LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Kurier kradł pieniądze za przesyłki. W hrubieszowskiej komendzie zgłosił fałszywą kradzież

Dodał: mae

Data dodania: 2020-04-03

29-letni pracownik firmy kurierskiej, złożył zawiadomienie w hrubieszowskiej komendzie Policji o kradzieży pieniędzy pochodzących z opłaconych przez odbiorców przesyłek. Jak się okazało, do żadnej kradzieży nie doszło.

Reklama

 

Zamojscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali pracownika jednej z firm kurierskich. 29-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego podejrzewany jest o przywłaszczenie pieniędzy pochodzących z przesyłek kurierskich.

29-latek, kilka miesięcy temu wpadł na pomysł, że będzie wykorzystywał do celów prywatnych pieniądze pobierane od klientów. Wykorzystując zdalne urządzenie wpisywał, że dana przesyłka nie została doręczona. W rzeczywistości była ona odbierana i opłacana przez odbiorcę. Kurier zabierał listy przewozowe z przesyłek i umieszczał na innych pustych paczkach, które zdawał do magazynu.

Ustalono również, że 29-latek, w hrubieszowskiej komendzie Policji złożył zawiadomienie o rzekomej kradzieży pieniędzy z opłaconych przez odbiorców paczek. Jak się okazało, do żadnej kradzieży nie doszło, a 29-latek wymyślił je, aby ukryć swój przestępczy proceder.

Działając w ten sposób, przywłaszczył sobie łącznie ponad 40 000 zł. Usłyszał już zarzuty. Zgodnie z kodeksem przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Dodatkowo, za zawiadomienie o przestępstwie, którego nie popełniono, grozi nawet 2 lata pozbawienia wolności.

 


 

Zobacz też:

REGION - Uwaga! Kolejne oszustwo związane z koronawirusem

REGION - Pomimo stanu epidemii, zorganizowali osiemnastkę. Dwie osoby były poszukiwane

Podziel się:
« wstecz