Komunikat PCK

W związku z ogromem strat spowodowanych powodzią na południu Polski, gdzie trwa walka z żywiołem, a woda zalewa kolejne miasta i wsie niszcząc domy, budynki gospodarcze, drogi i mosty, POLSKI CZERWONY KRZYŻ podjął wymierne działania na rzecz pomocy dla powodzian.

Reklamy

Lubelski Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża dotarł z transportem pomocy do Krakowa; w przygotowaniu jest transport do Częstochowy.

Z terenu Lubelszczyzny – gmina Annopol, otrzymujemy prośby o pomoc dla poszkodowanych.

W chwili obecnej najpilniejsze są środki czystości i dezynfekcji, materace, koce, śpiwory, wiadra, łopaty, kalosze, kurtki przeciwdeszczowe, ręczniki, pościel, pampersy, środki pielęgnacyjne i odżywki dla dzieci, żywność o przedłużonej trwałości (konserwy, dżemy, cukier, herbata, itp.), woda pitna niegazowana.

Dary można przynosić do siedzib Polskiego Czerwonego Krzyża, gdzie pracownicy i działacze pełnią dyżury do godziny 18.00 (w Hrubieszowie przy ul. 3-go Maja 15, pn. – pt 8:00 – 18:00, sp. – nd. 14:00 – 18:00).

POLSKI CZERWONY KRZYŻ ogłasza również zbiórkę środków finansowych na rzecz pomocy powodzianom.

Pieniądze można:
– wpłacać na konto nr 93 1160 2202 0000 0001 6233 5614 z dopiskiem „Powódź 2010”
– wpłacać bezpośrednio w kasie Polskiego Czerwonego Krzyża w siedzibach biur Zarządów Rejonowych i Lubelskiego Zarządu Okręgowego w Lublinie

Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc skierowaną za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża do poszkodowanych w związku z powodzią.

Prosimy również o pomoc wolontariuszy i ratowników Polskiego Czerwonego Krzyża.

Z poważaniem
Maciej BUDKA
po. Dyrektora
Lubelskiego Zarządu okręgowego
Polskiego Czerwonego Krzyża