Jubileusz 50-lecia TRH za nami

Zarząd i członkowie oraz sympatycy Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego im. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, m.in. w asyście wojewody lubelskiego i wielu wyśmienitych gości, w dniu 17.10.2010 r. uroczyście obchodzili Jubileusz 50-lecia.

Reklamy

Jubileuszowe uroczystości przebiegały wg przyjętego programu:

11.30 – Msza święta w Kościele p.w. św. Mikołaja w Hrubieszowie, którą celebrował kapelan TRH ks. Waldemar Malinowski

13.00 – Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej w Sali widowiskowej HDK – jak zwykle na wysokim poziomie

14.00 – Otwarcie wystawy 50-lecia Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego w salach Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie – kto nie był, to zachęcamy do jej obejrzenia

15.00 – Uroczystość Jubileuszowa 50-lecia TRH, w sali konferencyjnej Hrubieszowskiego Domu Kultury:

– Otwarcie obrad i przywitanie obecnych, w tym wojewody lubelskiego p. Genowefy Tokarskiej, członka Zarządu Województwa Lubelskiego p. Arkadiusza Bratkowskiego, Burmistrza Miasta Hrubieszowa p. Zbigniewa Doleckiego, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Hrubieszowskiego p. Stanisława Sitarza, przewodniczącej Rady Miasta Hrubieszowa p. Grażyny Temporowicz, prof. Andrzeja Kokowskiego, prof. Mieczysława Sawczuka.

– Minuta ciszy za zmarłych członków TRH i udanie się Delegacji (Jan Kalisz i Henryk Kazimierz Lebiedowicz) na cmentarz z wieńcem, który został złożony na grobie założyciela i prezesa TRH p. Wincentego Piątaka.

– Okolicznościowe wystąpienie Prezesa TRH Jerzego Leopolda Krzyżewskiego.

– Wręczenie licznych odznaczeń i dyplomów państwowych, wojewódzkich, resortowych i Jubilata. Przebojem był i jest medalion TRH.

– Odczytanie listu gratulacyjnego przez wiceprezesa TRH p. Emilię Feliksiak od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i inne listy.

– Wystąpienia zaproszonych gości z wieloma kwiatami i prezentami, w tym pieniężnej na działalność TRH Gminy Hrubieszów.

– Inne wystąpienia, w tym m.in. p. Heleny Bojarczuk i byłego prezesa TRH p. Stanisława Jurczuka.

– Zamknięcie obrad.

– Suty i smaczny Catering przygotowany przez uczniów ZS nr 1 w Hrubieszowie.

Przez cały okres uroczystości była możliwość nabycia okolicznościowej najnowszej Monografii Jubilata, pocztówek, znaczka do klapy, przepięknego medalionu, ostatnich Biuletynów TRH i innych wydawnictw, w tym w ramach Biblioteki TRH, które można nadal nabyć w siedzibie TRH znajdującej się w hrubieszowskim Muzeum.

Obchody Jubileuszowe można było przeprowadzić dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie i innych sponsorów.

***

Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)