Dzień otwarty w Zespole Szkół nr 1

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W miniony piątek, 28 maja 2010 zorganizowany został Dzień Otwarty w Zespole Szkół nr1 (ul. Zamojska 18A). Uczniowie gimnazjum mieli okazję poznać bogate zaplecze dydaktyczne szkoły.

Młodzież mogła zobaczyć pracownię gastronomiczną, przyjrzeć się, na czym polega praca stacji kontroli pojazdów, znajdująca się w budynku warsztatów szkolnych. Goście mogli poznać również pracownie językowe i sale gimnastyczne oraz dowiedzieć się, w jaki sposób tworzy się prezentacje multimedialne.

Gimnazjaliści odwiedzili również bibliotekę szkolną i czytelnię mieszczące się w budynku „B” i funkcjonujące w budynku „A” – Centrum Informacji Multimedialnej, umożliwiające bezpłatne korzystanie z Internetu i zbiorów multimedialnych biblioteki, która – warto nadmienić – liczy ponad 20 000 woluminów.

Była też okazja do zważenia się i sprawdzenia swojej tężyzny fizycznej na siłowni.

Gimnazjaliści zostali również zapoznani z sukcesami naszych uczniów, którzy nierzadko swoje pierwsze, sportowe kroki stawiali w Zespole Szkół nr 1. Uczniowie klas o profilu kucharz samodzielnie przygotowali smakowity poczęstunek, a młodzież z klasy kształcącej się w zawodzie krawiec wykonała dla gości symboliczne upominki – woreczki na bibeloty.

Na zakończenie zaprezentowano część artystyczną – dowód pozalekcyjnej działalności nauczycieli i uczniów szkoły. W role gwiazd znanych ze szklanego ekranu takich jak: Agnieszka Chylińska, Maryla Rodowicz, Wioletta Kubasińska, Doda czy Mariolka wcielili się uczniowie klasy II L „a” Liceum Profilowanego ( profil: zarządzanie informacją i usługowo – gospodarczy). Imprezę prowadzili – Kasia Cichoszopek i Krzysztof Wścibisz. O nagłośnienie zadbali uczniowie klasy III Technikum, którzy pracują w Szkolnym Radiu School.

Przypominamy, że Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie w roku szkolnym 2010/2011 proponuje kształcenie w następujących typach szkół ponadgimnazjalnych:

Liceum Profilowane
Profil:
zarządzanie informacją
usługowo − gospodarczy
socjalny

Technikum
Zawód:
technik informatyk
technik żywienia i gospodarstwa domowego
kucharz
technik mechanik (spec. obsługa i naprawa pojazdów samochodowych)
technik pojazdów samochodowych

Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Zawód:
mechanik pojazdów samochodowych
technolog robót wykończeniowych w budownictwie
kucharz małej gastronomii (2-letnia zasadnicza szkoła zawodowa)
elektryk
krawiec
klasa wielozawodowa

Dokładne informacje na temat rekrutacji na rok 2010/2011 znajdą Państwo w siedzibie naszej szkoły: Zespół Szkół nr 1 ul. Zamojska 18A, tel. 84 – 696-33-38,
lub na stronie internetowej www.zs1hrubieszow.pl.

Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie

zobacz zdjęcia »