LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Hrubieszów: Pomnik prof. Wiktora Zina - zagłosuj na jedną z zaproponowanych koncepcji - FOTO - AUDIO

Dodał: mac

Data dodania: 2017-11-14

Burmistrz Miasta Hrubieszowa zaprasza mieszkańców miasta do wzięcia udziału w konsultacjach w sprawie wyboru koncepcji architektoniczno - rzeźbiarskiej pomnika postaci profesora Wiktora Zina na deptaku miejskim przy ul. Rynek w Hrubieszowie.

Reklama

 

Konsultacjom poddaje się koncepcję pomnika - postaci wraz z projektem zagospodarowania terenu na działce nr 902/6 w formie graficznej (szkice, wizualizacje)  w dwóch wariantach:

  1. pomnik ławeczka – siedząca postać profesora Wiktora Zina, do której można się dosiąść  i wykonać pamiątkową fotografię,
  2. pomnik rzeźba - wolno stojąca postać profesora Wiktora Zina ukazująca profesora przy sztaludze, w charakterystycznej dla siebie pozie z węglem w dłoni.

Celem konsultacji jest poznanie opinii i propozycji mieszkańców Miasta Hrubieszowa oraz wyboru jednej spośród dwóch koncepcji architektoniczno-rzeźbiarskiej pomnika profesora Wiktora Zina poddanych konsultacjom.

Koncepcje architektoniczno-rzeźbiarskie pomnika profesora Wiktora Zina na deptaku miejskim w Hrubieszowie będą udostępnione na stronie Urzędu Miasta w terminie konsultacji.

Konsultacje odbywać się będą od dnia 13 listopada 2017 r. do 17 listopada 2017 r. poprzez wypełnienie formularza, który należy dostarczyć w terminie do dnia 17 listopada 2017 r. na poniższe adresy:

  1. listownie na adres Urząd Miasta w Hrubieszowie, mjr. H. Dobrzańskiego "HUBALA" 1, 22-500 Hrubieszów,
  2. osobiście w sekretariacie (pok. 1),
  3. lub pocztą elektroniczną na adres miasto@hrubieszow.pl

Wyniki konsultacji zostaną podane do wiadomości publicznej na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej http://umhrubieszow.bip.lubelskie.pl oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Hrubieszów www.miasto.hrubieszow.pl, w ciągu 5 dni od daty zakończenia konsultacji.

 

Radio Lublin: Wywiad  o ławeczce profesora Wiktora Zina >>

 

 

źródło i fot. UM Hrubieszów

 

Podziel się:
« wstecz

GALERIA:


SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 20

też uważam że Staszic jest ponad czasowy i kojarzony z dokonaniami ewidentnie nowatorskimi

2017-11-16 11:06:56 | autor: ważniak

B** ja niedawno zjechałem a Ty mi mówisz żebym ponownie wyjeżdżał. Mam prawo wypowiadać swoje zdanie i swoje obawy jako mieszkaniec. Nie czuje się jako członek społeczności lokalnej mający wpływ na to co się dzieje w tym Hrubieszowie, a raczej jak mataczony obietnicami facet, któremu ktoś wmawia że ma jakiś udział w tworzeniu czegoś. Jak ktoś zna dzieła Stanisława Barei to własnie tego słomianego misia serwuje nam się co chwilę w różnej formie. Słomiany miś - zalew, koncepcje pod hosir itd. Zadajcie sobie pytanie ile kosztują koncepcje i ile ich było i ile pieniędzy wywalono w błoto. Jak się chcecie zachwycać to zanim to zrobicie pamiętajcie nic nie ma za darmo. I oproszę mi nie wyjeżdżać z tekstami od dyżurnych narzekaczy. Ja mam z czego żyć ale czy Wy na pewno macie i Wasze dzieci jeżeli tutaj zostaną. Najpierw chleb potem igrzyska i tyle w tym jakże prostym temacie. Chce burmistrz stawiać tę ławeczkę z Zinem (wolałbym Staszica) niech stawia i cyrku z koncepcjami nie robi. Już radę gospodarczą stworzono. Śmiać mi się chce że tak się wielu wyrolowało w to wciągając. Cóż twór stworzony do niby czegoś. Żeby nie było - za park linowy, skate park i siłownię pod chmurką wielki plus ode mnie - do reszty mam wielkie zastrzeżenia. Miłego dnia.

2017-11-16 08:50:00 | autor: Nowiny

Wyjedzcie z tego miasta jeden z drugim.

2017-11-15 20:01:17 | autor: B**

A kiedy ławeczka Koka bedzie ? jest już decyzja pana Zająca?

2017-11-15 14:59:34 | autor: wh61

Nowiny no dobry pomysł na tej granitowej pustyni to postawić trzeba. Kiedyś to wszystko sie zrobi jako skansen lokalnych rządów PSLu. Będą sie ludzie mieli z czego śmiać jak teraz z komuny to robią.

2017-11-15 14:58:29 | autor: wh61

Nowiny- Bingo

2017-11-15 14:53:56 | autor: taki

Z drugiej strony fontanny posadźcie z tektury postać przegranego pokerzysty, wasz sukces promujący te miasto. I panią karmiącą go pierogami najlepszymi w ghemente.

2017-11-15 12:25:08 | autor: Nowiny

Bawicie się w rządzenie tym miasteczkiem. Jakże to fajnie stworzyć mechanizm w którym mieszkańcy myślą że coś współtworzą. Jakże będzie pięknie się komponował koło tej beznadziejnej fontanny. Wie pan burmistrz gdzie ten postument powinien stać? Na chodniku ul.Kościelnej pod płotem Cerkwi - jak profesor mawiał ,,w cieniu kasztanowca". Ale ławeczka przy fontannie będzie jak sen ,,pijanego urbanisty"

2017-11-15 12:22:12 | autor: Nowiny

Ławeczka - NIE. Sztaluga -TAK

2017-11-15 10:26:37 | autor: byly hrubieszowiak

taki - ludzie wieją stąd bo za co mają żyć jak "rodzimi biznesmeni" oferują im pracę za głodową kasę żeby a sami ciągną ile wlezie z pracowników. W końcu sami Ukraińcy tu zostaną, a i tym już się nie widzi pracować za takie pieniądze. Wszyscy tylko narzekają ale jak trzeba coś od siebie dać żeby było lepiej to szaremu mieszkańcowi to nagle nikogo nie ma chętnego. Niech każdy zacznie oceniać od swojego podwórka.

2017-11-15 07:28:40 | autor: KAJ

ławeczki, placyki zabaw, mosty linowe, urzadzenia do ćwiczeń, orliki i inne inwestycje sportowo rekreacyjne a ludzie wieja stad jak najdalej

2017-11-14 22:44:00 | autor: taki

Miala byc laweczka, to niech będzie. Po co motać.A ze miasto biedne to inna sprawa.Ciekawe ile miejsc pracy przybyło? Ciekawe dlaczego ludzie wciaz uciekają z naszego miasta?Smutne to wszystko.

2017-11-14 21:59:29 | autor: Kamyk

Wiktora Zina można i trzeba upamietnić ale niech ogarną najpierw to co naprawde potrzeba.

2017-11-14 21:30:25 | autor: wh61

Skaczący Jack w dupi.... mam, że jest powiatowy, czy miejski tak samo to, że chodnik ma 3 właścicieli i przez 20 lat nikt go nie wyremontuje. Jak miasto ma za dużo kasy na jakieś duperele, to niech sprzęt zakupi do szpitala w ramach pomocy czy jak. Zamiast siedzieć w starostwie i myśleć jak się na lewo dorobić i jak się wkręcić na następną kadencje niech pomyślą jak wykombinować kasę na remont tego syfu, którym zarządzają. A czy to będzie w formie dotacji, czy darowizny miasta to już nie moja brocha jest. Dla mnie to może być nawet w formie obniżenia poborów i diet radnych. Chyba lepiej popatrzeć na zadbane oddziały w szpitalu, bo każdemu się przyjdzie tam poleżeć niż na obsraną przez gołębie, ławeczkę.

2017-11-14 21:20:15 | autor: wh61

Skaczący Jack przecież napisałem o kuropatwie a niby kto rządzi powiatem?

2017-11-14 21:11:11 | autor: wh61

Ławeczka koniecznie - jestem za.
Trochę nie na miejscu ruszać tu temat szpitala, ale jak ktoś już ruszył to za kasę "na ławeczkę" przy takim zarządzaniu to nawet WC nie wyremontują (ale kanciapkę doktorów w pierwszej kolejności zrobią). Ta nasza "Leśna Góra" pochłonie każdą kwotę i nawet zainwestowanie 100% budżetu samorządu nic tam nie zmieni przy takiej jakości leczenia i takim zarządzaniu. Każdy zna obiegową opinię o szpitalu w Hrubieszowie i to nie z powodu stanu infrastruktury. Słabo to wygląda (lekko mówiąc). A jak ktoś uważa, że w Rosji jest lepiej to droga na wschód wolna.

2017-11-14 19:05:06 | autor: KAJ

wh61, Szpital jest powiatowy, nie miejski. Odrób najpierw lekcje, a potem ewentualnie zabieraj głos.
Wszystko krytykujesz, a nie masz pojęcia o czym właściwie piszesz. Żenada.

2017-11-14 19:03:49 | autor: Skaczący Jack

Przecież w szpitalu jest taki syf, że to poza standardami europejskimi jest. Pewniej już czyściej w Rosji mają, a władza w ławeczki chce inwestować. Aż tak to się im chyba ne przelewa. Proszę wysłać zająca i kuropatwę na spacer po szpitalu to może zobaczą, w co trzeba inwestować w Hrubku.

2017-11-14 17:46:58 | autor: wh61

Jestem za, a nawet przeciw. Może qurwa za te pieniądze wyremontować syf w ZOZ Hrubieszów, bo się farba sypie ze ścian a meble pamiętają okres stalinizmu. Taka ławeczka nic nie wnosi.

2017-11-14 17:40:06 | autor: wh61

Jestem za ławeczką!

2017-11-14 15:40:21 | autor: swój