25 kwietnia 2024

Nie było pojedynku

Niestety nie było bezpośredniego pojedynku w Orange Ekstraklasie wychowanków sekcji piłki nożnej Unii Hrubieszów – Tomasza Kiełbowicza (Legia) i Dawida Nowaka (Bełchatów).

Przeczytaj, jak wyglądał mecz w relacji strony internetowej „90 minut – polska piłka nożna”

Dwie bramy Chinyamy

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 9. kolejki Orange Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała wicemistrza Polski – GKS Bełchatów 4-1 (3-1). Bohaterem meczu został Takesure Chinyama, który dwukrotnie pokonał nie najlepiej dysponowanego bramkarza bełchatowian Piotra Lecha.

Piłkarze Bełchatowa wyszli na boisko zupełnie zagubieni po niespodziewanie długiej podróży do Warszawy. Już w 7. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Miroslava Radovicia nieporozumienie obrońców gości wykorzystał Piotr Giza i strzałem głową w dalszy róg bramki uzyskał prowadzenie dla Legii. W 18. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Garguła, a Jacek Popek także strzałem głową nie dał szans Janowi Musze. W 26. minucie po brutalnym faulu na Tomaszu Kiełbowiczu czerwoną kartką został ukarany pomocnik GKS-u Tomasz Wróbel. Jeszcze przed przerwą Legia zdołała zdobyć dwie bramki. Najpierw Takesure Chinyama wykorzystał zamieszanie powstałe po starciu Piotra Lecha z Miroslavem Radoviciem i z ostrego kąta skierował piłkę do pustej bramki. Zaś cztery minuty później Miroslav Radović po dośrodkowaniu Tomasza Kiełbowicza pokonał spóźnionego bramkarza gości. Jedyna bramka w drugiej połowie padła w 50. minucie, kiedy po niefortunnej interwencji Piotra Lecha piłka trafiła pod nogi Takesure’a Chinyamy, który zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu.

28 września 2007, 20:10 – Warszawa
Legia Warszawa 4-1 GKS Bełchatów
Piotr Giza 7, Takesure Chinyama 35, 50, Miroslav Radović 39 – Jacek Popek 18

Legia: 82. Ján Mucha – 25. Jakub Rzeźniczak, 26. Iñaki Astiz Ventura, 24. Jakub Wawrzyniak, 11. Tomasz Kiełbowicz – 32. Miroslav Radović, 14. Aleksandar Vuković, 6. Roger (77, 9. Marcin Burkhardt), 7. Piotr Giza (70, 30. Martins Nnabugwu Ekwueme), 8. Kamil Grosicki – 19. Takesure Chinyama (62, 13. Maciej Korzym).

Bełchatów: 1. Piotr Lech – 16. Marcin Kowalczyk, 6. Edward Cecot (46, 3. Rafał Grodzicki), 7. Maciej Stolarczyk, 4. Jacek Popek (74, 11. Alexander Gustavo Sánchez Reyes) – 23. Tomasz Wróbel, 15. Dariusz Pietrasiak, 10. Łukasz Garguła, 8. Tomasz Jarzębowski, 20. Patryk Rachwał (58, 24. Jakub Tosik) – 25. Mariusz Ujek.

żółte kartki: Wawrzyniak, Kiełbowicz, Chinyama – Cecot.
czerwona kartka: Tomasz Wróbel (26. minuta, Bełchatów, za brutalny faul).

sędziował: Jarosław Żyro (Bydgoszcz).
widzów: 10.000.

Niestety w składzie wicemistrza Polski zabrakło Nowaka, szkoda !