LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Hrubieszów: Rewitalizacja po zmianach trwa

Dodał: mac

Data dodania: 2017-07-03

Budynek dawnego Syndykatu Rolniczego przy ul. 3 Maja 10, będący siedzibą Fundacji Kultury i Przyjaźni Polsko-Francuskiej im. Krystyny i Stefana Du Chateau będzie własnością gminy.

Reklama

 

Obiekt ten będzie pełnił rolę Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa, w którym mieścić się będzie Miejska Biblioteka Publiczna.

- Hrubieszowskie Centrum Dziedzictwa będzie integrować lokalną społeczność, przyczyniać się do kształtowania postaw obywatelskich wynikających z bogatego dziedzictwa kulturowego miasta, co będzie miało istotny wpływ na ukazanie pozytywnych aspektów rewitalizacji śródmieścia - podkreśla Tomasz Zając, burmistrz Hrubieszowa - przygotowujemy już wniosek oraz dokumentację techniczną tego budynku wymaganą w staraniach o dofinansowanie inwestycji.

Zmiany będą również w budynku przy ul. 3 Maja 15A. Tu powstanie Centrum Aktywności Lokalnej, w którym będzie się mieścić m.in. filia Centrum Integracji Społecznej, Klub Integracji Społecznej, biuro porad obywatelskich, świetlica socjoterapeutyczna, kluby: młodzieżowy i seniora. Budynek będący własnością Gminy Miejskiej Hrubieszów, znajduje się na obszarze zdegradowanym i wymaga gruntownego remontu.

Obydwa budynki zostały zamienne wskazane w marcu przez mieszkańców podczas konsultacji społecznych, jako obiekty publiczne, które powinny być poddane rewitalizacji. Zgodą na zamianę wydało Ministerstwa Rozwoju.

- Będziemy się jednak starać, żeby w przyszłości również te budynki - przy ul. Targowej i na Placu Wolności - zmieniły swój wizerunek i przeznaczenie - podkreśla burmistrz.

 

Źródło: UM Hrubieszów (GH)

 

Podziel się:
« wstecz

SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 7

B**, Michał Roman. Panowie nie wciskajcie durnot, że ktoś ze swoich tam nie będzie pracował, bo każdy wie, jak się prace dostaje w Hrubieszowie. Trzeba będzie powołać pewnie kierownika Centrum Aktywności Lokalnej i kierownika Centrum Integracji Społecznej. Którym zostanie synek urzędnika albo coś, ale na pewno z PSL-u będzie. On z kolei zatrudni swoją kuzynkę czy kuzyna, żeby nazwiska się nie powtarzały. Tyle lat tak się to kręci w Hrubieszowie, że wiadomo, o co chodzi.

2017-07-06 20:24:32 | autor: newer

Jest pełno lokali do wynajęcia w Hrubieszowie jeżeli wynajmujesz lokal musisz mieć to w świadomości, że właściciel może Ci wypowiedzieć umowę. Nie jest też powiedziane, że muszą się zwinąć.

2017-07-05 12:49:33 | autor: B**

a co ze sklepem w budynku fundacji?, a co ludzmi, którzy mają tam swoje firmy??? NA BRUK ?

2017-07-05 11:16:29 | autor: iwa2

Tosavi niestety tak trzeba nazywać glupkowato projekty aby myślisz, że np sala gimnastyczna przy stasku w projekcie tak się nazywała? Nie, tylko też jakieś centrum nie wiadomo czego a po to aby Ci co rozdzielaja kasę nie odrzucili planów tylko dlatego, że to zwykła sala gimnastyczna.

2017-07-04 13:48:24 | autor: B**

tosavi myśle że w skrócie to kąt aktywności dla ludzi którzy najlepsze lata swojego życia mają już za sobą, a chcieli by jeszcze ciekawie spędzić swoje lata życia. jak dożyjesz 60 -tki to zaczną Cię takie miejsca interesować.

2017-07-04 11:38:28 | autor: Michał Roman

Centrum Aktywności Lokalnej, Centrum Integracji Społecznej - a co to jest? W skrócie "stołki dla znajomych"?

2017-07-04 10:08:45 | autor: tosavi

"delfinek"?

2017-07-04 08:55:25 | autor: 432