LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Kim jest firma Viessmann? Dowiedz się wszystkiego o swojej firmie grzewczej! - Sponsorowane

Dodał: mae

Data dodania: 2019-12-11

Wiele osób zastanawia się którą firmę zajmującą się produkowaniem systemów grzewczych wybrać. W naszym domu zależy nam przede wszystkim na najwyższej jakości wykonania, co również oznacza bezpieczeństwo i wydajność systemu oraz profesjonalizm.

Reklama

 

Wiele osób zastanawia się którą firmę zajmującą się produkowaniem systemów grzewczych wybrać. W naszym domu zależy nam przede wszystkim na najwyższej jakości wykonania, co również oznacza bezpieczeństwo i wydajność systemu oraz profesjonalizm. Z tego powodu warto wybierać przedsiębiorstwa, które od dłuższego czasu specjalizują się w systemach grzewczych. Taką właśnie firmą jest Viessmann.

Założona w 1917 roku przez Johanna Viessmanna, firma ta to niemiecki potentat, który od początku zajmował się produkowaniem kompletnych systemów grzewczych do nieruchomości. Jednakże, warto o tej firmie wiedzieć więcej i sprawdzić czym dokładnie zasłużyli sobie na tę popularność i jak ich historia się rozpoczęła.

Kim jest firma Viessmann? Nieco historii

Założyciel firmy, Johann Viessmann, z początku zajmował się ślusarstwem. Dopiero później po rozmowie z lokalnymi rolnikami zdecydował się zająć budową kotłów. Co ciekawe, w tamtych czasach powstawały jedynie kotły żeliwne i założyciel doskonale wiedział, że istnieje wiele sposobów na to, żeby ulepszyć kotły i całe systemy grzewcze. To właśnie firma Viessmann była pierwszą, która zastosowała stal nierdzewną do produkcji kotłów.

Z początku firma zatrudniała jedynie 35 osób. Jednakże, po II Wojnie Światowej syn Johanna, Hans Viessmann powrócił z wojny razem z wieloma pomysłami, które następnie pomogły jeszcze bardziej rozwinąć firmę. Teraz Viessmann zatrudnia ponad 11 tyś osób i oferuje swoje udziały niemalże w całej Europie. W samej Polsce znajduje się aż 5 oddziałów i jeden zakład produkcyjny.

Oferta firmy

Przede wszystkim należy pamiętać, że firma Viessmann gwarantuje nam systemy grzewcze wykorzystujące najnowszą technologie. Co ciekawe, ich produkty z pewnością spełnią wymagania każdego klienta, gdyż znajdziemy tutaj systemy o mocy od 1.5 kW do aż 120 000 kW! Systemy grzewcze produkowane w tym momencie prze firmę skupiają się na jak najefektywniejszym zarządzaniu energią i ciepłem przy jednoczesnym dbaniu o środowisko.

Systemy grzewcze gwarantowane przez firmę można podzielić na systemy wykorzystujące olejową bądź gazową technologię kondensacyjną, wykorzystujące drewno bądź palet, pompy ciepła, kogeneracji, fotowoltaiki bądź systemy instalacji solarnej. Za najpopularniejsze i najlepsze urządzenia przyjmuje się popularne kotły Viessmann Vitodens 100-W.

Viessmann to nie tylko systemy grzewcze

Warto zauważyć, że ogromne doświadczenie i lata produkcji pozwoliły firmie zająć się produkcją i przygotowaniem nie tylko systemów grzewczych, ale również systemów przemysłowych oraz rozwiązań chłodniczych. W ten sposób przedsiębiorstwo oferuje nam dostęp do kotłów parowych lub wodnych wysokotemperaturowych, instalacji na biomasę, oraz sprzętu do biogazowni oraz do uzdatniania biogazu. Warto nadmienić, że urządzenia chłodnicze oraz komory chłodnicze okazały się niezwykle popularnym wyborem w przypadku przedsiębiorstw trudniących się gastronomią.

Teraz już wiesz kim jest firma Viessmann!

Viessmann oferuje nam szerokie usługi i urządzenia, które od wielu lat zarządzają temperaturą oraz zasobami energetycznymi w naszym gospodarstwie bądź w naszej firmie. Nic więc dziwnego, że tak duża firma pokusiła się na zaoferowanie wieloletniej gwarancji na wszystkie przedmioty, jakie oferują. Potwierdza to tylko rzetelność firmy i pewność, że wybieramy właściwe urządzenie.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)

Podziel się:
« wstecz