LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Hrubieszów: Sprawozdanie z zebrania Zarządu Osiedla Polna

Dodał: mac

Data dodania: 2017-07-17

W dniu 25 maja 2017 roku odbyło się zebranie Zarządu Osiedla Polna w Hrubieszowie. Przedstawiamy protokół z obrad.

Reklama

 

PROTOKÓŁ z zebrania Zarządu Osiedla POLNA w Hrubieszowie w dniu 25 maja 2017 roku.

 

Porządek zebrania przewidywał:

1. Sprawy bieżące.

2. Dyskusja.

3. Zakończenie zebrania.

 

Ad. 1 W ramach wykorzystania środków finansowych Zarząd Osiedla proponuje wydatkować środki w wysokości 800 złotych na zakup nagród rzeczowych i wsparcie organizacji imprez organizowanych przez HSM im.St.Staszica w Hrubieszowie.

Wśród proponowanych przedsięwzięć jest:

a) Powitanie Wakacji w czerwcu 2017 roku,

b) Piknik Rodzinny i Otwarcie Placu Zabaw na osiedlu POLNA w październiku 2017 roku,

c) Rajd Rowerowy w okresie wakacji 2017 roku,

d) Mikołajki dla dzieci w grudniu 2017 roku,

Na poszczególne przedsięwzięcia proponujemy przeznaczyć średnio po 200 złotych, które zostaną wydatkowane na podstawie faktur lub rachunków. Na tą okoliczność Zarząd osiedla podjął uchwałę nr 1 z dnia 25 maja 2017 roku.

W dalszej części zebrania Tomasz Wojciech Antoniuk przypomniał temat remontu chodnika przy ulicy Polnej w Hrubieszowie,który to temat jest znany panu Staroście Hrubieszowskiemu od lat jako właścicielowi drogi i zarządcy,żeby niezwłocznie podjął niezbędne działania.W tej sprawie radny Tomasz Wojciech Anntoniuk w dniu 27.03.2017 roku złożył do Starosty Hrubieszowskiego interpelację o uregulowanie stanu prawnego powyższej drogi na odcinku działki 864/52 i 864/54,które stanowią własność gminy miejskiej w użytkowaniu wieczystym HSM w Hrubieszowie.Na najbliższym zebraniu w czerwcu 2017 roku członkowie spółdzielni zdecudują co w tej sprawie.

Następnie na okoliczność budowy parkingu i drogi dojazdowej przy ulicy Polna 10 przewodniczący powiadomił zebranych,że w tej sprawie w maju 2017 roku,będzie zawarte porozumienie pomiędzy Komitetami Blokowymi,gminą miejską,MSD,a radnymi Marianem Cisło i Tomaszem Wojciechem Antoniukiem.

 

Ad. 2 W merytorycznej dyskusji udział wzięli obecni członkowie Zarządu Osiedla nr 2 POLNA w Hrubieszowie,zwracając dodatkowo uwagę na problem oznakowaniu na osiedlu,które przyczynia się do uszczuplenia budżetu wielu mieszkańców.Dlatego Zarząd wnioskuje o zmianę oznakowania przez gminę miejską.Powyższy problem był zgłaszany poprzez interpelację radnego Tomasza Wojciecha Antoniuka i Mariana Cisło oraz Wspólnotę Mieszkaniową.

 

AD. 3 Po zakończeniu dyskusji przewodniczący podziękował obecnym za udział w zebraniu i zakończył.

 

Marian Cisło

Reginald Kawalec

Tomasz Wojciech Antoniuk

 

 

 

Do wiadomości:

1. a/a

2. Burmistrz Miasta Hrubieszowa.

3. MSD w Hrubieszowie.

4. HSM w Hrubieszowie.

 

Podziel się:
« wstecz

SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 7

memo moze podasz jakiś namiar na tych co sie mobilizują?

2017-07-18 19:46:28 | autor: newer

Do wojtekk60.
Protokoły z WZC są dwa, są w HSM , nie ma zarządu i RN to nie są publikowane, a poza tym tak zwane "prezydium" WZC zabroniło pokazywać dokumenty - czekaj na powołanie przez Sąd kuratora

2017-07-18 12:49:55 | autor: mieszkaniec53

niestety tychh spraww wywłaszczenniowyvh niee da się zamieść pod dywan i mowic nie o tym mowa, własnie mieszkańcy dawnego Podgórza mobilizuja się do ponownego wyliczenia wartości wywłaszczonych działek i żądania wyrownania odszkodować do cen rynkowych

2017-07-18 11:02:54 | autor: memo

a propo. Czy ktoś wie, gdzie można przeczytać protokół z WZC?
w mediach artykuły, jakaś popelina, wszystkich na pysk wywalili, a na stronie HSM cisza. W biurze panie powiedziały że protokołu nie wydadzą, bo ktoś tak zadecydował. Kto? To statut przestał obowiązywać? czy ta spółdzielnia istnieje już tylko teoretycznie? rozumiem że bezkrólewie ale po to są przepisy żeby szanowni pracownicy którym płacimy wynagrodzenia, wiedzieli jak postępować ale przede wszystkim powinni nas dokładnie poinformować! zamiast tego znowu wróciła konspiracja i trzymanie spraw w tajemnicy przed spółdzielcami.

2017-07-18 10:05:12 | autor: wojtekk60

memo też mam takie działki i wiem jak się odbywało ich przejmowanie i za ile, ale nie o tym mowa. Tu ochoczo opisują jak rozdysponują 800 a ciekawe czy tak samo opisali co zrobili z tą kasą za tą działkę (z 50000 pewnie w takim miejscu). A może została przejęta za przysłowiową 1pln, bo nikt nie chciał jej kupić po 3 cichym przetargu.

2017-07-18 09:35:00 | autor: newer

te działki w czasach radosnego systemu zostały zabrane właścielom za psi grosz, przeznaczenie to budownictwo mieszkaniowe, w przypadku ustania celu wywłaszczenia działki powinny były wrocić do właścicieli lub spadkobierców, niestety trafiły w ręce osób postronnych, prawo sobie a zycie sobie, resztę można sobie domówic

2017-07-18 00:03:00 | autor: memo

Umknęło mi jak plac zabaw osiedlowy, przeszedł w ręce prywatne i ktoś teraz sobie tam domek wolnostojący buduje przy groszku na Polnej. To jakiś przetarg był czy co? I co z tą kasą się stało, bo taka działka pewnie sporo kosztuje. Jak widze powoli i po cichu znika spółdzielczy majątek i staje się prywatny. Jak wszystkie PBR-ole RD-ety czy inne. Wszyscy gówno mieli za komuny ,a nagle niektórzy zrobili się właścicielami państwowych terenów. Tyle tego wysprzedać i żeby na chodniki nie starczyło, z których niektóre pamiętają lata 70.

2017-07-17 20:05:07 | autor: newer