Hrubieszowski Weekend Cudów

6-8 grudnia to dni wyjątkowe nie tylko dla rodzin, którym pomaga Szlachetna Paczka, ale również dla każdego wolontariusza i Darczyńcy, angażującego się w pomoc i walczącego z biedą w Polsce.

Reklamy

 

To dni pełne magii, w których naprawdę mamy wpływ na sytuację tych ludzi i zmiany, jakie mogą zajść w ich życiu. Hasłem przewodnim XIX edycji jest #odpowiadamdobrem oraz tradycyjnie „LUBIĘ LUDZI”.

Tegoroczny Finał rozpoczęliśmy w już w piątek – już wtedy do rodzin dotarły pierwsze paczki. Dla odwiedzających je wolontariuszy było to niezapomniane przeżycie. Śmiech, radość, wzruszenie, łzy… to wszystko widzieliśmy. W sobotę na bieżąco rozwoziliśmy paczki dostarczone do naszego magazynu przez lokalnych Darczyńców. Natomiast ok. godziny 21.00 przyjechał TIR z zaprzyjaźnionego magazynu w Krakowie, który przywiózł nam paczki dla 33 rodzin z regionu Hrubieszów i okolice. Z zaangażowaniem rozładowywaliśmy tira i układaliśmy paczki w magazynie, który mieścił się w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie przy ul. Zamojskiej 16 a. Już następnego dnia w niedzielę od samego rana zaczęliśmy rozwozić dary do rodzin. Dojazdy nie zawsze były łatwe – walczyliśmy z błotem, schodami, śliskimi nawierzchniami… ale mimo wszystko daliśmy radę i już w niedzielne popołudnie nasz magazyn był pusty. Rozwoziliśmy już tylko paczki dostarczane na bieżąco przez darczyńców. Ostatnie paczki dotarły do rodziny ok. godziny 19.00.

Chociaż Finał wymagał od nas wielkiego zaangażowania i ogromu pracy, wszyscy wspominamy te dni z wielkim uśmiechem na twarzy. Zgodnie stwierdzamy, że najpiękniejszym elementem pracy wolontariusza jest właśnie weekend cudów i emocje, które temu wydarzeniu towarzyszą.

W tym miejscu, w imieniu wszystkich wolontariuszy regionu Hrubieszów i okolice, chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować tym, bez których Finał nie przebiegłby tak sprawnie. Dziękujemy zaangażowanym w pomoc rodzinom wszystkim ludziom o Wielkich Sercach , którzy dołożyli cegiełkę do wspólnego sukcesu. Bez zaangażowania tak wielu osób pomoc na taką salę nie byłaby możliwa. Zapewne dziękować będziemy jeszcze wielokrotnie, gdyż bez WAS Wszystkich Dobrzy Ludzie ten Weekend Cudów nie miał by miejsca.

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych władz : Pani Maryli Symczuk -Starosty Powiatu Hrubieszowskiego, Pani Marty Majewskiej – Burmistrza Miasta Hrubieszów oraz Pana Tomasza Zająca – Wójta Gminy Hrubieszów. którzy wspierają projekt Szlachetnej Paczki, udzielili Patronatu Honorowego dla rejonu Hrubieszów i okolice oraz wspierają rodziny, które znajdują się lokalnie w trudnej sytuacji.

 

Z całego serca Dziękujemy !

W imieniu drużyny Szlachetnej Paczki rejonu Hrubieszów

 

fot. Szlachetna Paczka rejonu Hrubieszów