REKLAMA

C3 Carmax 2

LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Kiedy warto wypożyczyć samochód - REKLAMA

Dodał: may

Data dodania: 2018-10-11

W Polsce rzadko myślimy o wypożyczaniu samochodów, nawet, jeżeli nasz pojazd jest chwilowo niesprawny. Podczas gdy za granicą, jest to bardzo popularna usługa. Dlaczego i kiedy warto wypożyczyć samochód?

Reklama

 

Uszkodzone auto

Coraz więcej firm ubezpieczeniowych zapewnia w swojej ofercie zastępcze auto, na czas naprawy naszego. Jednak, gdyby nasz ubezpieczyciel tego nie zapewniał lub z jakiegoś powodu, uszkodzenie pojazdu nie kwalifikowało się pod otrzymanie samochodu zastępczego, warto wziąć pod uwagę wynajem samochodu na kilka dni.

Wakacje

Nawet najlepsza kalkulacja cen, może nas na miejscu zaskoczyć. Komunikacja miejska potrafi swoje kosztować i jak to komunikacja, bywa zawodna. A jeżeli planujemy wczasy objazdowe, zdecydowanie mniej wygodna do transportu bagaży.

Z drugiej strony, szkoda rezygnować z lotu tanim i szybkim samolotem, by podróżować do celu dłużej i dużej samochodem. Wynajem auta na czas wakacji w takiej sytuacji jest doskonałym rozwiązaniem.

Na co należy zwrócić uwagę

Wynajmując samochód w Polsce, możemy pokusić się o dokładne sprawdzenie wszystkiego na miejscu, czy poprosić o radę znajomych. Wynajmowanie samochodu za granicą jest troszkę trudniejsze, ale na szczęście, nie aż tak, byśmy poczuli się zniechęceni już na wstępie.

Przede wszystkim należy zrobić dobry research firm, sprawdzić opinie na Internecie, zapoznać się z oferowanymi modelami samochodów. Nie mniej ważne jest wrócenie uwagi na dodatkowe koszty wynajmu. Są oczywiście firmy, jak London escorts, które nie ukrywają nigdzie dodatkowych kosztów, ale nie możemy naiwnie liczyć na to, że każda firma taka będzie.

Sprawdzić więc należy, czy usługa taka jak GPS nie jest przypadkiem dodatkowo płatna. Czy otrzymujemy samochód zatankowany do pełna, już w cenie wynajmu, czy trzeba osobno zapłacić za palio. Lub czy samochód ma ilość benzyny wystarczającą tylko i wyłączne na dojazd do najbliższej stacji.

Dobrze rozeznać się, jaki jest kontakt z firmą wynajmującą samochody. Czy można do nich zadzwonić o każdej porze dnia i nocy, w razie jakichkolwiek problemów z pojazdem? Dobra firma, powinna zapewnić swoim klientom taką pomoc.

Nie mniej ważne jest ubezpieczenie samochodu. Czy możemy wykupić je bezpośrednio u firmy wypożyczającej pojazdy? Czy może jest ono w cenie wypożyczenia? Co pokrywa? A jeżeli nie można ubezpieczyć bezpośrednio w firmie, to gdzie należy to zrobić?

Rezerwacja online zagwarantuje nam także, możliwość skorzystania z modelu, na którym nam zależy. Bez niej, po przyjechaniu na miejsce, może się okazać, że nie ma na stanie już samochodów, które pomieszczą pięcioosobową rodzinę z bagażami.

Wcześniejsze sprawdzenie wszystkich możliwych kwestii pomoże nam nie tylko w wybraniu najlepszej wypożyczalni, ale unikniemy także wielu przykrych niespodzianek na miejscu. 

 

(tekst i fot. mat. sponsora)

Podziel się:
« wstecz