LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Niebezpieczne odpady pod Hrubieszowem

Dodał:

Data dodania: 2017-12-05

Starosta hrubieszowski cofnął pozwolenia firmie, które zajmowała się rekultywacją byłego wyrobiska piasku w Strzyżowie. Ta zaskarżyła jego decyzję do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Kolegium uchyliło decyzję starosty.

Reklama

 

Tymczasem Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska w Katowicach wydał opinię o tym, co znaleziono w Strzyżowie. Okazało się, że dawna kopalnia piasku została nafaszerowana śmieciami. Najwięcej było śmieci z tworzyw sztucznych. Ale stwierdzono tam także obecność odpadów niebezpiecznych.

 

Więcej:

http://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosci/7525,pow-hrubieszowski-niebezpieczne-odpady-w-strzyzowi

 

źródło: kronikatygodnia.pl

fot. tvn24.pl (screen)

 


 

Zobacz też:

Strzyżów: Zwozili i ukrywali pod ziemią. Śmieci zagrażały zdrowiu mieszkańców?

Jan Kowalski: Starosta Hrubieszowski Józef Kuropatwa o dzikim wysypisku w Strzyżowie 

"Dziennie nawet kilkanaście ciężarówek ze śmieciami". Dlaczego wcześniej nie powstrzymano firmy? 

Prokuratorzy na wyrobisku, które okazało się nielegalnym wysypiskiem śmieci 

Podziel się:
« wstecz

SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 25

Już kilka tygodni temu pisałem LH ,że odpady są nie szkodliwe, było do przewidzenia, swoja drogą niech by sobie jeden czy drugi sprowadził na własne podwórko te "nie szkodliwe odpady (śmiecie)".

2017-12-05 16:58:46 | autor: hrubieszowiaczek

Szok, szkoda to wszystko komentować nawet..

2017-12-05 16:42:06 | autor: preses

Banda złodziei z PSL i nic wiecej.

2017-12-05 14:51:26 | autor: newer

I sie dziwić ze nie ma kasy na drogi na chodniki jak drugie tyle co kosztuje inwestycja ukradną. Radni to widocznie są tylko takie słupy co robią co im każą skoro takie rzeczy przechodzą niezauważone.

2017-12-05 14:50:16 | autor: newer

I jak sie zasrańcy nie wstydzą ? Tu mieszkają tu żyją i taki sobie syf pod nosem robią. Ciekawe ile Kuropatwa ma już na swoim koncie takich przekrętów finansowych bo te 200 Ha ziemi nie wzięło sie znikąd. Wszystkich powinni przegonić ze starostwa bo tam pewnie wiekszość ma coś za plecami. Michał Miścior mozesz już głosować z własnym sumieniem bo twój szef pewnie pójdzie posiedzieć.

2017-12-05 14:48:30 | autor: newer

A tak na marginesie to dróg powiatowych wczoraj nie odśnieżali , chyba ze złości i zawiści.

2017-12-05 14:47:13 | autor: 234B

Jest to na razie tylko jeden z wątków korupcyjnych. Przed nimi nielegalne kopalnie , rekultywacje, śmietniska , zniszczone drogi itd i itd.

2017-12-05 14:44:49 | autor: 234B

Wszystkie przekręty im podliczyć to by ładnie posiedzieli sobie. Może czas wprowadzić odpowiedzialność majątkową za takie niecudaczne rządy jak Kuropatwy. Jeden z drugim ba dziewiarze łącznie z burmistrzami i kierownikami placówek by zapłacili to by sie nie pchali ponownie do rządów a rządzili by ci co coś potrafią a nie ci co mają partyjne poparcie

2017-12-05 13:34:33 | autor: newer

Czyli co wyłudzili kase z funduszy Europejskich a po tym wyroku ta kasa pewnie do zwrotu będzie?

2017-12-05 13:31:04 | autor: newer

Na stronie Prokuratury Okręgowej w Zamościu jest komunikat:
www.zamosc.po.gov.pl/komunikat-z-2017-12-05-dot-sprawy-po-i-ds-115-2016,247.html

2017-12-05 12:53:45 | autor: Krebs

a za co?

2017-12-05 12:49:51 | autor: newer

wh61, oni nie za smieci będą odpowiadać!

2017-12-05 12:41:35 | autor: Krebs

No to się w starostwie zacznie płacz i walka o władzę. Niech tam w partii zrobią zrzutkę na poręczenia dla swoich szefów

2017-12-05 12:40:51 | autor: Krebs

W to jest o wiele więcej ludzi zamieszanych niż Józefa K. i Leszka C. Chociaż by ten radiowóz co widział dziennikarzy jadących za ciężarówką ze śmieciami , a śmieci nie widzieli.

2017-12-05 12:38:10 | autor: newer

Zobaczymy jeszcze co z tego wyjdzie. Powinni odpowiedzialnych za to obciążyć kosztami utylizacji tych śmieci.

2017-12-05 12:36:11 | autor: newer

Dwa wakaty. Brawa dla prokuratury!!!

2017-12-05 12:30:39 | autor: Krebs

W PSL rozpacz a w starostwie wakat! ;)

Komunikat prokuratury okręgowej w Zamościu:
Wobec Józefa K. i Leszka C. postanowieniami z dnia 4 grudnia 2017 r. prokurator zastosował jednakowe środki zapobiegawcze:
 
- zawieszenie w czynnościach służbowych polegających na wykonywaniu obowiązków odpowiednio Starosty i Wicestarosty Hrubieszowskiego (środki te staną się wykonalne z chwilą uprawomocnienia się postanowień),
 
- poręczenia majątkowe w wysokości po 25 000 zł płatne w terminie 7 dni od daty uprawomocnienia się postanowień.

2017-12-05 12:28:08 | autor: Krebs

Moim zdaniem prokuratura w ZMC to za blisko i też może mataczyć w sprawie. Widać jaka to prokuratura po sprawie Ambergold czy reprywatyzacji w Wawie.

2017-12-05 12:16:25 | autor: newer

a007 nie zaprzeczysz że nieźle ktoś się na tym dorobił a bez dużych łapówek by na taką skale nigdy tego nie zrobił. Po pierwszym transporcie by już miał prokuraturę na karku. Szła kasa to i były pozwolenia i ślepota kontroli, a teraz idiotów udają i robią z siebie ofiary.

2017-12-05 12:14:08 | autor: newer

Moźliwe źe część śmieci pochodziła z Niemiec, podobne przypadki jak w Strzyzowie były na terenach całej polski.

2017-12-05 12:03:53 | autor: a007

Tych ślepych kontroli i braku reakcji starostwa na skargi też sie nie dopatrzą ze to było celowe. Po co ci ludzie jeszcze tam pracują jak mają tak kontrolować?

2017-12-05 11:31:51 | autor: newer

Ale prokuratura nie widzi oczywiście tego że ta kopalnia była nielegalna, a za wszystko beknie stróż czy kto tam pilnował tego bo nie dopilnował co mu zwożą

2017-12-05 11:24:12 | autor: newer

Prokuratura powinna sprawdzić komu na koncie w starostwie przybyło pieniędzy w związku z tymi przekrętami. Bo jak była decyzja na rekultywacje to jakim cudem się tam kopalnia zrobiła?

2017-12-05 11:19:00 | autor: newer

Teraz nikt nie winien. Firma miała pozwolenie starosty, Starosta nic nie może bo on nie jest radą powiatu. Kazdy z radnych jest niewinien bo on nie a 18 innych I takie robienie idiotów z ludzi w wykonanie PSL.

2017-12-05 11:16:31 | autor: newer

A kiedy sie starosta wytłumaczy z pozwolenia na nielegalne wyrobisko piasku bo od tego to sie wszystko chyba zaczeło !!!!!!!!!!!

2017-12-05 11:14:18 | autor: newer