Ile kosztuje porada w kancelarii prawnej?

Chcesz uzyskać profesjonalną pomoc prawną? W takiej sytuacji warto udać się do dobrej kancelarii prawnej. Z jakimi kosztami poradnictwa prawnego musimy się wówczas liczyć?

Reklamy

 

Polskie prawo jest skomplikowane. Rozwiązywanie jego zawiłości najlepiej powierzyć ekspertom w tej dziedzinie – prawnikom. Jeśli potrzebna jest fachowa porada, kancelaria prawna Gliwice – http://www.klgkancelaria.pl/ czy też w innym mieście będzie na wagę złota.

Kto może udzielić porady prawnej?

Jeśli chcemy otrzymać fachową i kompleksową obsługę w ramach poradnictwa prawnego, możemy udać się do różnych prawników. Usługi tego rodzaju oferują kancelarie adwokackie oraz kancelarie radców prawnych. Ci specjaliści posiadają odpowiednie uprawnienia do udzielania porad prawnych. Uwaga! Uprawnień adwokata czy radcy prawnego nie posiadają osoby, które tytułują się doradcami prawnymi! Warto zatem sprawdzić wykształcenie i doświadczenie osoby, z której usług planujemy skorzystać.

Ile kosztuje porada prawna?

Za poradę prawną w większości przypadków musimy zapłacić z własnej kieszeni. Są także sytuacje, gdy pomoc prawną można otrzymać za darmo – opiszemy je poniżej. Koszt związany z poradnictwem prawnym wynika przede wszystkim z pytania, które zostaje zadane prawnikowi. W przypadku bardziej skomplikowanych zapytań cena będzie wyższa niż wtedy, gdy przygotowanie odpowiedzi zajmie specjaliście mniej czasu. Średni koszt uzyskania porady prawnej to obecnie około 150 złotych. Cena ta może wahać się jednak od około 100 do nawet 300 złotych. Niektórzy klienci mogą otrzymać porady prawne bez opłat. To możliwe w przypadku skorzystania z usług darmowych skierowanych do określonych odbiorców, na przykład seniorów, osób w trudnej sytuacji finansowej. Z darmowych porad prawnych można skorzystać na terenie całego kraju – dokładne informacje na ich temat można znaleźć na lokalnych stronach samorządowych. Jeśli chcemy dowiedzieć się, ile zapłacimy za poradę prawną, możemy skontaktować się także wcześniej z kancelarią. Jej pracownicy mogą udzielić nam orientacyjnych informacji.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)