Jak przewieźć materac w trakcie przeprowadzki?

Wysokiej jakości materac 150×200 cm to gwarancja wygody oraz komfortu każdej nocy. Sen jest nam bardzo potrzebny, dlatego warto zainwestować w zakup dobrego materaca, który będzie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Kiedy już taki materac posiadamy, trzeba zadbać o jego formę, aby jak najdłużej służył. Przeprowadzka to moment, kiedy materac narażony jest na najwięcej uszkodzeń. Bardzo ważne jest, aby przewożony był zawsze we właściwej pozycji i w określony sposób. Podpowiadamy, jak przygotować się do przewozu swojego materaca, aby nie stała się mu żadna krzywda.

 

Jak przygotować materac 150×200 cm do przewozu?

Swój materac należy dobrze zabezpieczyć, aby nie zaszkodziły mu żadne warunki atmosferyczne. Najlepiej owinąć go szczelnie folią, która ochroni przed wodą, kurzem i błotem. Często firmy oferujące usługi przewozowe w trakcie przeprowadzek umożliwiają w ramach nich również dokładne zabezpieczenie materaca 150×200 cm, na co warto się zdecydować, ponieważ mają dostęp do wysokiej jakości folii, które są solidne i wytrzymałe. Materac nie znosi wilgoci, ani wody, dlatego należy go przed nimi bezwzględnie chronić.

Sprawdź ofertę materacy 150×200 cm od Godre.pl https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-150×200-cm-do-lozka-do-spania

 

Transport materaca

Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług takiej firmy przewozowej, ponieważ w innej sytuacji i tak konieczne jest wynajęcie odpowiednio dużego pojazdu. Dlaczego?

  • materaca nie wolno rolować – szkodzi to jego poszczególnym elementom, na przykład sprężynom, przed czym przestrzega wielu producentów, na przykład Godre,
  • powinien być transportowany na płasko, a więc zajmie wiele miejsca,
  • najlepiej jeśli stoi na boku i jest przypięty do ścian samochodu,
  • nie wolno na nim niczego ustawiać, gdyż może to stanowić niepotrzebne obciążenie i zaburzyć konstrukcję materaca i jej działanie.

W ten sposób przewieziony materac na pewno nie straci na swojej funkcjonalności. Decydując się na zakup nowego produktu, warto również zwrócić uwagę na to, w jaki sposób producent przewozi produkt. Na przykład Godre.pl nigdy nie roluje materaców i przestrzega przed tym, wskazując na możliwe skutki. Nawet najwyższej jakości produkt może stracić swoje funkcje, jeśli nie zastosujemy się do zaleceń jego producenta.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)