LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Nielegalne wysypisko śmieci. Starosta: Ta firma zrobiła nam świństwo

Dodał: mac

Data dodania: 2017-08-10

Prokuratura Okręgowa w Zamościu prowadzi śledztwo w sprawie nielegalnego składowania odpadów na wyrobisku w Strzyżowie pod Hrubieszowem.

Reklama

Podziel się:
« wstecz

SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 49

Czym się chwalcie pochwalcie się rekultywacją składowiska śmieci w Hulczu Obraz nędzy i ros paczy Co waz obchodzi Ukraina ,dopilnujcie u siebie Zawiadomienie do organów ścigania jot 23

2017-08-16 08:38:29 | autor: kot11

I po co ta ściema z segregacją śmieci? Jak to i tak do jednego dołu trafia wszystko. Chyba po to, tylko żeby dodatkowe koszty naliczać ludziom.

2017-08-14 09:18:38 | autor: wh61

www.dolhobyczow.pl/asp/pliki/inne/porgram_ochrony_srodowiska_-_wersja_polska.pdf i po co tyle opracowań odnośnie obszaru chronionego ?

2017-08-13 09:31:48 | autor: wh61

Trzeba zwolnić władze siłowo od obowiązku rządzenia, bo dobrowolnie nie ustąpią w związku z tą aferą śmieciową.

2017-08-12 21:54:11 | autor: wh61

Póki co jeszcze sobie w spokoju będą dożynać... powiatowi niedaleko wysypiska, w Horodle! :)

2017-08-11 19:19:03 | autor: Bożydar

Mam nadzieję, że ich rozliczą. Późnym latem i jesienią zacznie się poważne rozliczanie :)

2017-08-11 19:18:10 | autor: Bożydar

Należy bezwzględnie rozliczyć sprawców katastrofy ekologicznej w Strzyżowie.

2017-08-11 17:22:08 | autor: naj

Miejmy nadzieję że prokuratura połączy wszystkie wątki tj.począwszy od nielegalnych wyrobisk, zniszczonych dróg, itd.ciekawa jestem czemu jeszcze tego "rozgarniętego wirtuoza" z gminy nie prześwietlają .Będę teraz się doźynać i bawić. Ciekawe czy on doźynając się co tydzień na innej wichurze zwrócił uwagę na drogi i zarośnięte pobocze gminnych dróg. Za.......ym obowiązkiem gminy jest ich utrzymanie .

2017-08-11 15:37:18 | autor: 234B

No cóż. Pozostało tylko czekać na wyniki całej sprawy.

2017-08-11 15:08:04 | autor: Krytyczna

Dziennik Wschodni (chyba Płoszaj się wypowiada)– Rozpoczęliśmy kontrolę. Analizowaliśmy dokumentację przekazaną przez starostwo, z której wynikało, że na miejscu odkrywki były prowadzone kilkakrotnie – w lutym, marcu i maju. Za każdym razem nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. To miejsce było też kilkakrotnie badane w lipcu. Wtedy również niczego nie stwierdzono. To ile było tych kontroli i po co ci, co nie potrafią nic znaleźć. Kpina z ludzi a pan Płoszaj wypychany po kierowniczych stanowiskach przez PSL. Wcześniej w KRUS robił z ludzi idiotów teraz w starostwie. Ściemniacz jak nic.

2017-08-10 23:15:49 | autor: wh61

Sympatia nudzi się już ten temat. Nikt nic nie robi Czekaja tylko na wyniki. Mnie się wydaje, że dużo osób o tym wiedziało i dużo czerpało z tego profity. Nie dopuszczalne jest to, że jakiś dzielnicowy co ma pod opieka Strzyżów czy Horodło (może już nawet jest posterunek w Horodle) nie wiedział o tym. Kpiny z ludzi zrobili. Przecież to śmieszne jest . Pewnie ktoś nie dostał w łapę albo za mało dostał i się wygadał. Teraz zbadają to po łepkach i wycisza sprawę w prokuraturze. Wyroki w zawiasach i tyle. A wy płaćcie podatki, żeby ten syf teraz posprzątać.

2017-08-10 22:59:57 | autor: wh61

Mimo wszystko odwalili kawał dobrej roboty

2017-08-10 22:50:10 | autor: 234B

Założyciel Telewizji Polsat. Zygmunt Józef Solorz-Żak. Nazwisko Solorz przyjął po zawarciu małżeństwa z Iloną Solorz, natomiast nazwisko Żak przyjął po rozwodzie z pierwszą żoną i poślubieniu Małgorzaty Żak. Wcześniej znany także jako Piotr Krok, Piotr Podgórski. w 1983 podpisał zobowiązanie do współpracy z Departamentem I MSW[wywiad] jako agent do współpracy z wywiadem został zwerbowany 18 października 1983 i do 26 czerwca 1985 był zarejestrowany pod pseudonimem TW Zeg. W latach 80 XX w. został mu wydany paszport konsularny

2017-08-10 22:46:27 | autor: wh61

Polsat tez nie lepszy jest. Ciekawe, dlaczego wszystkie główne media poza TVP były założone przez Wywiad PRL. Każdy z założycieli miał powiązania z dep1 MSW zajmującym się wywiadem. A do wywiadu nie brali byle kogo tylko wiernych komunistów.

2017-08-10 22:46:10 | autor: wh61

Powtarzam, TVN zagości na dłużej. I nasze bagienko na ich antenie też! ;-)

2017-08-10 22:41:10 | autor: Sympatia

Wh61, nie patrz w ten sposób! Pamiętaj, że to jest stacja komercyjna. A podobnej stajni Augiasza jak u nas... ze świecą szukać! W cywilizowanym świecie na pewno!!! :-)

2017-08-10 22:39:58 | autor: Sympatia

Bez względu na opcję polityczną w tej chwili, jest szansa,że macki szubrawców zostaną odcięte przy samej D....ie
W brew pozorom musimy o tym pisać i mówić, niech nikt bez względu na zajmowane stanowisko nie liczy na przeczekanie

2017-08-10 22:37:40 | autor: 234B

https://www.salon24.pl/u/pawelj/226903,dlaczego-nie-ufam-stacji-tvn

2017-08-10 22:32:25 | autor: wh61

Jednym słowem TVN iemce.

2017-08-10 22:29:13 | autor: wh61

Ale ciekawszy jest Jan Wejchert w 1976 został polskim pełnomocnikiem frankfurckiej firmy Konsuprod, GmbH & Cow 1976 r. otworzył w PRL filię niemieckiej firmy handlowej Konsuprod. Było to pierwsze przedstawicielstwo zachodnioniemieckiej firmy w PRL.

2017-08-10 22:24:35 | autor: wh61

Mariusz Walter (w latach 1967-1983 członek PZPR) w lutym 1983 był rekomendowany przez Jerzego Urbana na stanowisko głównego konsultanta w planowanym zespole propagandowym, mającym poprawić wizerunek służb: SB, MO, ZOMO

2017-08-10 22:23:19 | autor: wh61

Teraz nawet w Polsce nie mają firmy tylko >International Trading and Investments Holdings SA Luxembourg< Poczytaj ich życiorysy.

2017-08-10 22:15:40 | autor: wh61

Mariusz Antoni Walter w 1983 założył z Janem Wejchertem holding ITI (International Trading and Investment). Przedsiębiorstwo otrzymało koncesję od władz PRL na sprowadzanie sprzętu elektronicznego z zagranicy i dystrybucję filmów na kasetach wideo w Polsce. W 1997 stanął na czele telewizji TVN, której kierownictwo w 2001 przekazał synowi Piotrowi. A w tamtych czasach to tylko Dobry komuch mógł tak robić , może nawet szpieg jakiś czy jak. Nikt z szaraków nie mógł mieć handlu międzynarodowego.

2017-08-10 22:13:01 | autor: wh61

Sympatia nie zawsze o to chodzi. TV4 jak nigdy nie miało programów politycznych, to teraz na wojnę z PiS wprowadziło kilka, a to do Polsatu należy. Oni uprawiają politykę za pomocą mediów a TVN najbardziej. Doceniam to, ze się tymi śmieciami zainteresowali. Ale ta telewizja działa na rzecz Niemiec. I to część czerwonej ośmiornicy jest.

2017-08-10 22:09:58 | autor: wh61

www.miasto.hrubieszow.pl/page/gazeta-hrubieszowska

2017-08-10 22:09:31 | autor: ca2016

PSL nie PSL, dla nich ważne jest, że materiał będzie obszerny i ciekawy! ;-)

2017-08-10 21:52:15 | autor: Sympatia

Sympatia z TVN bym się nie cieszył za bardzo, bo to tuba propagandowa antypolska jest. Nie wiem, w co oni teraz grają ze sie Herbatkowem zainteresowali i zaszkodzili władzom z PSL-u.

2017-08-10 21:46:33 | autor: wh61

wh61, mi TVN odpisalo. I jeszcze pocieszę Cię :-) TVN tutaj zagości na dłużej! Nie martw się!

2017-08-10 21:40:34 | autor: Sympatia

monalisa41 POWRÓT
Żądana strona nie została odnaleziona. Może i tak . Zakontraktowali przyjęcie śmieci i musza się wywiązać. Nie ma co się dziwić, głosowaliście na czerwoną pajęczynę PSL to i macie. Syf w ZOZ-ie śmieci w Strzyżowie, dziurawe drogi, Przekręty w ARiMR na rzecz starosty.

2017-08-10 20:57:19 | autor: wh61

www.miasto.hrubieszow.pl/page/gazeta-hrubieszowska. Proszę poczytać numer 2/2016

2017-08-10 20:50:18 | autor: monalisa41

Do Nowiny sprostowanie, to właśnie Burmistrz naciskał żeby spalarnie zrobić i to już natychmiast bez pytania mieszkańców o zgodę. Dopiero jak się głośno zrobiło to zaczął się tłumaczyć. A jak udało się to zatrzymać to strasznie niezadowolony był aż obszerny artykuł w Gazecie Hrubieszowskiej zamieścił, ze tak by było fajnie i kolorowo i tyle miejsc pracy, że drugie Eldorado by było. Może te śmieci miały do spalarni iść??? A tu cholera nie wyszło i trzeba było zakopać!!!! Jeszcze powinni się wsiąść za tych co SMIECIAMI PALA I PLASTIKIEM po zmroku aż dech zapiera tak śmierdzi. Z tym porządek zrobić !!!!!!!

2017-08-10 20:46:58 | autor: monalisa41

bob104 i i co zrobią ludzie, jak się cwaniaki wytłumaczą z wszystkiego? Przecież widzisz postawę starostwa. To trzeba nagrać jak wkur.... lud wynosi z meblami te władze ze starostwa i wywozi ich tam, gdzie ich miejsce jest. Siedzicie tu i nawet sprostowania do tych mediów co piszą o kopalni, nie napiszecie. Mnie TVN nic nie odpisało na to.

2017-08-10 19:29:06 | autor: wh61

Informacja dla tych pewnych siebie cwaniaków i przekrętasów, ludzie nie są ślepi, ludzie teraz mają w telefonach aparaty i kamery z rejestratorami dzwięku to nie średniowieczna komuna.

2017-08-10 15:59:46 | autor: a007

Cóż przerosło was urzędnicy. Teraz was utopią, a cwaniaki będą dalej za sznurki pociągać. Dobrze że burmistrz się nie dał wprowadzić w szambo w tę spalarnię bo byłby komplet na urzędniczych stanowiskach. Najbardziej gratuluje Straży Granicznej - mistrzowie dosłownie. 500m od granicy państwa - gdzieście byli pogranicznicy?

2017-08-10 15:41:28 | autor: Nowiny

Opowiadają ludzie z tego rejony po cichu że tam nie tylko zakopywali śmieci mieszane, ale jakieś beczki i na miejscu widać było odpady takie jak strzykawki, szpitalne. A Podhorce jak tam? Tam odwiertów nie robią, a powinni bo miejscowi tez co nieco widzieli!

2017-08-10 15:37:57 | autor: Nowiny

Z całą sympatią dla sympatii - znowu loginy się Wam pomyliły :)

2017-08-10 15:35:00 | autor: inka

Leszku idź do lekarza niech Ci wyda zaświadczenie, że Ty nie widzisz! ;-) ! ;-) Ja to się cieszę, że na banknotach są te wypuklosci!!! Bo też mam problem ze wzrokiem.... w dodatku za darmo!!! :- I tiry koło mnie nie jeżdżą :- :-(

2017-08-10 15:30:47 | autor: Sympatia

Faktycznie jak się lepiej przyjrzeć Lech ma takie niewyrazne, niewidzące spojrzenie... i łoczy błondzonce! ;-) Leszek mog nic nie widzieć!!!

2017-08-10 15:26:26 | autor: Sympatia

Oczy wam bielmem zaszli? A gdzież to Józef przebywajo w ten smutny czas? Józef nie pragną sławy? ;-)

2017-08-10 15:24:20 | autor: Sympatia

Łoj chłopy... a czegóż Wy się tak dali uszukać? ;-)

2017-08-10 15:22:58 | autor: Sympatia

Ot nieboraki kopalnię im zrobili, drogi zniszczyli, piasek sprzedali, śmietnik zrobili. Ot jacy pokrzywdzeni. Do wideł.

2017-08-10 13:51:23 | autor: 234B

Dron, dobre pytanie!!! Czarną ziemię bez problemu można sprzedać!

2017-08-10 12:47:14 | autor: Bożydar

Już się słuchać nie chce tych urzędowych bredni i szkoda czasu by je komentować.Wypadałoby jednak zadać starostom jedno pytanie.Dlaczego do rekultywacji tych wszystkich nielegalnych jak wszyscy wiedzą wyrobisk nie użyto setek tysięcy ton czarnej ziemi (humusu) ? Przecież była ona gromadzona przez wykonawców na ogromnych pryzmach .Co się z nią stało?

2017-08-10 12:45:59 | autor: dron

Czerwonka, to wy robicie świństwo społeczeństwu swoim niedołęstwem i chciwością... żądzą zarabiania piniendzy! Powinni Ci płacić wynagrodzenie w hrywnach! Jeszcze żeś się nie nachapał przez tyle lat? Siedzisz tam jak sołtys... wg. Kargulowej definicji sołtysa. Bo jednak z reguły sołtys to osoba ciesząca się jakimś szacunkiem we wsi.

To wy zniszczyliście ten piękny teren bo kierowała Wami chciwość albo głupota!

Media ciągle o kopalniach. Tam nie było żadnej kopalni. To zmartwiony Czerwonka maczał palce w tym, żeby ten piękny teren tak wyglądał a ludzie byli truci!!!!
Będę musiał występować o sprostowania w trybie art 31 i art 32 ustawy prawo prasowe z dnia 26 stycznia 1984 . Na redaktorze naczelnym spoczywa obowiązek publikacji sprostowania na wniosek zainteresowanej osoby fizycznej, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej.

2017-08-10 12:45:18 | autor: Bożydar

To jest logika starostwa by nielegalne wydobycie nazwać rekultywacją . To może ja komuś ryja obiję , nos złamię i nazwę to operacją plastyczną :) albo wybiję sąsiadowi szyby w oknach a potem będę się chwalił że uratowałem sąsiadowi życie ,bo by się udusił biedaczek podczas upałów :) .
Jak widać starostwo nie widzi problemu , odpowiedzialny za śmiecenie ma posprzątać i po problemie , nic się nie stało :) a jak by TVN nie nagrał to też by nie było problemu :) . Już są wybiegi na zakręcenie tematu że pani Lipniak posprząta i w czym problem :) nawet na wierzchu trawę posieje w ramach rekompensaty a że głównie zawinił powiat nie pilnując "rzekomej rekultywacji" to pikuś . Może panie Czerwonka ja "pożyczę " pana samochód sobie pojeżdżę a potem oddam auto za dwa miesiące i nie będzie pan widział problemu :)
Co teraz zrobi starostwo ? PROTOKÓŁ STRAT i im ten przekręt będzie większy tym większe premie sobie przyznacie toć to przy protokole się napracujecie :)
Kiedy pierwsze konsekwencje w powiecie ? Może chociaż jakiegoś kozła ofiarnego znajdziecie :) i wywalicie na zbity pysk ?

2017-08-10 12:07:28 | autor: Atos

znowu robiom odwiert

2017-08-10 11:26:21 | autor: Michał Roman

Wszystkie media brną w tą samą brednię!!!

2017-08-10 11:10:55 | autor: Krebs

Dlaczego ciągle mówią o kopalni??? Tam nie było kopalni. To od początku było nielegalne i chronione przez władze. Czerwonka, no właśnie. Tam mieszkają ludzie. Twoi wyborcy. Wkleję to jeszcze raz bo nie chce mi się pisać! ;) Jak można łgać przed kamerami?

Ten wielki dół w ziemi, ten rozkopany, piękny jeszcze 4 lata temu teren, to dzieło wybranego przez Was Józefa Kuropatwy. To on pozwolił niszczyć... przepraszam, rekultywować piękny teren w 2014 roku! BEZKARNIE! Bo prokuratura, WIOŚ są niedołężne! To on wydał decyzję na rekultywację - w ogromnym cudzysłowie - wiedząc, że podpisuje zgodę na nielegalne wydobycie piasku!!! W czyim interesie działał wówczas ten Pan? W Waszym?

To on wyznaczył jedną urzędniczkę do zajmowania się tymi sprawami! Nikt inny nie był w to wtajemniczony!!! To właśnie dlatego Różański zrobił z siebie idiotę przed kamerami!!! Bo boss nie dopuszczał nikogo do wiedzy na temat tego terenu.

Ponadto boss Josef często spotykał się z tą mafią, bez świadków z urzędu. Także poza urzędem.
Oczywiście Leszek też miał pełną wiedzę! A teraz będzie wyciągał konsekwencje wobec urzędników!
To pan panie Czerwonka nadzorujesz merytorycznie Wydział Geodezji i Ochrony Środowiska! Wyposażyłeś pan kontrole w niezbędne narzędzia, regulaminy, wytyczne, plany kontroli? Czym mieli kopać? Oni mieli niczego nie znaleźć!!! Taka jest brutalna i zarazem cholernie smutna prawda

Czemuś Pan Panie Czerwonka plótł bzdury przed kamerami na temat licznych kontroli z WIOŚ, Prokuratury itp. Skoro jedna instytucja dowiedziała się, że coś tam jest w czerwcu i zleciła kontrolę Wam!!! Zaś prokuratura nie jest instytucją kontrolną a o sprawie dowiedziała się w sierpniu!!! Jak można tak łgać??? O czym się wtedy myśli???

2017-08-10 11:10:33 | autor: Krebs

No jasne.