Hrubieszów: Kurs samoobrony dla pań rozpoczęty

Wczoraj rozpoczął się w Hrubieszowie kurs samoobrony dla pań pod hasłem „Bezpieczna Kobieta”.

Reklamy

 

Wczoraj na terenie 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego rozpoczął się kurs samoobrony dla Pań pod hasłem „Bezpieczna kobieta”.

Zajęcia dla uczestniczek są bezpłatne i odbywać się będą dwa razy w tygodniu na terenie hrubieszowskiej jednostki wojskowej. Kurs potrwa do 12 grudnia.

Instruktorzy podczas spotkań postarają się wykształcić w uczestniczkach kursu niezbędne postawy i zachowania, które mogą być przydatne w sytuacji potencjalnego zagrożenia.

Kurs rozpoczęto od zapoznania ochotniczek z organizacją zajęć oraz warunkami bezpieczeństwa. Po rozgrzewce, przygotowującej do wysiłku, połączonej z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi poprawiającymi kondycję fizyczną, uczestniczki zostały przeszkolone z przyjmowania postaw obronnych, poruszania się w walce i technik zadawania ciosów prostych pięściami i nogami.

W pierwszych zajęciach brało udział kilkanaście kobiet, które szkoliły się pod okiem Instruktorów Walki w Bliskim Kontakcie oraz przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie i instruktora Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu hrubieszowskiej jednostki wojskowej.

 

info i fot. KPP Hrubieszów / 2. PR