HaDeK Dzieciom

W niedzielę 29 sierpnia 2010 przy Hrubieszowskim Domu Kultury odbył się Profilaktyczny Festyn Rodzinny „HaDeK Dzieciom”.

Reklamy

Na plac przed HDK konno zajechali Królowa i Król, którzy uroczyście otwarli „Bal u Króla”, w czasie którego wypuszczono w niebo balony z przesłaniem dzieci. W ten sposób oficjalnie zakończyli wakacje pod nazwą „Jagiełło i rycerze”.

Profilaktyczny spektakl pt. „HISTORIA ZAGINIONEGO PAPIERKA” przygotowało Krakowskie Biuro Promocji Kultury. Odbyły się również konkursy plastyczne, muzyczne i historyczne, w których udział premiowany był nagrodami oraz loteria fantowa i pokazy rękodzieła artystycznego.

W czasie imprezy, w ramach Dnia Otwartego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie odbyły się:

– finał oraz losowanie nagród w konkursie „Wiem prawie wszystko o swoim mieście”
– kiermasz książki dziecięcej i wydawnictw regionalnych
– „biblioteczne koło fortuny” – w zamian za wierszyk, piosenkę, bądź odpowiedź na „wykręconą” kołem zagadkę, dzieci mogły otrzymać symboliczną nagrodę.

Hrubieszowianie mieli również możliwość zwiedzenia biblioteki, wysłuchania bajek terapeutycznych czytanych przez bibliotekarki, zapisów do placówki, wymiany wypożyczonych książek, bezpłatnego skorzystania z internetu oraz odpoczynku przy filiżance kawy lub herbaty.