REKLAMA

C3 Carmax 2

LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Hrubieszów: Święto 2. Pułku Rozpoznawczego - FOTO

Dodał: mac

Data dodania: 2017-06-17

W sobotę 17 czerwca 2017 roku odbyły się obchody Święta 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego.

Reklama

 

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji żołnierzy i pracowników 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego, która odbyła się w Kościele Garnizonowym.

O godz. 14 na hrubieszowskim stadionie odbył się uroczysty apel, w czasie którego odczytano decyzje i rozkazy okolicznościowe, a także dokonano wręczenia medali, odznaczeń i odznak pamiątkowych. Apel zakończyła defilada pododdziałów pułku. Oprawę muzyczną uroczystości stanowiła orkiestra wojskowa 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa.

Na terenie HOSiR przygotowano dla publiczności pokaz statyczny sprzętu wojskowego i stoiska promocyjne 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego, 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego z Dęblina, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, Wioskę Gotów oraz szereg atrakcji dla dzieci.

Żołnierze hrubieszowskiej jednostki zaprezentowali szkolenie spadochronowo - desantowe, pokaz walki wręcz oraz dynamicznego działania zwiadowców.

Wszyscy mogli zkorzystać z żołnierskiego poczęstunku. 

Festyn militarny zakończyły koncerty zaproszonych zespołów i dyskoteka plenerowa.Podziel się:
« wstecz

GALERIA:


SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 2

Czy ten "oddech zwiadowcy" to było jakieś specjalne danie że pytasz jak smakowało??!!

2017-06-19 20:20:33 | autor: jes

Znowu święto, znowu dużo gości a zegar na Gablocie Informacyjnej przy siedzibie naszych władz miejskich nadal "gra w kulki", bo w sobotę, niedzielę i dziś rano nadal wskazywał zły czas! Pewnie dlatego że dla odpowiedzialnego za ciągłe korygowanie zegara pracownika jak i dla Urzędu, były to dni wolne od pracy. Proponuję więc aby pan Burmistrz pracownikowi temu przydzielił "służbówkę" w budynku Urzędu Miasta. Jak już sygnalizowałem wcześniej, zegar ten też jest informacją, bo znajduje się na Gablocie Informacyjnej. A jedna fałszywa informacja podważa przecież wiarygodność innych. Widać jednak że naszym władzom miasta na wiarygodności jakoś nie zależy. Dziwnie też, że na tą sytuacje nie zareagował dotąd nikt z szanownego grona radnych. A przecież kilkakrotnie widziałem swego czasu niektóre osoby z tego grona, jak oglądały materiały w gablocie a zegar w tym czasie na gablocie wskazywał różnicę czasu ponad 2 godzin. Może trzeba więc stworzyć w budżecie na rok przyszły "specjalną pozycję" na zakup nowego zegara? Bo w innych miastach zegary ratuszowe (niejednokrotnie kilkuset letnie) czy inne miejskie są oczkiem w głowie władz tych miast aby dokładnie wskazywały czas, bo to świadczy także o nich. Póki co naszym władzom miasta życzę wytrwałości w dalszych zmaganiach ze szczególnie zawziętym na Hrubieszów złośliwym zegarem, bo jego uporczywie niewłaściwe wskazania czasu trwają już więcej niż pół roku!!! W dobie XXI wieku nikt, z prostym przecież mechanizmem, nie może sobie w naszym mieście poradzić! I nie myślę tu bynajmniej na łatwiźnie w stylu aby go całkiem zdjąć i wyrzucić! Chyba żeby zakupić i zamontować nowy.

2017-06-19 18:20:36 | autor: jes