LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Najszybciej na Lubelszczyźnie ubywa mieszkańców powiatu hrubieszowskiego

Dodał: mac

Data dodania: 2017-11-12

Południowo-wschodnia część województwa lubelskiego systematycznie się wyludnia. Najszybciej ubywa mieszkańców powiatu hrubieszowskiego.

Reklama

 

Największy na Lubelszczyźnie spadek mieszkańców - o ponad 1,1%, zanotowano w powiecie hrubieszowskim. To kolejny rok największego spadku w całym regionie.


Więcej:

https://lublin.onet.pl/lubelszczyzna-sie-wyludnia-najszybciej-ubywa-mieszkancow-powiatu-hrubieszowskiego/wxwd4cx

 

źródło: lublin.onet.pl

 

Podziel się:
« wstecz

SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 30

Widziałem komucha bo z daleka go czuć to prawda ja sie zgadzam z tym organizowaniem fajny pomysł żeby oni dobrze wybrali nie po znajomosci tylko zgodnie ze chcemy zmniany w tym mieście żeby wszyscy mogi tu żyć a nie bo ja mam wujka a tam ****ka tu mamusia a tam znajomy burmistrza to się musi skończyć nie może tak być ze jest konkurs na stanowisko pod daną osobę która już pracuje w urzędzie a ludzie podchodzą do konkursu robienie wała z człowieka co oni myślą ze tu ciemnota mieszka i mie wiedzą kto tu lody kręcą. Ciekawe gdzie Pan burmistrz pousadzal swoich znajomych a gdzie jeszcze nie mam nadzieję ze ludzie już trochę zaczną myśleć ze to wszystko było dla własnej korzyści a nie dla dobra ludzi żeby ratować to miasto co jeszcze zostało

2017-11-13 19:32:06 | autor: 000

z wyboram sprawa prosta, co cztery lata dochodzi tabun młodych wyborcow siągając wiek wyborczy, wystarczy dobrze się zorganizowac by pogonić starych cwanych wyjadaczy, wystarczy nie głosowac na ludzi ktorzy juz zaliczyli władzę i nic nie zrobili

2017-11-13 19:17:54 | autor: taki

Ooo widziałeś chociaż komucha z bliska

2017-11-13 18:50:57 | autor: Chris

RMF podało że na drodze krajowej 74 wydarzył się śmiertelny wypadek i droga jest zamknięta do odwołania . Jak by ktoś się wybierał to niech sprawdzi .

2017-11-13 18:30:50 | autor: Atos

Mówicie o komuchach o psl u i co 4 lata ta sama powtórka z rozrywki my młodzi musimy tym starszym ludziom mówić żeby nam było lepiej to oni muszą nam pomoc wyzbyć sie tego towarzystwa nie wszyscy są komunistami i należą do psl u a ze PSL chce sie przyłączyć do PiS to nie taka prosta sprawa skoro PiS chce usunąć komuchow od władzy to znaczy ze oni tracą swoją funkcję w społeczeństwie zobaczymy kto będzie kandydował w przyszłych wyborach zobaczymy program wyborczy ale na pewno nie będziemy głosować na tych co już byli nie możemy do tego dopuścić

2017-11-13 17:46:59 | autor: 000

naje.......zosia, o czym ty dziecko piszesz jakiej zmiany pokoleniowej? Stara kadra siedzi od czasów komuny na stołkach i niszczy tych, co chcą coś zmienić to, o jakiej zmianie ty piszesz? Trzeba było komuchów na latarniach wywiesić w 89, to by nastąpiła zmiana. A tak to siedzą w PSL, SLD, A ich dzieci pewnie teraz do PIS-u przechodzą. To bezideowa szumowina co dba o swój własny interes i obsadza się teraz całymi rodzinami.

2017-11-13 17:29:41 | autor: wh61

hahaha ale news!!! Już w 2003 o tym pisali, że to najbardziej wyludniające sie miasto jest w unii europejskiej. Kto tu będzie siedział jak robota rozchodzi sie w rodzinach i pomiędzy działaczami PSL. Ciekawe czym PSL-owcy będą rządzić za 20 lat jak tu zostaną tylko ich rodziny.

2017-11-13 17:23:14 | autor: wh61

hahaha ale news!!! Już w 2003 o tym pisali, że to najbardziej wyludniające sie miasto jest w unii europejskiej. Kto tu będzie siedział jak robota rozchodzi sie w rodzinach i pomiędzy działaczami PSL. Ciekawe czym PSL-owcy będą rządzić za 20 lat jak tu zostaną tylko ich rodziny.

2017-11-13 17:23:09 | autor: wh61

@000, mam pytanie jak Ty to chcesz niby zmienić? tu jest potrzeba zmiana myślenia dzisiejszych starszych ludzi...
były wybory w 2014 startowało trochę młodych ani jeden nigdzie się nie dostał by coś spróbować tu zmienić, trzeba zacząć od tego że ludzie non stop głosują na tych samych, wniosek ? chyba wiesz jaki.

2017-11-13 16:10:41 | autor: majk0987

Nie będzie żadnej zmiany do puki my młodzi tego nie zmienimy sami przy głosowaniu samorządu i wyborów na burmistrza u nas rządzą tak zwani czerwoni i praca jest tylko dla swoich ja ci to a ty mi tamto tak daleko nie dojdziemy. Wybory w przyszłym roku dzięki Bogu może nastanie zmiana jak ludzie wybiorą rosonnie 3 lata temu człowiek głosował na Pana zająca i to był błąd dal sie człowiek nabrać na jego słowa dość już tuch kłamstw obłudy kolesiostwa.jak mamy przetrwać w tym mieście ti musimy działać my sami musimy to przerwać bo tu zginiemy dość obietnic potrzebujemy konkretów bez układu

2017-11-13 15:31:53 | autor: 000

a po drugie zbliżają się wybory samorządowe, poprosimy jakiś audyt tych waszych 15 letnich pożal się Boże rządów.. co zrobiliście pozytywnego dla naszego regionu, powiatu? może ktoś z komentujących zna takie zasługi?

2017-11-13 15:17:56 | autor: majk0987

A co ździwieni bo ja nie. Co tutaj.mozna robić. Władza o ludzi nie zadba ani ta ani żadna inna bo jest jej z tym wygodnie każda sprawa inicjatywa to odpowiedzialność więc po co komu kłopot. A fabryki żadnej tu nie wybudują chyba że jakies przetwórstwo.

2017-11-13 15:15:58 | autor: Chris

Proponuję ten artykuł wydrukować i zanieść osobiście do Starostwa, panowie 15 lat rządzicie... jakie są tego efekty? każdy z nas zna... szkoda komentować

2017-11-13 15:05:22 | autor: majk0987

B@ moment moment to po co zatrudnienia się
i sponsoruje w powiecie i mieście dyrektorów klubów sportowych naczelników od sportu, nauczycieli, dyrektorów domów kultury żeby coś robili organizowali a nie ziewali. Ja mogę zorganizować ale to będzie mój prywatny projekt to po co te wszystkie komórki to może jeszcze trawę będę kosiła na boisku bo za długa, idąc tokiem twego rozumowania. Jakieś chociaż minimum trzeba dać społeczności jako władza zarządzająca powiatem i miastem

2017-11-13 14:44:51 | autor: najezdna.zosia

Dobrze prawi Zosia. Zapytam się tylko czy byłyby chętne do takiej sekcji? Jak ruszyła samoobrona kobiet w jw frekwencja była mała i głównie kobiety związane z wojskiem rodzinnie. A było to nagłośnienie i reklamowane. Jeżeli takie coś nie powstaje to nie trzeba czekać na łaskę kogoś tam tak jak ludzie czekają aż dadzą im pracę tylko samemu zorganizować taką grupę. Nawet na hosir da się pograć za darmo na hali.

2017-11-13 13:42:24 | autor: B**

no i tak trzeba mowic jak Zosia, bez owijania w bawełnę, dzisiaj postawy zachowawcze oby było jak było sa nie do zakceptowania

2017-11-13 13:01:26 | autor: skandy

jeszcze jedno pytanie kiedy w powiecie oraz mieście wreszcie powstanie jakaś sekcja sportowa żeńska
w grach zespołowych dla dziewcząt i kobiet w barwach klubowych oczywiście ?

2017-11-13 11:20:36 | autor: najezdna.zosia

Ludzie, nie oszukujmy się..będzie coraz gorzej, tu potrzebna jest zmiana mentalności ludzi i chyba pokoleniowa..

2017-11-13 11:14:43 | autor: preses

Dochody najbogatszej gminy w Polsce, Kleszczowa, są ponad 80-krotnie większe od wpływów podatkowych najbiedniejszego samorządu - Radgoszczy. Trzy lata wcześniej różnice te były jeszcze większe, prawie 100-krotne. I co z tego jak reportarz w telewizji wyemitowany w tamtym tygodniu pokazał ze ludzie nazekają tam ze zarabiają w tej gminie po dwa tysiace złotych i chca wiecej zarabiac. Porównywanie Hrubieszowa do Warszawy i Krakowa sa jak porównanie tych miast do Londynu czy Nowego Yorku. Hrubieszów potrzebuje zmiany pokoleniowej żeby coś sie tu ruszyło ludzi co chcą zrobić cos dla miasta, włodarzy którzy zaryzykują zrobia cos niekowecjalnego a nie tchórzliwych myślących o własnej dupie i butnych chcących zachować tylko władzę aby miec pracę. W Hrubieszowie brakuje poważnej szkoły średniej co daje podstawy na przyszłośc a wy tu piszecie o pracy. A jak ma się tą prace to co? gdzie dzieci wysłac zeby dostały dobre podstawy, gdzie jakieś sekcje sportowe oprócz piłki noznej amatorskiej dziadowskiej np koszykówka, siatkówka ręczna. Pytam gdzie wolny czas mozna spedzić? PEWNIE wirtualnie na basenie który budują od zawsze i nie mogą wybudować. A co z ludźmi, którzy wyjechali do większych miast i z jakichś powodów tu wrócili? Bo zarobek w Warszawie 2-3 tyś. to jakiś ochłap i na chleb nie wystarczyło więc wrócił do Hrubka i te ieniądze tutaj zarabiają? A co z tymi co pracują tutaj to już nic nie maja do powiedzenia ? Nie mogą mieć żądań o obiekty sportowe itp. Bo tylko czytają że władza ma pracę zapewnić i tyle...

TU WŁODARZE NAWET NIE UMIEJĄ MÓWIĆ POPRAWNIE PO POLSKU? TO CZEGO WY CHCECIE OD TEGO MIASTA .

2017-11-13 10:17:31 | autor: najezdna.zosia

Też wróciłem do tego miasteczka i moje dzieci za chlebem dawno wyemigrowały. Tu nie ma miejsca dla ludzi wykształconych i ambitnych bez poparcia legitymacji. Ja mam za co godnie emeryturę przeżyć ale wielu rówieśników w podeszłym wieku to nie żyje tutaj a egzystuje prawie głodową. Miasteczko bez perspektyw ale z klimatem. Szkoda mi młodych ludzi. Zabrać z stąd wojsko, straż graniczną i inne frakcje mundurowe i wiocha jakich mało. Nie ma co się oburzać. Wystarczy wrócić ze świata i mieć porównanie. To miejsce to ostoja dla emeryta z dobrym kwitkiem co miesiąc.

2017-11-13 10:05:55 | autor: Nowiny

Bo to miejsce z klimatem !!!

2017-11-13 09:58:45 | autor: Nowiny

Priorytetem w naszym miescie jest zatrudnienie dla osadzonych z ZK i nepotyzm z legitymacją partyjną PSL,takiej konkurencji młodzież bezrobotna nie wygra, są problemem ,jak wyjadą po problemie ,to polityka naszych władz miasta powiatu lepsze jutro dla swoich.Wybory za rok i sami swoich jak zwykle wybiorą.

2017-11-13 09:36:20 | autor: may1

W Hrubieszowie i okolicach nie ma żadnych perspektyw dla ludzi młodych, więc nie ma się co dziwić, że prawie wszyscy wyjeżdżają do wielkich miast takich jak Warszawa, czy Kraków. Nie dla każdego szczytem marzeń jest praca w supermarkecie. Co do kolesiostwa, kumoterstwa itp. władzy to jest ono wszędzie, a młody człowiek, który widzi, że w Warszawie zarobi bez problemów 8000zł miesięcznie, a w Hrubieszowie 2000zł nie będzie się długo zastanawiał.

2017-11-13 09:19:24 | autor: DareDev

Cały problem polega na tym że właśnie w Hrubieszowie kumulują się wszystkie złe wady . Nie ma zakładów , infrastruktury , nepotyzm , kolesiowstwo,PSL, itp. Były i zalety rejonu typu środowisko , ekologia , natura i tak zwany święty spokuj ale to się od pewnego czasu zmieniło bo nawet to udało się popsuć władzy i np. w rejonie natura 2000 zrobiono nielegalne wyrobisko pod nazwą rekultywacja , i to nie tylko w Strzyżowie bo w innych gminach też takie krajobrazy bywają . Osobiście znam kilka osób które przenioosły się ze Śląska z racji czystego powietrza a i zarazem tanich nieruchomości . Dziś jeden żartuje że przeniósł się z rejonów górniczych by nie widzieć środowiska górniczego a tu jak na złość porobili wyrobiska :) .
Całości dopomogła afera śmieciowa i krótko mówiąc droga w zaparte urzędów które jak to twierdzili : że śmieci z samolotów zrzucano" jak potecjalny "pacjęt" chcący zamieszkać w Hrubieszowie po usłyszeniu takiej wypowiedzi to on nawet Hrubieszowa nie zechce odwiedzić na dzień by przypadkiem nie natknąć się na takiego delikwenta . Jak np. Jozefa o drogę zapytać ? Co on powie zrozumiale ?

2017-11-13 08:41:54 | autor: Atos

są małe miasteczka w Polsce gdzie pomimo dużych zakładów i pracy ludzie i tak wyjeżdżają do dużych miast i zagranicę. Powód, nie chcą mieszkać w małych miasteczkach, bez względu na pracę. Chcą miasta z interesującą ofertą poza pracą a to niestety tylko w dużych miastach. Więc to bardziej złożony problem niż tylko praca.

2017-11-12 23:24:31 | autor: Michał Roman

15 lat rządów PSL z Kuropatwa i Czerwonka na czele zrobiły swoje. Kolesiostwo, nepotyzm, konflikty z gminami, brak jakiejkolwiek wizji, jakiejkolwiek współpracy czy działań na rzecz rozwoju. Inni zaczęli nam odjezdzac. Zresztą co tu mówić o wizji... oni nawet nie wiedzą co to słowo oznacza. Nawet pieniądze z Urzędu Pracy na przeciwdziałanie bezrobociu są rozdzielane po znajomości, tak żeby głosy w wyborach były! Farsa!!!

2017-11-12 22:44:11 | autor: Sympatia

sorry! : w czwartym wierszu powinno być "wysiedleńcy zza Bugu".

2017-11-12 21:14:58 | autor: Rub

Migracja Wschód- Zachód trwa od 1945r. Najwpierw wysiedlono 50% ludności Hrubieszowszczyzny za Bug.Po dwu latach pozostałych Ukraińców wywieziono na "odzyskane ziemie północno-zachodnie", a kilka tysięcy Polaków czmychnęło na te ziemie uciekając przed uwięzieniem przez komunistyczne UB. Miejsca opuszczone przez Ukraińców i Polaków zajęli wsiedleńcy zza Bugu i nasiedleńcy z biedniejszych ziem Polski8.
75% młodych Polaków z ziem zachodnich pracuje za Odrą, w Holandii i Brytanii. Ich miejsca zajmują młodzi Polacy spod wschodnich granic oraz Ukraińcy.
Gospodarka potrzebuje nieustannie świerzej krwi, tym razem na szczęście tylko w postaci siły roboczej.
Jeźeli na wschodzie Polski nie rozwinie się gospodarka, to za kilkanaście lat pozostaną tam tylko ziemscy obszarnicy i ich wyrobnicy oraz niezbyt wielka grupa emerytów i przegrańców.

2017-11-12 21:09:26 | autor: Rub

Tendencja jest taka w całym regionie czy to Zamość czy Włodawa. Zatrzymać tego się nie da no chyba że na 500 plus ludzie polecą.

2017-11-12 20:31:06 | autor: B**

I tak będzie prawdopodobnie cały czas niestety,a żadne władze które rządzą miastem nic nie robią z tym by zatrzymać ludzi na miejscu niestety