REKLAMA

C3 Zwyżka

LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Na podwójnym gazie wjechali do rowu i uciekli z miejsca wypadku. Zostali zatrzymani po pościgu

Dodał: mac

Data dodania: 2017-09-11

W niedzielę 24-letni obywatel Ukrainy, kierując samochodem osobowym marki Audi, wjechał do przydrożnego rowu. Następnie wspólnie z 32-letnim pasażerem, również Ukraińcem - zbiegli z miejsca zdarzenia. W wyniku podjętego pościgu zostali zatrzymani.

Reklama

 

Wczoraj hrubieszowska policja otrzymała informację, że na drodze W-844 kierujący samochodem osobowym marki Audi wjechał do przydrożnego rowu.

Policjanci po przybyciu na miejsce zauważyli dwóch mężczyzn, którzy zaczęli uciekać z miejsca zdarzenia w pobliskie zarośla. Po krótkotrwałym pościgu, funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn.

Przeprowadzone badanie na stan trzeźwości wykazało, że obaj mają ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Z uwagi na fakt, że żaden z nich nie przyznawał się do winy, zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.

Przeprowadzone czynności dowodowe potwierdziły, że kierującym i jednocześnie sprawcą kolizji jest 24-letni obywatel Ukrainy, który przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania na okres od 3 do nawet 15 lat. Sprawca odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej, za którą grozi wysoka grzywna.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (JK)

 

Podziel się:
« wstecz