrzymały upominki w postaci piłek plażowych ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.

Na zakończenie wszystkim uczestnikom zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

Info i foto:
KPP w Hrubieszowie

zobacz zdjęcia »