Hrubieszów mało znany

Czumów

Reklamy

Ośrodek Kultury Regionalnej „Królewski Kąt” w Czumowie oraz autor książki Jan Kalisz zapraszają na promocję książki pt. „Hrubieszów mało znany” połączoną z piknikiem rodzinnym i szeregiem innych atrakcji.

Impreza rozpocznie się w dniu 11 lipca o godz. 15:30 w Czumowie.

Program:
– Otwarcie uroczystości
– Prezentacja Regionu przez przedstawiciela Starostwa Powiatu Hrubieszowskiego
– Prezentacja książki
– Wystąpienia zaproszonych gości

Promocja połączona będzie z wystawą poświęconą Fryderykowi Chopinowi ze zbiorów Pani Łucji Watras oraz spotkaniem z uczestnikami spływu kajakowego BUG 2010.

***

Jan Kalisz

Urodził się i mieszkał w Grabowcu, tu ukończył Liceum.
Po studiach podjął pracę w zawodzie nauczyciela w Hrubieszowie. Obecnie na emeryturze jest znanym harcerzem i regionalistą, pisze książki o harcerstwie, nauczycielach hrubieszowszczyzny, oraz o Hrubieszowie i okolicach.

M.in. wcześniejsze książki Jana Kalisza:

– Harcerstwo Hrubieszowskie 1918 – 1939

– Wincenty Piątak

– Jan Szlonzak

– Nauczycielstwo Hrubieszowskie w okresie okupacji hitlerowskiej

– Pałace, dwory i zabytki powiatu hrubieszowskiego

Jan Kalisz – „Hrubieszów mało znany”

W książce znajdziemy historyczny opis znanych i mniej znanych hrubieszowskich zabytkowych budynków oraz ludzi i przedmiotów z nimi związanych, ich fotografie oraz dodatkowo akwarele większości tych budynków wykonane wspaniale przez p. Helenę Piekarz.

Wstęp napisała p. Grażyna Żurawicka oraz autor, wewnątrz spotkamy się również z wierszami opiewającymi piękno ziemi hrubieszowskiej Jana Polita, Stanisława Ciesielczuka i Stanisława Buczyńskiego. Książka jest dużego formatu z wysokiej klasy papierem, a obecna technika pozwala starym zdjęciom odzyskać swój blask.

Opracował – mak