Młodzież – matematyka i średniowiecze

Działalność Młodzieżowych Uniwersytetów Matematycznych w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie trwa już drugi rok. Uczniowie objęci tym projektem biorą udział w konkursach na matematycznej platformie e – learningowej.

Reklamy

Natalia Baran z klasy IIt4b oraz Kamil Mróz z IIt4c, którzy najlepiej rozwiązali testy, wzięli udział w konkursie matematycznym „Zostań Pitagorasem MUM” zorganizowanym 21.04.2012 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie. Warto zaznaczyć, że Natalia jest uczestniczką tego konkursu już po raz drugi. Serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

 

Maria Kawalec

***

Dużo wiedzą o średniowieczu

Znamy już laureatów zorganizowanego w ZS nr 1 Szkolnego Konkursu Czytelniczego – ŚREDNIOWIECZNE POSTRZEGANIE ŚWIATA. Etapy: klasowe, międzyklasowe i dodatkowa dogrywka zadecydowały o kolejności na podium:

I miejsce – Łukasz Magier

II miejsce – Marta Aronowska

III miejsce – Kamila Filipek

Łukasz otrzymał telefon komórkowy, a kilku uczniów urządzenia przenośne typu pendrive i słuchawki. Byli to: Milena Majewska, Patrycja Kępka, Marcin Baran, Sebastian Wlizło.

Dodatkowo, dzięki sponsorowi – a był to p. Marcin Kozera – kierownik zakładu doświadczalno – produkcyjnego IOUNG TID Werbkowice, a także przychylności dyrektora ZS nr 1 – p. Andrzeja Szkudzińskiego udało się nagrodzić wszystkich uczestników etapu międzyklasowego.

Szkolny Konkurs Czytelniczy to już stała inicjatywa nauczycieli języka polskiego i nauczycieli bibliotekarzy pracujących w Zespole Szkół nr 1.

Cieszymy się, że nasz niełatwy konkurs sprawdzający wiedzę z zakresu średniowiecza cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a jego wyniki były zadawalające.

Serdecznie dziękujemy uczniom oraz fundatorom nagród.

 

Daniel Buchowiecki