REKLAMA

C3 Carmax 2

LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Hrubieszów: Zgłosił kradzież auta za 120 tys. Odpowie za fałszywe zawiadomienie - FOTO

Dodał: may

Data dodania: 2018-07-12

Hrubieszowscy kryminalni zatrzymali 40-letniego mieszkańca miasta, który zgłosił kradzież samochodu marki Infiniti. Jak się okazało mężczyzna miał pojazd w leasingu. Kiedy w aucie zepsuł się silnik wpadł na pomysł, że pożyczy od znajomego identyczne auto i przełoży do niego tablice rejestracyjne swojego pojazdu.

Reklama

 

Do komendy policji w Hrubieszowie zgłosił się 40-letni mężczyzna, który zawiadomił o kradzieży pojazdu marki Infiniti na jego szkodę. Na miejsce pojechali policjanci. Mężczyzna twierdził, że auto skradziono mu w nocy z podjazdu przed jego domem.

Kiedy kryminalni zaczęli ustalać kolejne fakty dotyczące zgłoszenia okazało się, że kradzież nie miała miejsca, a samochód warty ponad 120 tys. zł. został ukryty przez właściciela na ternie gminy Uchanie.

Jak się okazało 40-latek miał pojazd w leasingu. Kiedy zepsuł się silnik, pomyślał, że wartość naprawy będzie za wysoka. Wpadł więc na pomysł, że pożyczy od znajomego identyczny pojazd. Przełożył tablice rejestracyjne ze swojego auta, aby nie wzbudzać podejrzeń. Po kilku dniach zgłosił na policji przestępstwo kradzieży swoejgo auta.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnym areszcie. Teraz odpowie przed sądem za składnie fałszywych zeznań oraz zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów / E. K.

Podziel się:
« wstecz

GALERIA: