Maraton Wileński

Wilno

Reklamy

Maraton Wileński jest jednym z najmłodszych maratonów odbywających się w stolicach. Mamy nadzieję, że nie ustąpi w ilości uczestników innym maratonom stolic. Dążąc do tego usiłujemy, żeby Maraton Wileński był nie tylko prostym biegiem, a wielką imprezą maratońską dla mieszkańców Wilna i jego gości.

W przeddzień maratonu (sobota) zorganizujemy różne uzupełniające konkursy sportowe, w których Wy, a także Wasi koledzy, członkowie rodzin, będą mogli wziąć udział. To będą różne sztafety drużynowe dla osób dorosłych, dla dzieci; sztafety z przeszkodami, bieg na wysokich obcasach (mogą brać udział także mężczyźni), skok wzwyż na Placu Katedralnym oraz inne zawody. Na centralnej ulicy miasta na Państwa będzie czekać wielki kiermasz na którym znajdziecie nie tylko towary sportowe, ale i wyroby sztuki ludowej oraz różne konsultacje medyczne. Dla uczestników „Pasta party”. Uczestnicy maratonu Wileńskiego startują w samym centrum miasta – na Placu Katedralnym. Biegnąc, zobaczycie Państwo, Nowe Miasto oraz zachwycającą i tajemniczą Starówkę, słynne kościoły wileńskie – kościół pod wezwaniem Św. Anny, kościół pod wezwaniem Piotra i Pawła i inne. Na trasie będą Państwo weselić kolektywy muzyczne z wileńskich szkół muzycznych. Do Maratonu Wileńskiego pozostało 100 dni i bardzo nam przyjemnie, iż nasi najbliżsi sąsiedzi – Polacy, tak bardzo interesują się Maratonem Wileńskim i w obecnej chwili stanowią największą ilość wszystkich uczestników z zagranicy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników biegania do przybycia do romantycznego,
jesiennego Wilna by pokonać chociażby jedną z dyscyplin Maratonu Wileńskiego.
Wszelkie informacje dostępne tutaj: http://www.vilniausmaratonas.lt/

Ze sportowymi pozdrowieniami
Evaldas Martinka
Vš? Tarptautinis maratonas direktorius

oraz polecający imprezę Tomasz Pakuła
z partnerem medialnym Redakcją Audycji Sportowej Ole

Evaldas Martinka
Vš? Tarptautinis maratonas direktorius
tel.:+37069931940
www.vilniausmaratonas.lt
www.baltic100km.lt
www.maratonas.lt

Maraton wileński – zawody biegowe organizowane rokrocznie począwszy od 2004 roku w stolicy Litwy Wilnie. Impreza jest kontynuacją rozgrywanego w latach 2001 – 2003 ulicznego biegu na 10 kilometrów. Od 2006 sportowcy rywalizują także w półmaratonie. Sponsorami zawodów są adidas i dziennik Lietuvos rytas.

Ze sportowymi pozdrowieniami

Tomasz Pakuła
Audycja Sportowa Ole
ul. Dominikańska 2
22-440 Krasnobród
ole@radiozamosc.pl
tel. 517787627
www.audycjasportowaole.futbolowo.pl