LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Jeszcze słów kilka o parkometrach w Hrubieszowie...

Dodał: may

Data dodania: 2019-05-24

W 2017 r. Hrubieszowska Rada Gospodarcza podjęła uchwałę aby w ramach Budżetu Obywatelskiego zainstalować parkometry w centrum Hrubieszowa. Niestety, projekt nie uzyskał akceptacji...

Reklama

 

Sławomir Kędziera, przewodniczący samorządu osiedla Śródmieście:

W 2017 r. Hrubieszowska Rada Gospodarcza podjęła uchwałę aby w ramach Budżetu Obywatelskiego zainstalować parkometry w centrum Hrubieszowa. Niestety, projekt nie uzyskał akceptacji w głosowaniu i został wyparty przez inne mniej lub bardziej ważne. Dziś temat powrócił.

W ościennych miastach - Zamościu czy Tomaszowie Lubelskim parkometry już funkcjonują. Ważne, by nie wylać dziecka z kąpielą. Płatne parkingi nie mogą stać się przyczyną całkowitego wyprowadzenia handlu i usług poza miasto, co już od kilku lat dało się zauważyć, a skutki tego mogą być nieodwracalne.

Właściwe podejście do tej kwestii może nawet zniwelować problem, jaki mają właściciele lokali handlowych w śródmieściu. Uważają oni bowiem, że główną przyczyną malejących obrotów jest ciągle mało miejsc parkingowych.

Osobiście zgadzam się z tym ale połowicznie. Gdyby zwiększyć rotację pojazdów parkujących, okazać się może, że nie jest aż tak źle. Paradoksalnie to płatne parkowanie może rozwiązać problem przedsiębiorców i mieszkańców. Wystarczy by np. pierwsze pół godziny było bezpłatne, a następnie opłata za godzinę 2 zł.

Będąc niedawno w Tomaszowie Lubelskim, na podobnym rynku jak nasz, skorzystałem z parkomatu, dzięki czemu komfortowo zaparkowałem. Miałem tam do dyspozycji 15 minut bezpłatne i zdążyłem coś załatwić. Jedno jest pewne - że miejsca postojowe nie służą do garażowania przez mieszkańców, czy samych właścicieli sklepów co jest już absurdem.

"Załatw sprawę i żegnaj" - taki napis widniał dawniej w małym hrubieszowskim sklepiku, gdzie kilku klientów tworzyło tłok utrudniający innym dostęp do zakupów. Jego właściciel doskonale wiedział, że rotacja klientów zwiększa obroty.

I jeszcze jedno - płatna strefa parkowania już istnieje w Hrubieszowie na parkingu HSM przy ul. Targowej.

P.S. zamieszczony artykuł KT pochodzi z 2017 r.

 

źródło i fot.: facebook.com / Sławomir Kędziera

 

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI - Hrubieszów: Kierowca w śródmieściu zapłaci za parkowanie 

WIADOMOŚCI - Hrubieszów: W mieście zaczną działać parkomaty? 

WIADOMOŚCI - Hrubieszów: Czy będzie płatna strefa parkowania w centrum?

Podziel się:
« wstecz