REKLAMA

C3 Carmax 1

LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Hrubieszów: Będą pieniądze na miejsca pracy i rozwój

Dodał: mac

Data dodania: 2017-04-20

Hrubieszów jest na liście miast, które otrzymają pomoc w ramach rządowego programu "Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju".

Reklama

 

Ma być ona wykorzystana na rozwój gospodarczy i społeczny miasta i okolic. Ma zachęcić inwestorów do lokowania tu swoich zakładów i tworzenia miejsc pracy. Dzięki niej przedsiębiorcy będą mogli liczyć na ulgi podatkowe, a mieszkańcy na poprawę jakości życia.

Miasta, które zostaną objęte wsparciem, będą mogły korzystać ze środków dostępnych w kilku programach operacyjnych.

- Na przykład w programie "Infrastruktura i Środowisko" dla 255 miast przewidziano około 100 milionów złotych, z czego połowa jest przeznaczona na projekty w wybranych 122 miastach, w tym w Hrubieszowie. Takie zamknięte i dedykowane wybranej grupie samorządów nabory będą się odbywać także w innych programach operacyjnych. Oznacza to, że m.in. w ramach "Polski Wschodniej" będzie 60 milionów złotych na innowacje w małych i średnich firmach, a kolejne środki będą dostępne w programach "POWER - Wiedza, Edukacja, Rozwój" oraz "Inteligentny Rozwój" - wylicza w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową burmistrz Hrubieszowa Tomasz Zając.

Jednocześnie zapowiada, że projekty, na które miasto będzie chciało pozyskać dotacje, będą wybierane wspólnie przez samorząd, przedsiębiorców i przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Autorzy pomysłu zaproszą na takie konsultacje m.in. członków Rady Gospodarczej i Rady Pożytku Publicznego oraz Młodzieżowej Rady Miasta i Rady Seniorów.

- Musimy razem usiąść i przeanalizować, jak maksymalnie wykorzystać tę szansę. Szczegóły dopracujemy na spotkaniach, ale na pewno będziemy chcieli postawić na tworzenie nowych miejsc pracy i rozwój przedsiębiorczości - podkreśla Tomasz Zając.

Pierwsze nabory wniosków mają być ogłoszone za kilka tygodni, dlatego burmistrz Hrubieszowa zapowiada, że konsultacje rozpoczną się najpóźniej na początku maja.

Oprócz Hrubieszowa w województwie lubelskim pomoc mają otrzymać także: Biała Podlaska, Biłgoraj, Chełm, Krasnystaw, Kraśnik, Radzyń Podlaski, Tomaszów Lubelski i Zamość.

 

źródło: ias24.eu

 

Podziel się:
« wstecz

SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 6

Hrubieszów Miasto nowa odsłona! Głowa miasta i prokuratura? Tak jest, że podobno droga kupiona za społeczne „piniądze” dla którejś ze władz naszej lokalnej. Takie plotki krążą. Nie wiem nie, nie wnikam, kto zorientowany to wie, a kto nie wie niech sprawdzi. Społeczne pieniądze czyli nasza kasa, mieszkańców najdalej wysuniętego na wschód miasta polski! I drona w nagrodę dostali służba nie drużba. A za to wszystko? Za podlizanie się, bo prokuratura węszy… hahahahahaha

2017-04-21 12:02:53 | autor: grzechu1234

Najpierw trzeba odmłodzić rady miasta, powiatu czy gminy bo stado młodych urzędników tu nawet nie pomoże jak geriatryk powie że: "nie trza i to się nie nadaje... to się nie nadaje bo on to wi... a czemu nie ??? bo nie..." i po ptakach.

2017-04-21 07:03:11 | autor: andrzejw

Najpierw trzeba odmłodzić rady miasta, powiatu czy gminy bo stado młodych urzędników tu nawet nie pomoże jak geriatryk powie że: "nie trza i to się nie nadaje... to się nie nadaje bo on to wi... a czemu nie ??? bo nie..." i po ptakach.

2017-04-21 07:03:11 | autor: andrzejw

@wh61, masz rację najpierw trzeba odmlodzic te urzędy, przebić się przez ten beton, bez tego nic się tutaj nie zmieni.

2017-04-20 23:08:56 | autor: preses

Znajac zycie to nic to nie da a władze wszystko s*****.... Utopia pieniadze w projektach delfinkow czy innego dzadostwa Nic sie nie zmieni jak sie nie zmieni dziadow z PSLu co wszystko pobsadzali w Hrubku

2017-04-20 22:46:00 | autor: newer

A energetyki w mieście jak nie ma, tak i nie będzie! Taka polityka niestety.

2017-04-20 21:57:17 | autor: e-kresowian